Amerikaanse tennissters verrassen Badosa en Sakkari in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - De Amerikaanse tennissters Madison Keys en Jessica Pegula hebben beiden de kwartfinales bereikt op de Australian Open. Keys verraste in de Rod Laver Arena de Spaanse Paula Badosa, de nummer 6 van de wereld die in de aanloop naar de Australian Open het WTA-toernooi van Sydney won (6-3 6-1). Pegula, de nummer 21 van de plaatsingslijst, won van Maria Sakkari: 7-6 (0) 6-3. De Griekse is als vijfde geplaatst in Melbourne.
De 26-jarige Keys haalde in 2015 de halve finales op de Australian Open en stond twee jaar later in de finale van de US Open. De Amerikaanse behoorde in die periode tot de mondiale top 10, maar is nu afgezakt naar plek 51. Op de Australian Open laat de ongeplaatste Keys overtuigend tennis zien. "Ik geniet weer van de sport", zei de Amerikaanse, die het in de kwartfinales gaat opnemen tegen de als vierde geplaatste Barbora Krejcikova. De Tsjechische versloeg tweevoudig Australian Open-winnares Victoria Azarenka uit Belarus (6-2 6-2).
Pegula haalde vorig jaar verrassend de kwartfinales in Melbourne en zit nu weer bij de laatste acht. De nummer 21 van de wereld was in de Margaret Court Arena te sterk voor Sakkari, de mondiale nummer 8. "Dit was mijn beste partij van het jaar", zei Pegula, die nu mogelijk de Australische nummer 1 van de wereld Ashleigh Barty treft in de kwartfinales.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
13 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
14 minuten geledenTBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.
46 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.
1 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse wielrenster Paula Blasi heeft verrassend de Amstel Gold Race gewonnen. Alle topfavorieten waren Nederlands, maar de 23-jarige renster van UAE Team ADQ liet iedereen achter zich met een versnelling op de voorlaatste beklimming van de Cauberg. In de laatste 23 van 158 kilometer vanuit Maastricht reed ze solo naar de finish in het Zuid-Limburgse Berg en Terblijt. Oud-winnaressen Katarzyna Niewiadoma en Demi Vollering werden respectievelijk tweede en derde.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.
4 uur geleden