Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse vicepresidentskandidaten op 1 oktober in debat

Amerikaanse vicepresidentskandidaten op 1 oktober in debat

WASHINGTON (ANP) - In aanloop naar de Amerikaanse presidentsverkiezingen gaan de twee kandidaten voor het vicepresidentschap in ieder geval op 1 oktober met elkaar in debat. De Democraat Tim Walz, die de running mate is van presidentskandidaat Kamala Harris, en de Republikein J.D. Vance, de beoogde rechterhand van ex-president Donald Trump, discussiëren dan live op tv. Vance wil ook op 18 september debatteren, maar Walz heeft daarover nog niets gezegd.

De twee data werden bekendgemaakt door Vance op X, nadat Amerikaanse zenders met voorstellen waren gekomen: "Ik accepteer niet alleen het CBS-debat op 1 oktober, maar ook het CNN-debat op 18 september." Walz had 1 oktober al genoteerd in zijn agenda. Vance hield vorige week nog een slag om de arm. Hij zei dat Walz eerst officieel door de Democraten moest worden benoemd.

Harris en Trump debatteren in ieder geval op 10 september.

Meer uit Buitenland

Rapport: 1,5 miljoen Australiërs bedreigd door zeespiegelstijging

CANBERRA (ANP) - Stijgende zeespiegels en overstromingen door klimaatverandering zullen in 2050 gevolgen hebben voor zo'n 1,5 miljoen inwoners van kustgebieden in Australië. Dat blijkt uit een maandag gepubliceerd rapport in opdracht van de overheid. Tegen 2090 kan dat aantal oplopen tot 3 miljoen.

2 uur geleden
Noord-Korea noemt zijn positie als kernwapenstaat onomkeerbaar

SEOUL (ANP) - Noord-Korea noemt zijn positie als kernwapenstaat onomkeerbaar. Dat zei de permanente vertegenwoordiging van Pyongyang bij de Verenigde Naties in Wenen, meldt staatspersbureau KCNA maandag. Daarmee wijst het land de Amerikaanse oproepen tot denuclearisatie resoluut van de hand.

5 uur geleden
Israël intensiveert bombardementen op Gaza-Stad bij bezoek Rubio

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen hebben zondag minstens dertig woongebouwen in Gaza-Stad verwoest en duizenden mensen uit hun huizen verdreven, melden Palestijnse functionarissen. Bij de aanvallen zijn sinds zonsopgang zeker 48 doden gevallen, meldt het Palestijnse persbureau Wafa. De aanvallen vielen samen met een bezoek van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio.

7 uur geleden
Qatar wil blijven bemiddelen in Gaza-oorlog

DOHA (ANP/DPA) - Qatar wil blijven bemiddelen in de Gaza-oorlog, ondanks de Israëlische aanval in Doha van dinsdag. Dat zei premier Mohammed bin Abdulrahman al-Thani bij een Arabisch-islamitische top in de Qatarese hoofdstad.

12 uur geleden
Dodental anticorruptieprotesten in Nepal stijgt met tientallen

KATHMANDU (ANP/RTR) - Het dodental als gevolg van de anticorruptieprotesten in Nepal is opgelopen tot 72, zei het gezondheidsministerie zondag. Reddingsteams zoeken nog steeds naar lichamen in winkelcentra en andere gebouwen die zijn beschadigd door de onrusten.

17 uur geleden
Oproep 'Bloquons tout' vindt in weekend nauwelijks gehoor

NANTES/LYON (ANP) - De oproep van de anonieme protestbeweging 'Bloquons tout' (We blokkeren alles) lijkt dit weekend in Frankrijk nauwelijks gehoor te hebben gevonden. Na de grote actiedag van afgelopen woensdag had de beweging op sociale media weer acties en blokkades in het vooruitzicht gesteld, maar het is volgens Franse media voornamelijk gebleven bij kleine plaatselijke samenscholingen.

18 uur geleden
Dode gevonden in puin van ontploft Madrileens café

MADRID (ANP) - Na een gasexplosie zaterdag in een café in een buitenwijk van Madrid is in het puin van het café een overleden slachtoffer gevonden. De man is voor zover bekend de enige dode bij dit incident in Vallecas. Er vielen 25 gewonden, onder wie drie ernstig gewonden.

20 uur geleden