Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse inflatie en kwartaalcijfers centraal op Damrak

Amerikaanse inflatie en kwartaalcijfers centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag vooral uit naar het Amerikaanse inflatiecijfer. Dat cijfer speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank heeft de rente sinds vorig jaar flink opgeschroefd om de inflatie aan te pakken. Beleggers hopen dat het tempo van de prijsstijgingen in de grootste economie ter wereld inmiddels zodanig is afgenomen dat de Fed het rentetarief niet nog verder hoeft te verhogen.

Op het Damrak kwamen SBM Offshore, Corbion en ForFarmers met resultaten. Maritiem dienstverlener SBM Offshore zag de omzet en winst in de eerste helft van het jaar afnemen. Het bedrijf had in mei al gewaarschuwd voor een flinke omzetdaling bij het onderdeel Turnkey, dat drijvende productie- en opslagschepen bouwt en verkoopt aan olie- en gasbedrijven. Het orderboek steeg wel naar een nieuw recordniveau. Ook handhaaft SBM de jaarverwachting.

Bij veevoerbedrijf ForFarmers stonden de resultaten in de eerste zes maanden van het jaar ook flink onder druk door de hevige prijsconcurrentie en sterk schommelende grondstof- en kunstmestprijzen. De forse daling van het resultaat onderstreept volgens topman Pieter Wolleswinkel het belang van de eerder aangekondigde reorganisatie, die inmiddels in volle gang is.

Hogere prijzen

Speciaalchemiebedrijf Corbion boekte in de eerste jaarhelft meer omzet, mede dankzij hogere prijzen van zijn producten. Het bedrijf werd wel wat voorzichtiger voor de tweede jaarhelft en verlaagde zijn verwachtingen. In april schroefde Corbion zijn jaarprognoses juist nog op.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt licht hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen lijken met winsten te openen. In Frankfurt kwamen onder meer de industrieconcerns Siemens en ThyssenKrupp, telecomconcern Deutsche Telekom, verzekeraar Allianz en maaltijdbezorger HelloFresh met cijfers.

Gemengd beeld

De Aziatische markten lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio eindigde 0,8 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 0,7 procent. Aandelen in de toeristische sector gingen vooruit nadat China weer toestemming heeft geven voor groepsreizen naar onder meer Japan, Zuid-Korea, Australië, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten.

De euro was 1,0984 dollar waard, tegen 1,0978 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 84,55 dollar. Brentolie werd ook 0,2 procent duurder, op 87,69 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.

3 minuten geleden
DNB-baas: maak Europese Unie economisch hechter blok

AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.

10 uur geleden
Reuters: India verlaagt importheffing op Europese auto's

NEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.

11 uur geleden
Topman VW: zonder lagere heffingen gaat fabriek in VS niet door

WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.

13 uur geleden
Poolse minister zegt geen haast te maken met invoering euro

LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).

15 uur geleden
Laadpunten elektrische auto's verdrievoudigd in vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

18 uur geleden
Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

1 dag geleden