Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse voetbalbond gaat vrouwen evenveel betalen als mannen

Amerikaanse voetbalbond gaat vrouwen evenveel betalen als mannen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse voetbalbond heeft de mannen en vrouwen van de nationale ploeg gelijke contractvoorstellen gedaan. Het is de bedoeling beide partijen samen te brengen onder één arbeidsovereenkomst.

"U.S. Soccer is er van overtuigd dat één loonstructuur de beste manier is voor de toekomst van de sport in de Verenigde Staten", meldde de bond in een verklaring.

Tevens wil de bond pogingen ondernemen om het prijzengeld tijdens WK's gelijk te trekken. Tijdens het WK van 2019 voor vrouwen verdeelden de landen ruim 25 miljoen euro, de mannen namen een jaar eerder nog ruim 338 miljoen euro aan prijzengeld in ontvangst.

De huidige arbeidsovereenkomsten van de nationale ploegen lopen eind dit jaar af en de onderhandelingen zijn momenteel gaande.

Megan Rapinoe

De Amerikaanse voetbalster Megan Rapinoe voert al jarenlang een strijd voor gelijke betalingen voor mannen en vrouwen. "Ik word niet gerespecteerd en genegeerd omdat ik een vrouw ben", zei Rapinoe eerder dit jaar. "En mij is verteld dat ik niet meer verdien omdat ik een vrouw ben. Voor iedere trofee die we winnen, en dat zijn er veel, voor iedere zege, voor iedere wedstrijd, krijgen wij minder."

Rapinoe, die in 2015 en 2019 met 'Team USA' wereldkampioen werd, is een uitgesproken activiste die zich naast de strijd voor gelijke betalingen ook volop inzet voor de lhbti-beweging.

President Joe Biden heeft altijd gezegd zich met zijn regering hard te maken voor gelijke betalingen voor mannen en vrouwen. "Het gaat om gerechtigheid, om eerlijkheid, om het volgen van onze waarden", zei Biden. Zijn vrouw Jill op Equal Pay Day: "Hetzelfde werk doen, betekent hetzelfde betaald krijgen, ongeacht wie dat werk doet", aldus de first lady.

Meer uit Voetbal

Van Dijk kopt Liverpool naar competitiezege bij Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.

7 uur geleden
FC Utrecht maakt met zege bij NEC einde aan negatieve reeks

NIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.

8 uur geleden
UEFA en Real Madrid beëindigen juridische strijd Super League

MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.

15 uur geleden
Cruijff: min of meer afgesproken dat Grim seizoen afmaakt

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.

15 uur geleden
Cruijff wil Ajax weer winnaarsmentaliteit geven

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."

16 uur geleden
Feyenoord legt Luca Dahl Tomasson langer vast

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.

19 uur geleden
Tottenham Hotspur van Van de Ven en Simons ontslaat trainer Frank

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.

19 uur geleden