Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse beleggers beginnen terughoudend aan drukke beursweek

Amerikaanse beleggers beginnen terughoudend aan drukke beursweek

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse beleggers zijn maandag terughoudend aan de nieuwe handelsweek begonnen. Ze moeten komende dagen weer veel bedrijfsresultaten en een rentebesluit verwerken, en dat zal in de rest van de week waarschijnlijk het koersverloop bepalen. Daarbij lijkt China weer aan te sturen op een wat meer gespannen verhouding met de Verenigde Staten, en dat is ook iets dat op Wall Street scherp in de gaten wordt gehouden.

De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 0,1 procent lager op 35.028 punten. De brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 4408 punten en de technologiebeurs Nasdaq daalde 0,3 procent tot 14.796 punten.

Peking heeft er bij de VS op aangedrongen te stoppen met het "demoniseren" van China. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken meent dat er geen beweging meer zit in de relatie tussen beide landen en dat de relatie tegen grote problemen aanloopt. China werd er vorige week nog door onder meer de VS van beschuldigd verantwoordelijk te zijn voor een groot aantal cyberaanvallen, nadat duizenden overheidsinstanties en bedrijven via een lek in de e-mailsoftware van Microsoft werden gehackt. China ontkende de aanvallen en stelde dat juist de VS de "grootste bron van cyberaanvallen ter wereld" zijn.

Alibaba

De Chinese e-commercebedrijven Alibaba en Baidu, met noteringen in New York, zakten tot 7 procent vanwege strenger optreden van Chinese autoriteiten tegen de techsector. De Chinese taxi-app Didi Global, die onlangs al sterk aan beurswaarde inleverde, verloor ruim 4 procent.

Speelgoedmaker Hasbro profiteerde afgelopen kwartaal van een toenemende vraag naar het bordspel Dungeons & Dragons, terwijl ook de verkoop van speelgoed op basis van films herstel liet zien. Dat werd door beleggers beloond met een plus van 6 procent. Defensieconcern Lockheed Martin is ook met cijfers gekomen. Die waren niet zo goed als analisten in doorsnee hadden verwacht. Wel heeft bedrijf zijn verwachtingen voor het hele jaar wat opgeschroefd. Het aandeel ging in de eerste handelsminuten meer dan 2 procent omlaag.

Beleggers staan sowieso voor een drukke week nu de cijferperiode zijn hoogtepunt bereikt. Maandag nabeurs geeft maker van elektrische auto's Tesla een kijkje in de boeken. Komende dagen volgen onder meer Apple, Amazon, Facebook, Microsoft en Google-moeder Alphabet. Verder gaat de aandacht uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De beleidsmakers van de Amerikaanse koepel van centrale banken komen dinsdag en woensdag bijeen.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

49 minuten geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

55 minuten geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

3 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

4 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

5 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

17 uur geleden