Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse drankheffing valt niet in de smaak bij producenten EU

Amerikaanse drankheffing valt niet in de smaak bij producenten EU

BRUSSEL (ANP) - Drankmakers in Europa hebben met teleurstelling gereageerd op de hogere tarieven die de Verenigde Staten hebben ingesteld voor sommige producten uit de Europese Unie als wijnen en andere dranken uit Frankrijk en Duitsland. Dat meldt belangenbehartiger spiritsEurope.

Vanaf 12 januari geldt voor bepaalde gedestilleerde dranken uit de EU, zoals niet-mousserende wijnen, cognacs en andere brandewijnen uit Frankrijk en Duitsland, een invoertarief van 25 procent. De nieuwe tarieven volgen op de eerdere invoering van een tarief van 25 procent voor whisky's uit Noord-Ierland en Schotland, likeuren en ander drankjes uit Duitsland, Ierland, Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk.

De maatregelen komen voort uit de voortslepende ruzie tussen Europa en de Verenigde Staten over staatssteun aan hun luchtvaartsector. Washington beschuldigde Europese landen ervan de Europese vliegtuigmaker Airbus stiekem te hebben ondersteund met gunstige leningen. De EU vindt op haar beurt dat het Amerikaanse Boeing werd geholpen met voordelige belastingregels. In een reactie op het geschil werden over en weer extra handelstarieven ingesteld. Die kregen weer de goedkeuring van Wereldhandelsorganisatie WHO.

Snelle afhandeling

spiritsEurope roept op tot een snelle afschaffing van alle trans-Atlantische tarieven voor gedistilleerde dranken en een terugkeer naar een "zero-for-zero"-situatie. "Als we doorgaan met het meeslepen van niet-verwante sectoren zoals de onze in dit langdurige geschil, leidt dat alleen maar tot extra economische schade", aldus de belangenbehartiger.

Een aantal Amerikaanse drankenmakers zijn ook 'slachtoffer' van niet-gerelateerde handelsgeschillen. Naast de vliegtuigkwestie speelt nog een afzonderlijke kwestie tussen de machtsblokken over staal en aluminium. In het kader van dat laatste heeft de EU in juni 2018 een tarief van 25 procent opgelegd aan Bourbon en andere Amerikaanse whisky-importen. Die maatregel heeft volgens spiritsEurope geleid tot een daling van de Amerikaanse whisky-export naar de EU van 41 procent.

Meer uit Financieel

Indonesië wil greep op export palmolie en kolen verstevigen

JAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.

36 minuten geleden
ING: dure brandstof raakt vooral consumptie, niet het rijgedrag

AMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.

1 uur geleden
Reuters: EU en haven Rotterdam praten over kritieke mineralen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.

2 uur geleden
Zeeman boekt meer omzet met minder verkochte artikelen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.

2 uur geleden
Grote meerderheid vakbondsleden stemt in met cao rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.

3 uur geleden
EP-handelschef: hebben benodigd vangnet gekregen bij deal met VS

STRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.

4 uur geleden
Verenigd Koninkrijk versoepelt sancties tegen Russische olie

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.

4 uur geleden