Amerikaanse defensieminister Austin verlaat ziekenhuis
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse defensieminister Lloyd Austin heeft maandag het ziekenhuis verlaten. Hij lag sinds nieuwjaarsdag in een militair ziekenhuis om een complicatie die hij opliep na een behandeling voor prostaatkanker.
De 70-jarige Austin zal op advies van zijn artsen vanuit huis werken en pas na een tijdje fulltime terugkeren naar het Pentagon. Hij werkte ook al vanuit het ziekenhuis. Zijn ministerie meldt dat de prostaatkanker in een vroeg stadium is behandeld en dat Austin geen verdere behandelingen heeft ingepland. Wel heeft de minister nog controles.
De ziekenhuisopname deed veel stof opwaaien, omdat Austin de informatie niet direct deelde met president Joe Biden, het Witte Huis en de leden van het Congres (parlement). Sommige critici vinden dat hij daarom moet opstappen. Biden stelt dat Austin een inschattingsfout heeft gemaakt door zijn ziekenhuisopname niet direct te melden, maar heeft nog steeds vertrouwen in hem.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
6 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
6 uur geledenASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
7 uur geleden