Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerika steunt deelname Russen aan Spelen onder neutrale vlag

Amerika steunt deelname Russen aan Spelen onder neutrale vlag

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen de eventuele deelname ​​van atleten uit Rusland en Belarus onder neutrale vlag bij de Olympische Spelen. Amerika is tegen het tonen van nationale vlaggen, emblemen en volksliederen.

Indien sporters worden uitgenodigd voor een internationaal evenement, zoals de Spelen, "moet het absoluut duidelijk zijn dat ze niet de Russische of Belarussische staten vertegenwoordigen", zei perssecretaris Karine Jean-Pierre van het Witte Huis.

Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) verklaarde onlangs te willen onderzoeken op welke manier Russen en Belarussen zouden kunnen deelnemen, eventueel onder neutrale vlag. Vanwege de Russische inval in Oekraïne zijn er momenteel nog sancties van kracht tegen beide landen, waardoor ze uitgesloten zijn van veel sporten. Oekraïne is van mening dat alle Russische sporters uitgesloten moeten worden.

Meer uit Sport

Bol 'heel erg trots' op nieuwe wereldtitel 400 meter horden

TOKIO (ANP) - Femke Bol is "heel erg trots" op haar gouden medaille op de 400 meter horden op de WK atletiek. "De start van de race is altijd moeilijk voor mij, maar ik ken mijn sterke punten", zei Bol tijdens een flashinterview in Tokio. "We hebben heel hard gewerkt hiervoor en uiteindelijk was het een comfortabele overwinning."

55 minuten geleden
Lyles opnieuw de snelste op 200 meter bij WK atletiek

TOKIO (ANP) - De Amerikaan Noah Lyles is voor de vierde keer wereldkampioen op de 200 meter geworden. Hij liep een tijd van 19,52 en bleef zijn landgenoot Kenneth Bednarek 0,06 seconden voor. Het brons voor de Jamaicaan Bryan Levell in 19.64.

1 uur geleden
Verstappen zet zesde tijd neer bij tweede training in Bakoe

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan de zesde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen van de Formule 1 reed in zijn Red Bull een tijd van 1.41,902. De Brit Lewis Hamilton noteerde in zijn Ferrari verrassend de snelste tijd (1.41,293) op het stratencircuit van Bakoe. Diens teamgenoot Charles Leclerc was de op één na snelste. George Russell van Mercedes reed de derde tijd.

1 uur geleden
Bol nu samen met Hassan beste Nederlandse atlete ooit op WK

TOKIO (ANP) - Femke Bol is nu samen met Sifan Hassan de beste Nederlandse atlete ooit op de WK atletiek. Ze voeren samen de eeuwige ranglijst aan met zes medailles.

1 uur geleden
Atlete Bol prolongeert in Tokio wereldtitel 400 meter horden

TOKIO (ANP) - Femke Bol heeft voor de tweede keer op rij de wereldtitel veroverd op de 400 meter horden. De 25-jarige Amersfoortse liep in een uitverkocht Japan National Stadium naar het goud in een tijd van 51,54, de beste tijd van dit jaar.

2 uur geleden
Synchroonzwemsters De Brouwer beëindigen carrière

NIEUWEGEIN (ANP) - Synchroonzwemsters Noortje en Bregje de Brouwer beëindigen hun carrière. De 26-jarige tweelingzussen wonnen vorig jaar bij de Olympische Spelen in Parijs de bronzen medaille in de categorie duet. Het was de eerste Nederlandse medaille ooit in die discipline.

2 uur geleden
Laros stapt met blessure uit op 5000 meter bij WK atletiek

TOKIO (ANP) - Niels Laros is met een achillespeesblessure uitgestapt op de 5000 meter bij de WK atletiek in Tokio. Hij lag in zijn serie met nog ongeveer een kilometer te gaan op de tweede plaats toen hij ineens inhield. De 20-jarige atleet ging vervolgens zitten op de atletiekbaan van het Japan National Stadium, om kort daarna het stadion te verlaten.

2 uur geleden