Amerikaanse toezichthouder onderzoekt stuurprobleem auto's Tesla
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse verkeerstoezichthouder NHTSA heeft een nieuw voorlopig onderzoek geopend naar Tesla. Daarbij gaat het om naar schatting 280.000 wagens van de types Model 3 en Model Y. Bij de elektrische auto's zou mogelijk een risico zijn dat de bestuurder de controle over het stuur kan verliezen.
Bij de waakhond zijn twaalf klachten binnengekomen over het stuurprobleem, waaronder een melding van een ongeval met brand. Als gevolg van het mogelijke euvel zijn geen gewonden of doden gevallen, aldus de NHTSA. Tesla zelf reageerde niet op vragen hierover door financieel persbureau Bloomberg.
Het is niet de eerste keer dat de NHTSA een onderzoek start naar auto’s van Tesla. De toezichthouder dook al in mogelijke problemen met de veiligheidsgordels, stuurwielen en rijhulpsystemen van de Amerikaanse fabrikant.
Zo werd eerder dit jaar een onderzoek gestart naar zo’n 120.000 Tesla’s van het type Model Y, nadat het stuur van twee van deze voertuigen tijdens het rijden was losgeraakt. In februari riep Tesla zelf ruim 360.000 voertuigen in de Verenigde Staten terug. Dat gebeurde nadat de toezichthouder had geconcludeerd dat de technologie waardoor Tesla-auto’s zelfstandig kunnen rijden het risico op ongelukken vergrootte.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het mediabedrijf van Donald Trump wil dat handelaren en beleggers gaan betalen voor realtime toegang tot berichten op Truth Social van de populairste accounts op het platform, waaronder dat van de president zelf. Trump Media hoopt op die manier een aantrekkelijke nieuwe inkomstenbron aan te boren.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes zijn deze week stevig opgelopen door de geopolitieke onrust rond Iran en Oekraïne, meldt De Hypotheekshop. Volgens de hypotheekadviesketen verhoogden bijna alle geldverstrekkers in Nederland afgelopen dagen hun rentetarieven. Tien partijen deden dit zelfs twee keer.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat in 2040 bijna de helft van het energiegebruik in de EU elektrisch is. De Europese Commissie stelt vrijdag een streefgetal van 46 procent voor, dat later dit jaar zal staan in een wetgevingsvoorstel over energiegebruik na 2030.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft TonyBet aangesproken op een overtreding van het rolmodellenverbod. De gokwebsite heeft volgens de Ksa personen afgebeeld die door hun rugnummers, nationale shirts en uiterlijke kenmerken verwezen naar bekende internationale profvoetballers en dat is niet toegestaan.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in de eerste helft van 2026 meer winst geboekt. Het Zweedse bedrijf, een van de grootste energieleveranciers van Nederland, profiteerde van hogere elektriciteitsprijzen in Scandinavië, met name in de eerste twee maanden van het jaar. Ook een hogere productie van waterkracht en windenergie droeg bij aan het resultaat.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML gaat zijn personeel eenmalig een aandelenpakket geven ter waarde van 20.000 euro. Het Veldhovense bedrijf wil hen op die manier laten meeprofiteren van het succes dat de onderneming momenteel doormaakt. Voorwaarde is wel dat de medewerkers tot 1 januari 2030 in dienst blijven bij ASML.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Middelgrote vastgoedprojecten in Nederland dreigen vertraging op te lopen door een gebrek aan eigen vermogen. Particuliere beleggers kiezen voor kleine projecten, terwijl institutionele beleggers zich richten op de grote projecten. Daardoor is er een financieringsgat voor het segment daartussen, waarschuwt investeringsplatform NLInvesteert.
3 uur geleden