Amerikaanse tennissters verrassen Badosa en Sakkari in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - De Amerikaanse tennissters Madison Keys en Jessica Pegula hebben beiden de kwartfinales bereikt op de Australian Open. Keys verraste in de Rod Laver Arena de Spaanse Paula Badosa, de nummer 6 van de wereld die in de aanloop naar de Australian Open het WTA-toernooi van Sydney won (6-3 6-1). Pegula, de nummer 21 van de plaatsingslijst, won van Maria Sakkari: 7-6 (0) 6-3. De Griekse is als vijfde geplaatst in Melbourne.
De 26-jarige Keys haalde in 2015 de halve finales op de Australian Open en stond twee jaar later in de finale van de US Open. De Amerikaanse behoorde in die periode tot de mondiale top 10, maar is nu afgezakt naar plek 51. Op de Australian Open laat de ongeplaatste Keys overtuigend tennis zien. "Ik geniet weer van de sport", zei de Amerikaanse, die het in de kwartfinales gaat opnemen tegen de als vierde geplaatste Barbora Krejcikova. De Tsjechische versloeg tweevoudig Australian Open-winnares Victoria Azarenka uit Belarus (6-2 6-2).
Pegula haalde vorig jaar verrassend de kwartfinales in Melbourne en zit nu weer bij de laatste acht. De nummer 21 van de wereld was in de Margaret Court Arena te sterk voor Sakkari, de mondiale nummer 8. "Dit was mijn beste partij van het jaar", zei Pegula, die nu mogelijk de Australische nummer 1 van de wereld Ashleigh Barty treft in de kwartfinales.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.
2 uur geledenMEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.
4 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.
7 uur geleden