Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaans rentebesluit centraal op Damrak

Amerikaans rentebesluit centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank zal vrijwel zeker een nieuwe pauze houden met zijn renteverhogingen. In juni besloot de Fed ook de reeks van verhogingen te onderbreken. Die pauze was echter van korte duur, want een maand later werd de rente voor de elfde keer verhoogd.

Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd wat Fed-voorzitter Jerome Powell gaat zeggen over eventuele toekomstige rentestappen. Ook komt de centrale bank met nieuwe ramingen voor de economische groei en de inflatie.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin van de belangrijke Fed-dag. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine plussen te openen. De Aziatische aandelenmarkten gingen woensdag omlaag. De Nikkei in Tokio sloot 0,7 procent lager. De Japanse export nam in augustus voor de tweede maand op rij af en de import liet voor de vijfde maand op rij een daling zien.

CTP

In China hield de centrale bank de belangrijke rentetarieven op leningen met looptijden van één en vijf jaar ongewijzigd. In augustus verlaagde de centrale bank nog voor de tweede keer in korte tijd het rentetarief voor eenjarige leningen, die dient als maatstaf voor bedrijfsleningen en leningen voor huishoudens, om banken aan te moedigen meer leningen te verstrekken. De Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,5 procent en de beurs in Shanghai verloor 0,3 procent.

Op het Damrak staat CTP in de belangstelling. De logistiek vastgoedinvesteerder verwacht voor dit jaar een stijging van de winst per aandeel van tussen de 11 en 14 procent. Ook handhaafde het bedrijf voorafgaand aan zijn beleggersdag de groeidoelstellingen en het dividendbeleid.

Shell

Ook gaat de aandacht uit naar Shell. Volgens persbureau Bloomberg is het olie- en gasconcern genoodzaakt een deel van de activiteiten van zijn Rotterdamse raffinaderij stop te zetten vanwege een gaslek. Hoewel de raffinaderij, de grootste van Europa, wel blijft draaien zal de gedeeltelijke stopzetting mogelijk gevolgen hebben voor de productie van diesel en vliegtuigbrandstof. Shell wil desgevraagd geen commentaar geven vanwege de "marktgevoeligheid" van de raffinaderij-activiteiten.

De euro was 1,0679 dollar waard, tegen 1,0682 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent tot 90,38 dollar. Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 93,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bloomberg: TikTok-moederbedrijf dit jaar bijna zo groot als Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van TikTok ByteDance verwacht dit jaar bijna even groot te worden als het Amerikaanse Meta. Het Chinese concern mikt op een omzetgroei van ongeveer een vijfde tot 186 miljard dollar, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Meta, het bedrijf achter Facebook en Instagram, rekent op een omzet van 187 miljard dollar.

22 minuten geleden
Japanse economie krimpt door dalende export

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse economie is in de drie maanden tot en met maart 0,2 procent gekrompen in vergelijking met het voorgaande kwartaal. Het land exporteerde minder en huishoudens gaven minder uit, meldde het economisch onderzoeksbureau van de Japanse regering bij een eerste raming. Het is het eerste kwartaal van krimp sinds begin vorig jaar.

23 minuten geleden
Taiwan positief over handelsgesprek op hoog niveau met VS

TAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan is positief over handelsbesprekingen met de Verenigde Staten. De hoogste handelsvertegenwoordigers van beide landen spraken elkaar op een economische top in Zuid-Korea. Volgens de Taiwanese vicepremier Cheng Li-Chiun verliep dat gesprek goed.

55 minuten geleden
Nederlandse export van goederen stijgt in maart

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in maart opnieuw gestegen, na een groei in februari en januari. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek nam vooral de uitvoer van machines, chemische producten en voedings- en genotmiddelen toe. De groei kwam uit op 3,2 procent.

2 uur geleden
Prijsstijgingen verhogen omzet detailhandel, vooral in foodsector

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de detailhandel is in de eerste drie maanden van dit jaar met 3,1 procent gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat had vooral te maken met prijsstijgingen, het aantal verkochte goederen nam toe met 0,9 procent. Zo zette de foodsector meer om, terwijl het verkoopvolume juist terugliep.

2 uur geleden
Shein opent groot magazijn in Vietnam om invoerheffingen VS

HANOI/SHANGHAI (ANP/RTR) - De Chinese fastfashionwebshop Shein gaat een enorm magazijn huren in Vietnam, meldt persbureau Reuters op basis van twee anonieme bronnen. Het is de eerste keer dat Shein in het land actief is. Shein zou hiertoe hebben besloten om de blootstelling aan de onvoorspelbare handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en China te verminderen.

2 uur geleden
Shein opent groot magazijn in Vietnam om invoerheffingen VS

HANOI/SHANGHAI (ANP/RTR) - De Chinese fastfashionwebshop Shein gaat een enorm magazijn huren in Vietnam, meldt persbureau Reuters op basis van twee anonieme bronnen. Het is de eerste keer dat Shein in het land actief is. Shein zou hiertoe hebben besloten om de blootstelling aan de onvoorspelbare handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en China te verminderen.

3 uur geleden