Amerikaanse beleggers maken zich opnieuw zorgen over inflatie
NEW YORK (ANP) - Inflatiezorgen doken maandag weer op bij Amerikaanse beleggers, die verder weinig ander richtinggevend beursnieuws hadden om te verwerken. Ook drukten de oplopende coronabesmettingscijfers in sommige delen van de wereld op het sentiment. Wall Street ging daardoor met kleine verliezen de handel uit.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,2 procent lager op 34.327,79 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,3 procent tot 4163,29 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,4 procent tot 13.379,05 punten.
Eerder leefden er ook al veel zorgen over de inflatie. Als die hard gaat oplopen, kan dat de Federal Reserve, de Amerikaanse koepel van centrale banken, mogelijk bewegen om sneller de rente te gaan verhogen. Dat is waarschijnlijk ongunstig voor de aandelenkoersen. In de loop van vorige week leken de zorgen hierover wat weggenomen. Maar inmiddels loopt de spanning weer op. Beleggers wachten onder meer op de publicatie van de Fed-notulen later deze week. Daaruit kan iets meer duidelijk worden over hoe de beleidsmakers van de Fed denken over de inflatie en een eventuele renteverhoging.
AT&T
Telecom- en mediaconcern AT&T en mediabedrijf Discovery trokken verder de aandacht op de beurzen in New York. AT&T splits de mediatak, het voormalige TimeWarner, af en die fuseert direct met Discovery. Daardoor komen zenders als CNN, Discovery, TLC, HBO en Eurosport onder een bedrijf terecht, net als filmstudio Warner Bros. De financiële markten leken aanvankelijk enthousiast over de deal. Beide bedrijven gingen aan het begin van de handelsdag flink omhoog. Maar AT&T sloot toch bijna 3 procent lager. Discovery zakte ruim 5 procent.
Apple (min 0,9 procent) kondigde daarnaast aan dat gebruikers van zijn muziekstreamingdienst Apple Music vanaf volgende maand muziek met een hogere kwaliteit kunnen luisteren zonder daarvoor extra te hoeven betalen. Ook Amazon (plus 1,5 procent) roerde zich in die markt door zijn duurste streamingabonnement goedkoper te maken.
Carnival
Cruisemaatschappij Carnival kwam ook met nieuws. Het concern wil deze zomer weer cruises gaan aanbieden vanuit havens in Europa en het Caribisch gebied. Het aandeel won ruim 1 procent.
De euro stond op 1,2156 dollar, tegen 1,2150 dollar bij het slot van de Europese beurzen eer de op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder op 66,36 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 69,56 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.
16 uur geledenSUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.
16 uur geleden