Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland werkt aan 3 miljard meer hulp voor Oekraïne

Duitsland werkt aan 3 miljard meer hulp voor Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Duitsland wil de financiële hulp voor Oekraïne volgend jaar met 3 miljard euro verhogen, zeggen bronnen rond de regering. Tot dusver is voor 2026 8,5 miljard euro uitgetrokken, maar Oekraïne zit in grote geldnood.

Over de precieze extra financiële steun wordt nog overlegd, zeggen ingewijden tegen de zakenkrant Handelsblatt en andere media. Maar er zou overeenstemming zijn dat het deze orde van grootte moet worden.

Oekraïne komt nog omgerekend ruim 52 miljard euro tekort op de begroting voor volgend jaar, zegt de regering in Kyiv. Duitsland springt van alle bondgenoten van Oekraïne het meest bij.

Met volgens Kyiv mogelijk de moeilijkste winter tot nu toe op komst, valt het Oekraïnes medestanders moeilijk de steun aan het land op peil te houden. De Verenigde Staten passen er sinds het aantreden van president Donald Trump voor nog nieuwe hulp te verstrekken.

Meer uit Buitenland

Nepal schat kosten wederopbouw op 4,1 miljard euro

KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.

51 minuten geleden
Brussel keurt 6,1 miljard aan Oekraïne voor defensie goed

BRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.

59 minuten geleden
Lichamen gevonden bij doorzoeking uitgebrande veerboot Filipijnen

MANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.

1 uur geleden
Opmars Houthi's in Jemen, bereiken zeestraat Bab al-Mandeb

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.

2 uur geleden
Wereldleiders staan stil bij de aanslagen van 11 september 2001

NEW YORK (ANP) - Wereldleiders hebben de aanslagen van 11 september 2001 herdacht op sociale media. Vrijdag is het 25 jaar geleden dat in New York en Washington terroristen met vliegtuigen in het World Trade Center en het Pentagon vlogen. Daarbij vonden circa 3000 mensen de dood.

3 uur geleden
België moet overvolle gevangenissen aanpakken, boete dreigt

GENT (ANP/BELGA) - De Belgische staat moet nu echt iets doen aan de structureel overvolle gevangenissen, specifiek in Gent. Dat heeft de rechtbank in Gent beslist. Als dat niet binnen een half jaar gebeurt, wordt een dwangsom opgelegd van 500 euro per dag per gedetineerde, met een maximum van 45 miljoen euro.

3 uur geleden
China boos over bezoek Taiwanese vicepresident aan Italië

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft protest aangetekend bij Italië en de Europese Unie vanwege het bezoek van de Taiwanese vicepresident Hsiao Bi-khim aan Italië. Het betreft een zeldzaam bezoek van een topfunctionaris uit Taiwan aan Europa.

3 uur geleden