Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse beurzen stevig omlaag na zorgen over hoge olieprijzen

Amerikaanse beurzen stevig omlaag na zorgen over hoge olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn de week met stevige verliezen begonnen. De angst voor sterk stijgende inflatie door de hoge olie- en gasprijzen kreeg de beurshandel in zijn greep. Aanleiding daarvan waren berichten dat de VS en de EU mogelijk een ban op de import van Russische olie willen instellen.

De olieprijzen stegen eerder op maandag al tot ruim boven de 130 dollar per vat, de hoogste prijzen sinds 2008. Volgens de Russische vicepremier Aleksandr Novak zou bij een importban de olieprijs tot wel 300 dollar per vat zou kunnen stijgen.

Een vat Amerikaanse olie was bij de slotbel op Wall Street 3,6 procent meer waard op 119,86 dollar. Brentolie steeg 4,6 procent en kostte 123,50 dollar per vat. Oliebedrijven als Chevron en ExxonMobil werden tot 3,6 procent hoger gezet.

Dow Jones

De Dow-Jonesindex sloot met een min van 2,4 procent op 32.817,38 punten. De breed samengstelde S&P 500 leverde 3 procent in en kwam uit op 4201,09 punten, het laagste slot in bijna een half jaar. Techbeurs Nasdaq verloor 3,6 procent tot 12.830,96 punten.

Uber steeg aan het begin van de handelsdag na het verhogen van zijn prognoses, maar verloor uiteindelijk 4,2 procent. Het bedrijf stelde snel te herstellen van de verstoringen die werden veroorzaakt door de omikronvariant van het coronavirus in het laatste kwartaal van 2021. Zowel bij de taxidienst als de bezorgdiensten ziet het bedrijf de winstontwikkeling verbeteren ten opzichte van het vierde kwartaal.

Airbnb

Airbnb leverde haast 8 procent in. Volgens het bedrijf hebben meer dan 28.000 woningeigenaren wereldwijd via het woningverhuurplatform een plek geboden aan Oekraïense vluchtelingen. Dat aantal is inclusief ruim 13.000 nieuwe verhuurders die zich de afgelopen week om die reden hebben aangemeld. Netflix daalde 3,2 procent. Het streamingbedrijf heeft zijn diensten in Rusland opgeschort om te protesteren tegen de invasie van Oekraïne door het land.

Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, daalde 6,3 procent en heeft nu sinds de piek in september meer dan de helft van zijn waarde verloren. Een groot deel van die daling kwam vorige maand na een tegenvallende prognose en een daling van het aantal gebruikers. Ook andere techbedrijven als Apple (min 2,4 procent), Amazon (min 5,6 procent) en Microsoft (min 3,8 procent) daalden stevig.

Alphabet

Google-moeder Alphabet daalde 4,2 procent. Google zou in gesprek zijn met internetbeveiligingsbedrijf Mandiant over een overname. Dat bedrijf werd ruim 16 procent meer waard.

De euro was 1,0863 dollar waard, evenveel als bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

ABN AMRO gaat komende jaren duizenden banen schrappen

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO gaat komende jaren duizenden banen schrappen om kosten te verminderen en winstgevender te worden. De bank wil het personeelsbestand tot 2028 met netto 5200 voltijdsplekken verminderen, heeft het concern dinsdag aangekondigd bij de presentatie van de nieuwe strategie van de eerder dit jaar aangetreden topvrouw Marguerite Bérard.

11 minuten geleden
ING: hotels verduurzamen te weinig, gast 'werkt ook niet mee'

AMSTERDAM (ANP) - Hotelketens zouden "forse investeringen" moeten doen om verder te verduurzamen, vindt ING. Volgens de bank wint het comfort voor de gast het nog altijd van klimaatambities bij de grote ketens.

1 uur geleden
Goedkopere nieuwbouw gaat vaker naar mensen van buiten gemeente

APELDOORN (ANP) - Goedkopere nieuwbouwwoningen gaan steeds vaker naar kopers van buiten de gemeente. Dat meldt het Kadaster, dat cijfers uit 2019 en 2024 met elkaar heeft vergeleken. Vooral in grote steden komen relatief veel kopers van verder weg.

1 uur geleden
Brede oproep uit bedrijfsleven om te investeren in verduurzaming

UTRECHT (ANP) - Nederland moet meer investeren in duurzame energie, een schone maakindustrie en toekomstig verdienvermogen. Met die oproep zijn honderd topbestuurders uit het bedrijfsleven dinsdag gekomen, onder wie KPN-topman Joost Farwerck, Zeeman-directeur Erik-Jan Mares en Ruud Joosten, de baas van bouwconcern BAM. Ook Peer Swinkels van het moederbedrijf van bierbrouwer Bavaria en Maite Zubiaurre, de topvrouw van webwinkel bol, onderschrijven de oproep.

2 uur geleden
Onderzoek: bedrijven kwetsbaar voor uitval stroom en internet

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is kwetsbaar voor uitval van voorzieningen als stroom en internet. Het merendeel van de bedrijven kan al binnen een halve dag niet meer functioneren zonder elektriciteit, telecom of andere ICT-diensten, blijkt uit de jaarlijkse Nederlandse Innovatie Monitor. Na een week kan nog slechts 6 procent van de bedrijven opereren zonder stroom, 10 procent zonder telefonie en internet en 18 procent zonder ICT-diensten.

6 uur geleden
Onderzoek: bedrijven kwetsbaar voor uitval stroom en internet

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is kwetsbaar voor uitval van voorzieningen als stroom en internet. Het merendeel van de bedrijven kan al binnen een halve dag niet meer functioneren zonder elektriciteit, telecom of andere ICT-diensten, blijkt uit de jaarlijkse Nederlandse Innovatie Monitor. Na een week kan nog slechts 6 procent van de bedrijven opereren zonder stroom, 10 procent zonder telefonie en internet en 18 procent zonder ICT-diensten.

7 uur geleden
Hoop op renteverlaging jaagt techaandelen omhoog op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag met winst geëindigd, aan het begin van een verkorte beursweek. Vooral techaandelen waren gewild bij beleggers.

8 uur geleden