Amerikaanse voetbalbond gaat vrouwen evenveel betalen als mannen
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse voetbalbond heeft de mannen en vrouwen van de nationale ploeg gelijke contractvoorstellen gedaan. Het is de bedoeling beide partijen samen te brengen onder één arbeidsovereenkomst.
"U.S. Soccer is er van overtuigd dat één loonstructuur de beste manier is voor de toekomst van de sport in de Verenigde Staten", meldde de bond in een verklaring.
Tevens wil de bond pogingen ondernemen om het prijzengeld tijdens WK's gelijk te trekken. Tijdens het WK van 2019 voor vrouwen verdeelden de landen ruim 25 miljoen euro, de mannen namen een jaar eerder nog ruim 338 miljoen euro aan prijzengeld in ontvangst.
De huidige arbeidsovereenkomsten van de nationale ploegen lopen eind dit jaar af en de onderhandelingen zijn momenteel gaande.
Megan Rapinoe
De Amerikaanse voetbalster Megan Rapinoe voert al jarenlang een strijd voor gelijke betalingen voor mannen en vrouwen. "Ik word niet gerespecteerd en genegeerd omdat ik een vrouw ben", zei Rapinoe eerder dit jaar. "En mij is verteld dat ik niet meer verdien omdat ik een vrouw ben. Voor iedere trofee die we winnen, en dat zijn er veel, voor iedere zege, voor iedere wedstrijd, krijgen wij minder."
Rapinoe, die in 2015 en 2019 met 'Team USA' wereldkampioen werd, is een uitgesproken activiste die zich naast de strijd voor gelijke betalingen ook volop inzet voor de lhbti-beweging.
President Joe Biden heeft altijd gezegd zich met zijn regering hard te maken voor gelijke betalingen voor mannen en vrouwen. "Het gaat om gerechtigheid, om eerlijkheid, om het volgen van onze waarden", zei Biden. Zijn vrouw Jill op Equal Pay Day: "Hetzelfde werk doen, betekent hetzelfde betaald krijgen, ongeacht wie dat werk doet", aldus de first lady.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
59 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
3 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
5 uur geledenMARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
9 uur geleden