Amerikaanse beleggers zijn voorzichtig in afwachting Fed-besluit
NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York wachten op de uitkomsten van de tweedaagse beleidsvergadering van de Amerikaanse Federal Reserve, die dinsdag begint. Daarom wordt er voorzichtig gehandeld en komen de belangrijkste beursgraadmeters amper van hun plek. Ook reageert Wall Street op het compromis tussen de Europese Unie en de VS over hun al zeventien jaar durende conflict over wederzijdse subsidies voor vliegtuigfabrikanten Boeing en Airbus. Daarnaast zijn er nog nieuwe cijfers over de Amerikaanse winkelverkopen en industriële productie.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel een fractie hoger op 34.399 punten. De brede S&P 500 zakte 0,1 procent op 4252 punten en technologiebeurs Nasdaq ging 0,3 procent omlaag naar 14.133 punten. Eerder zei de centrale bank voorlopig nog geen rentestap te verwachten. Maar de laatste tijd gaat het redelijk met de Amerikaanse economie als gevolg van het steunpakket van de overheid en de snelle vaccinatiecampagne, waardoor beperkende maatregelen kunnen worden opgeheven. Onlangs bleek bovendien dat de inflatie hard is opgelopen. Daardoor dreigt oververhitting en de Fed zal dus met een goede uitleg moeten komen als de koepel van centrale banken geen wijzigingen wil doorvoeren in zijn monetaire beleid.
Het aandeel Boeing werd in de eerste handelsminuten 0,5 procent hoger gezet. De EU en de VS beschuldigden elkaar jarenlang van het oneerlijk bevoordelen van hun vliegtuigfabrikanten. Ze hebben elkaar voor miljarden euro's en dollars aan strafmaatregelen opgelegd omdat Washington volgens de Europeanen Boeing illegaal steunt en Airbus volgens de VS illegale subsidies ontving. Nu is besloten dat de twee grootmachten hun wederzijdse strafmaatregelen voor vijf jaar bevriezen. In die periode gaan ze een oplossing zoeken voor onder meer de subsidies die al zijn uitgekeerd aan Boeing en Airbus.
Banken
Ook staan banken als Citigroup, Bank of America en JPMorgan Chase in de belangstelling. De EU heeft hen volgens zakenkrant Financial Times op de schuldmarkt uitgesloten bij de lucratieve verkoop van obligaties als onderdeel van het Europese herstelfonds van honderden miljarden euro's. Dit vanwege schendingen van bepaalde concurrentieregels in het verleden. De banken leverden tot ongeveer 1 procent aan beurswaarde in.
Daarnaast gaat de Britse markttoezichthouder CMA nader onderzoek doen naar de sterke machtspositie van Apple en Google bij besturingssystemen voor mobiele telefoons en bij appstores. Maar beleggers lijken niet erg onder de indruk. Apple noteerde 0,5 procent lager en Google-moeder Alphabet won 0,2 procent. Er lopen ook al andere afzonderlijke onderzoeken van de kartelwaakhond tegen de twee bedrijven.
Meer uit Financieel
CANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Taiwan wil een strategische partner van de Verenigde Staten worden op het gebied van kunstmatige intelligentie. Dat zei de Taiwanese vicepremier Cheng Li-chiun vrijdag bij een persconferentie in Washington na afloop van onderhandelingen over een handelsakkoord.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."
8 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.
10 uur geleden