Amerikaanse vicepresidentskandidaten op 1 oktober in debat
WASHINGTON (ANP) - In aanloop naar de Amerikaanse presidentsverkiezingen gaan de twee kandidaten voor het vicepresidentschap in ieder geval op 1 oktober met elkaar in debat. De Democraat Tim Walz, die de running mate is van presidentskandidaat Kamala Harris, en de Republikein J.D. Vance, de beoogde rechterhand van ex-president Donald Trump, discussiëren dan live op tv. Vance wil ook op 18 september debatteren, maar Walz heeft daarover nog niets gezegd.
De twee data werden bekendgemaakt door Vance op X, nadat Amerikaanse zenders met voorstellen waren gekomen: "Ik accepteer niet alleen het CBS-debat op 1 oktober, maar ook het CNN-debat op 18 september." Walz had 1 oktober al genoteerd in zijn agenda. Vance hield vorige week nog een slag om de arm. Hij zei dat Walz eerst officieel door de Democraten moest worden benoemd.
Harris en Trump debatteren in ieder geval op 10 september.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
9 uur geleden