American Airlines praat met Boeing en Airbus over megadeal
FORT WORTH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij American Airlines wil een deel van de oudste toestellen vervangen door nieuwe modellen van Boeing en Airbus. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat de grootste luchtvaartmaatschappij van de Verenigde Staten onderhandelt over een megadeal van honderd tot tweehonderd kleinere toestellen. Een woordvoerder van American Airlines bevestigt tegenover Bloomberg dat er gesprekken lopen met Boeing en Airbus over "onze behoefte" aan kleinere vliegtuigen voor de tweede helft van dit decennium.
De deal is volgens de ingewijden nog lang niet rond, ondanks dat de onderhandelingen al maanden bezig zijn. Het zou gaan om Boeing 737 MAX-toestellen en vliegtuigen van het type Airbus A321neo.
American Airlines bezit ruim 250 vliegtuigen van bijna twintig jaar oud. Het wordt steeds duurder om deze toestellen te onderhouden.
Andere luchtvaartmaatschappijen hebben recent grote bestellingen geplaatst bij Boeing en Airbus. Afgelopen juni bestelde het Indiase IndiGo een recordaantal van vijfhonderd toestellen bij Airbus. Air India sloot kort daarna ook een deal met Airbus voor 250 vliegtuigen en met Boeing voor 220 toestellen.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het nieuwste model van ontwikkelaar OpenAI zal niet begin oktober worden gelanceerd, zoals gepland was. The Wall Street Journal meldde in de nacht van maandag op dinsdag dat er veiligheidszorgen zijn over het model GPT-6.1 Astra. Het wordt voorlopig niet beschikbaar gesteld aan gebruikers na interne testen, bevestigde het bedrijf achter ChatGPT.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.
13 uur geleden