Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse drankheffing valt niet in de smaak bij producenten EU

Amerikaanse drankheffing valt niet in de smaak bij producenten EU

BRUSSEL (ANP) - Drankmakers in Europa hebben met teleurstelling gereageerd op de hogere tarieven die de Verenigde Staten hebben ingesteld voor sommige producten uit de Europese Unie als wijnen en andere dranken uit Frankrijk en Duitsland. Dat meldt belangenbehartiger spiritsEurope.

Vanaf 12 januari geldt voor bepaalde gedestilleerde dranken uit de EU, zoals niet-mousserende wijnen, cognacs en andere brandewijnen uit Frankrijk en Duitsland, een invoertarief van 25 procent. De nieuwe tarieven volgen op de eerdere invoering van een tarief van 25 procent voor whisky's uit Noord-Ierland en Schotland, likeuren en ander drankjes uit Duitsland, Ierland, Italiƫ, Spanje en het Verenigd Koninkrijk.

De maatregelen komen voort uit de voortslepende ruzie tussen Europa en de Verenigde Staten over staatssteun aan hun luchtvaartsector. Washington beschuldigde Europese landen ervan de Europese vliegtuigmaker Airbus stiekem te hebben ondersteund met gunstige leningen. De EU vindt op haar beurt dat het Amerikaanse Boeing werd geholpen met voordelige belastingregels. In een reactie op het geschil werden over en weer extra handelstarieven ingesteld. Die kregen weer de goedkeuring van Wereldhandelsorganisatie WHO.

Snelle afhandeling

spiritsEurope roept op tot een snelle afschaffing van alle trans-Atlantische tarieven voor gedistilleerde dranken en een terugkeer naar een "zero-for-zero"-situatie. "Als we doorgaan met het meeslepen van niet-verwante sectoren zoals de onze in dit langdurige geschil, leidt dat alleen maar tot extra economische schade", aldus de belangenbehartiger.

Een aantal Amerikaanse drankenmakers zijn ook 'slachtoffer' van niet-gerelateerde handelsgeschillen. Naast de vliegtuigkwestie speelt nog een afzonderlijke kwestie tussen de machtsblokken over staal en aluminium. In het kader van dat laatste heeft de EU in juni 2018 een tarief van 25 procent opgelegd aan Bourbon en andere Amerikaanse whisky-importen. Die maatregel heeft volgens spiritsEurope geleid tot een daling van de Amerikaanse whisky-export naar de EU van 41 procent.

Meer uit Financieel

Muziekconcern UMG stijgt op Damrak na aandeleninkoop

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles gaat voor 500 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen. Het eerste aandeleninkoopprogramma van het bedrijf onderstreept volgens het bestuur van UMG het vertrouwen in de strategie en groei op lange termijn. Het aandeel steeg ruim 3 procent en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.

1 uur geleden
RDC: verkoop brommobielen groeit sneller dan ooit

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal brommobielen in Nederland is in de afgelopen vijf jaar explosief gestegen. De verkoop van de kleine karretjes, populair onder pubers, groeit volgens databedrijf RDC sneller dan ooit.

2 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea flink lager door hoge olieprijs

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn maandag flink weggezakt door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Door de strijd in de olierijke regio zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.

3 uur geleden
Prijspeiling Consumentenbond: prijzen eieren naar recordhoogte

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van eieren in Nederland zijn gestegen naar een recordhoogte. Dat meldt de Consumentenbond na een eigen prijspeiling bij de dertien grootste supermarktketens. Volgens de belangenbehartiger voor consumenten zijn eieren in vijf jaar gemiddeld 38 procent duurder geworden.

3 uur geleden
Verkoopprijzen Nederlandse industrie ruim 2 procent lager

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in februari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 2,3 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In januari daalden de prijzen met 2,5 procent.

4 uur geleden
Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiƫle steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

21 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

21 uur geleden