Amerikaanse inflatie en begin Fed-vergadering centraal op beurs
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar nieuwe inflatiegegevens uit de Verenigde Staten. Beleggers hopen dat die cijfers wijzen op een verdere afkoeling van de stijging van de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld. De cijfers komen voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve, dat woensdag bekend wordt gemaakt. Dinsdag beginnen de Amerikaanse centralebankiers al aan hun tweedaagse rentevergadering.
Algemeen wordt verwacht dat de Fed het rentetarief opnieuw ongewijzigd zal laten, nu de inflatie flink is afgekoeld ten opzichte van de piekniveaus van vorig jaar. In Nederland kwam statistiekbureau CBS dinsdagochtend al met een tweede raming van de inflatie. Die kwam conform de eerdere schatting in november uit op 1,6 procent. De prijsstijgingen keerden daarmee weer terug na een negatieve inflatie, ook wel deflatie genoemd, in oktober.
De AEX-index op het Damrak lijkt licht hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine winsten openen. De Aziatische beurzen gingen dinsdag overwegend licht vooruit, na de aanhoudende winstreeks op Wall Street. De Nikkei in Tokio eindigde 0,2 procent in de plus en de beurs in Hongkong was een positieve uitschieter met een winst van 1 procent.
Fastned
Op Beursplein 5 staat Fastned in de belangstelling. Het snellaadbedrijf zal waarschijnlijk het eerder voorspelde aantal van meer dan zestig nieuw gebouwde stations in 2023 niet halen. Het slechte weer in veel van Fastneds markten hebben in de afgelopen maanden invloed gehad op de bouw en netaansluitingen. Het bedrijf verwacht in de komende weken wel zijn driehonderdste station te openen.
Verlichtingsbedrijf Signify maakte bekend topman Eric Rondolat bij de aandeelhoudersvergadering in mei 2024 te willen herbenoemen. Financieel directeur Javier van Engelen en commercieel directeur Maria Letizia Mariani zullen het bedrijf volgend jaar verlaten.
Overnamebod
Marel kondigde aan Arni Sigurdsson te hebben benoemd tot nieuwe topman. Hij was al sinds november interim-topman van de IJslandse fabrikant van vlees- en visverwerkende machines. Lucas Bols liet weten dat drankenbedrijf Nolet het eerder aangekondigde overnamebod op zijn branchegenoot heeft gelanceerd.
De euro was 1,0775 dollar waard, tegen 1,0746 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,7 procent in prijs tot 71,83 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 76,52 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft een sterke groei doorgemaakt in het afgelopen kwartaal, mede door de overname van de Duitse webshop About You. Het bedrijf kondigde donderdag ook een samenwerking aan met de Duitse voetbalbond (DFB).
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Barcelona was in de zomerperiode net als vorig jaar de populairste bestemming bij Nederlandse vliegtuigpassagiers. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde in juli, augustus en september meer dan een half miljoen passagiers van en naar vliegveld El Prat bij de Spaanse stad. Een jaar eerder ging het om iets minder dan een half miljoen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse ondernemers blijven ook in het vierde kwartaal negatief gestemd. In vrijwel alle bedrijfstakken is het vertrouwen negatief, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in samenwerking met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het vliegverkeer op veertig grote Amerikaanse luchthavens moet worden beperkt om de shutdown in de Verenigde Staten. De Amerikaanse minister van Transport Sean Duffy heeft de opdracht gegeven het aantal vluchten vanaf vrijdag met 10 procent te verminderen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De rust keerde woensdag terug op Amerikaanse aandelenbeurzen, na eerdere onrust en zorgen over opgeblazen waarderingen van technologieaandelen. De graadmeters in New York toonden weer enig herstel na de koersverliezen van dinsdag. Onder meer diverse chipfabrikanten, die het zwaarst werden getroffen door de recente verkoopgolf, zagen hun beurswaarde weer aandikken.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben woensdag twijfels geuit over de wettigheid van de importheffingen van president Donald Trump voor tal van producten. Zowel conservatieve als liberale rechters stelden kritische vragen aan de advocaat die de regering-Trump vertegenwoordigde.
9 uur geledenCHICAGO (AFN/AFP) - Boeing heeft nieuwe schikkingen getroffen in de rechtszaken van familieleden van slachtoffers van de Ethiopian Airlines-crash in maart 2019. Dit meldt de hoofdadvocaat van de nabestaanden.
12 uur geleden