Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse miljardair Cohen koopt honkbalclub New York Mets

Amerikaanse miljardair Cohen koopt honkbalclub New York Mets

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Steve Cohen heeft honkbalclub New York Mets gekocht. De 64-jarige Cohen betaalt naar verluidt 2,4 miljard dollar, omgerekend ruim 2 miljard euro, om de aandelen over te nemen van de Wilpon-familie. Die stapte in 1986 in bij de club en heeft sinds 2002 een meerderheid van de aandelen in bezit.

Cohen, een succesvol hedgefondsmanager, heeft een geschat vermogen van ruim 14 miljard dollar. "Ik ben verheugd dat ik een overeenkomst heb bereikt met de families Wilpon en Katz om New York Mets te kopen", zei hij in een verklaring. De Amerikaan, afkomstig uit New York, staat bekend als groot fan van de Mets. Hij had al 8 procent van de aandelen in handen. Saul Katz, getrouwd met de zus van Fred Wilpon, is naast aandeelhouder ook president van de club.

De Mets, opgericht in 1962, wonnen twee keer de World Series. Dat was in 1969 en 1986. De ploeg uit de Major League staat vaak in de schaduw van de veel succesvollere stadgenoot New York Yankees, dat 27 keer de World Series won.

Cohen had concurrentie van onder meer het beroemde liefdeskoppel Jennifer Lopez en Alex Rodriguez. De zangeres en de oud-tophonkballer van de Yankees wilden de club uit de stad waar ze beiden vandaan komen ook kopen. Lopez en Rodriguez maakten deel uit van een consortium dat naar verluidt zo'n 1,7 miljard dollar wilde betalen. Vorige maand trok die partij zich echter terug.

De overnamedeal moet in november nog wel worden goedgekeurd door minstens 23 van de 29 eigenaren van de andere clubs uit de MLB. Met 2,4 miljard dollar is het de grootste overname ooit van een Noord-Amerikaanse sportclub.

Meer uit Sport

Botic van de Zandschulp uitgeschakeld in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. In drie sets was de Amerikaanse top 10-speler Taylor Fritz in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-7(2) 6-3.

3 uur geleden
Burnet zesde in finale 60 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.

8 uur geleden
Sprinter Burnet verrast met finaleplek op 60 meter bij WK indoor

TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.

9 uur geleden
Klaver stormt naar finale 400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.

10 uur geleden
Domper voor kogelstootster Schilder: geen medaille op WK indoor

TORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.

10 uur geleden
Chapple rent naar finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.

10 uur geleden
Wielrenster Vos ontbreekt in Milaan-Sanremo

MILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.

12 uur geleden