Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse drone raakt doelwit Afghaanse tak van IS

Amerikaanse drone raakt doelwit Afghaanse tak van IS

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse drone heeft een doelwit van IS-Khorasan, de Afghaanse tak van terreurgroep Islamitische Staat (IS), succesvol aangevallen. In een verklaring meldt het Amerikaanse ministerie van Defensie dat een 'planner' in het oosten van Afghanistan om het leven is gebracht.

De missie is uitgevoerd in het kader van terrorismebestrijding, één dag nadat 13 Amerikaanse militairen bij het vliegveld van Kabul om het leven kwamen toen een extremist zichzelf opblies. Defensie meldt dat er "voor zover bekend" geen burgers bij de droneaanval om het leven zijn gekomen.

Donderdag waarschuwde de Amerikaanse president Joe Biden de verantwoordelijken voor de dodelijke aanslag op het vliegveld van de Afghaanse hoofdstad Kabul, die door IS werd opgeëist, al. "Wij zullen jullie niet vergeven, wij zullen jullie niet vergeten, wij zullen jullie laten boeten", zei de president in een toespraak vanuit het Witte Huis.

Meer uit Buitenland

Trump denkt niet dat Israël nucleaire wapens inzet

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt niet dat Israël kernwapens inzet tegen Iran. Trump werd gevraagd of Israël de oorlog verder zou kunnen escaleren met nucleaire wapens. "Israël zou dat niet doen, Israël zou dat nooit doen", zei Trump.

13 minuten geleden
Tientallen lichamen uit puin getroffen ziekenhuis Kabul gehaald

KABUL (ANP/AFP) - Reddingswerkers zoeken in de Afghaanse hoofdstad Kabul naar lichamen en overlevenden in het puin van een ziekenhuis dat getroffen zou zijn door een Pakistaanse luchtaanval. Verslaggevers van persbureau AFP zagen dat zeker dertig lichamen zijn geborgen.

18 minuten geleden
Doden en veel gewonden door zelfmoordaanslagen Nigeria

MAIDUGURI (ANP/AFP) - Een reeks explosies heeft in het noordoosten van Nigeria aan zeker 23 mensen het leven gekost. "Uit een voorlopig onderzoek blijkt dat de incidenten vermoedelijk zijn uitgevoerd door zelfmoordterroristen", meldt de politie. Die spreekt over meer dan honderd gewonden.

2 uur geleden
Doden door schietincident in plaats bij Frankfurt Airport

RAUNHEIM (ANP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in Raunheim, in de buurt van Frankfurt Airport. Duitse media berichten dat 's nachts is geschoten in een horecazaak en dat de dader op de vlucht is.

2 uur geleden
Rusland: ruim tweehonderd Oekraïense drones neergehaald

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie zegt in de nacht van maandag op dinsdag 206 Oekraïense drones te hebben neergehaald. 43 drones zouden zijn onderschept boven de regio Moskou, aldus de Russen. Hoeveel drones in totaal zijn afgevuurd, is niet duidelijk. Oekraïne laat vrijwel nooit iets los over eventuele aanvallen.

2 uur geleden
Familie verdachte schutter Bondi vreest voor veiligheid

SYDNEY (ANP/RTR) - Familieleden van Naveed Akram, de schutter die verdacht wordt van de aanslag op Bondi Beach in Sydney eind vorig jaar, zeggen te vrezen voor hun leven na een reeks bedreigingen. Dat werd dinsdagochtend duidelijk tijdens een rechtszaak.

3 uur geleden
Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien Libanon

BEIROET (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien in Libanon. Meer dan 800.000 mensen zijn door Israëlische aanvallen op de vlucht geslagen. Velen daarvan slapen op straat. "De stortbuien van de afgelopen dagen raken hen ongekend hard", schrijft de hulporganisatie in een persbericht.

3 uur geleden