Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse beleggers maken zich opnieuw zorgen over inflatie

Amerikaanse beleggers maken zich opnieuw zorgen over inflatie

NEW YORK (ANP) - Inflatiezorgen doken maandag weer op bij Amerikaanse beleggers, die verder weinig ander richtinggevend beursnieuws hadden om te verwerken. Ook drukten de oplopende coronabesmettingscijfers in sommige delen van de wereld op het sentiment. Wall Street ging daardoor met kleine verliezen de handel uit.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,2 procent lager op 34.327,79 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,3 procent tot 4163,29 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,4 procent tot 13.379,05 punten.

Eerder leefden er ook al veel zorgen over de inflatie. Als die hard gaat oplopen, kan dat de Federal Reserve, de Amerikaanse koepel van centrale banken, mogelijk bewegen om sneller de rente te gaan verhogen. Dat is waarschijnlijk ongunstig voor de aandelenkoersen. In de loop van vorige week leken de zorgen hierover wat weggenomen. Maar inmiddels loopt de spanning weer op. Beleggers wachten onder meer op de publicatie van de Fed-notulen later deze week. Daaruit kan iets meer duidelijk worden over hoe de beleidsmakers van de Fed denken over de inflatie en een eventuele renteverhoging.

AT&T

Telecom- en mediaconcern AT&T en mediabedrijf Discovery trokken verder de aandacht op de beurzen in New York. AT&T splits de mediatak, het voormalige TimeWarner, af en die fuseert direct met Discovery. Daardoor komen zenders als CNN, Discovery, TLC, HBO en Eurosport onder een bedrijf terecht, net als filmstudio Warner Bros. De financiële markten leken aanvankelijk enthousiast over de deal. Beide bedrijven gingen aan het begin van de handelsdag flink omhoog. Maar AT&T sloot toch bijna 3 procent lager. Discovery zakte ruim 5 procent.

Apple (min 0,9 procent) kondigde daarnaast aan dat gebruikers van zijn muziekstreamingdienst Apple Music vanaf volgende maand muziek met een hogere kwaliteit kunnen luisteren zonder daarvoor extra te hoeven betalen. Ook Amazon (plus 1,5 procent) roerde zich in die markt door zijn duurste streamingabonnement goedkoper te maken.

Carnival

Cruisemaatschappij Carnival kwam ook met nieuws. Het concern wil deze zomer weer cruises gaan aanbieden vanuit havens in Europa en het Caribisch gebied. Het aandeel won ruim 1 procent.

De euro stond op 1,2156 dollar, tegen 1,2150 dollar bij het slot van de Europese beurzen eer de op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder op 66,36 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 69,56 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Intesa mengt zich in overnamestrijd rond oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Intesa Sanpaolo heeft een bod uitgebracht op Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. Het bod van 30,6 miljard euro van Intesa op Monte dei Paschi komt een dag na het fusievoorstel van de Italiaanse bank BPM aan Monte dei Paschi.

30 minuten geleden
CNV hekelt afschaffing compensatie ontslagvergoeding zieken

UTRECHT (ANP) - Tienduizenden langdurig zieken dreigen hun ontslagvergoeding mis te lopen door maatregelen van het kabinet-Jetten. Daarvoor waarschuwt vakbond CNV. De bond hekelt de kabinetskeuze om werkgevers niet meer te gaan compenseren als ze een transitievergoeding moeten betalen aan medewerkers die na twee jaar ziekte ontslag krijgen. Gedupeerden lopen daardoor gemiddeld 17.000 euro mis, becijfert CNV.

33 minuten geleden
Olieprijzen hard omhoog door geweld in Midden-Oosten

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen maandagochtend hard omhoog door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Israël heeft militaire doelwitten in Iran aangevallen na Iraanse raketaanvallen op Israël. Daarmee is er weer onzekerheid ontstaan over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten en een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers.

1 uur geleden
Onlinebank Revolut gaat telefoonabonnementen aanbieden

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank Revolut gaat in Nederland telefoonabonnementen aanbieden. Klanten van de bank kunnen binnenkort vanuit hun bankapp een mobiel abonnement afsluiten voor data, bellen en sms'en. De bank is naar eigen zeggen de eerste financiële speler in Nederland die een volwaardige telecomdienst aanbiedt.

2 uur geleden
Banco BPM wil fuseren met oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.

15 uur geleden
Oliekartel OPEC schroeft productiedoelen verder op ondanks oorlog

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.

16 uur geleden
Air France-KLM open voor gesprekken over mogelijke easyJet-deal

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.

17 uur geleden