Amerikaanse voetbalbond gaat vrouwen evenveel betalen als mannen
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse voetbalbond heeft de mannen en vrouwen van de nationale ploeg gelijke contractvoorstellen gedaan. Het is de bedoeling beide partijen samen te brengen onder één arbeidsovereenkomst.
"U.S. Soccer is er van overtuigd dat één loonstructuur de beste manier is voor de toekomst van de sport in de Verenigde Staten", meldde de bond in een verklaring.
Tevens wil de bond pogingen ondernemen om het prijzengeld tijdens WK's gelijk te trekken. Tijdens het WK van 2019 voor vrouwen verdeelden de landen ruim 25 miljoen euro, de mannen namen een jaar eerder nog ruim 338 miljoen euro aan prijzengeld in ontvangst.
De huidige arbeidsovereenkomsten van de nationale ploegen lopen eind dit jaar af en de onderhandelingen zijn momenteel gaande.
Megan Rapinoe
De Amerikaanse voetbalster Megan Rapinoe voert al jarenlang een strijd voor gelijke betalingen voor mannen en vrouwen. "Ik word niet gerespecteerd en genegeerd omdat ik een vrouw ben", zei Rapinoe eerder dit jaar. "En mij is verteld dat ik niet meer verdien omdat ik een vrouw ben. Voor iedere trofee die we winnen, en dat zijn er veel, voor iedere zege, voor iedere wedstrijd, krijgen wij minder."
Rapinoe, die in 2015 en 2019 met 'Team USA' wereldkampioen werd, is een uitgesproken activiste die zich naast de strijd voor gelijke betalingen ook volop inzet voor de lhbti-beweging.
President Joe Biden heeft altijd gezegd zich met zijn regering hard te maken voor gelijke betalingen voor mannen en vrouwen. "Het gaat om gerechtigheid, om eerlijkheid, om het volgen van onze waarden", zei Biden. Zijn vrouw Jill op Equal Pay Day: "Hetzelfde werk doen, betekent hetzelfde betaald krijgen, ongeacht wie dat werk doet", aldus de first lady.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
2 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
4 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
4 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
6 uur geleden