Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

American Airlines gokt op sterk herstel in zomer

American Airlines gokt op sterk herstel in zomer

FORT WORTH (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij American Airlines rekent al komende zomer op een sterk herstel in de vraag naar vliegreizen. De onderneming put onder meer vertrouwen uit de uitrol van vaccins tegen het coronavirus.

Het bedrijf ontvouwde plannen om de capaciteit van zijn binnenlands vluchten op te voeren tot 90 procent van het niveau van voor de crisis. Daarbij wil het 80 procent van zijn internationale vluchten vliegen. Net als rivalen wil de maatschappij vaker vliegen naar strand- en bergachtige bestemmingen. Daarbij zal het nieuwe routes uitvoeren naar Orlando in Florida vanuit acht andere steden in de Verenigde Staten. Ook worden meer vluchten naar het Caribisch gebied gepland.

Met het uitbreiden van zijn vluchtschema gokt American Airlines erop dat reizen deze zomer weer zo goed als normaal kan. De luchtvaartmaatschappij is in het lopende kwartaal al bezig met het terug in gebruik nemen van het grootste deel van haar vloot. Eerder moest het veel van zijn vliegtuigen noodgedwongen aan de grond houden vanwege de impact van de crisis.

De maatschappij is zich er wel bewust van dat er nog steeds veel onzekerheid is, vooral door de veranderende infectiecijfers en geldende reisbeperkingen. Zo zal de maatschappij deze zomer niet non-stop vliegen van de VS naar het Verenigd Koninkrijk, Ierland of Hong Kong.

Meer uit Financieel

Kevin Warsh ingezworen als nieuwe baas van Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiƫle markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.

3 minuten geleden
AEX scherpt slotrecord aan door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.

1 uur geleden
Dow-Jonesindex verder omhoog op Wall Street na slotrecord

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.

3 uur geleden
Moederbedrijf klaagt Nexperia aan in China

BEIJING (ANP/RTR) - Wingtech heeft in China een rechtszaak aangespannen tegen de Nederlandse chipfabrikant Nexperia en een aantal bestuurders. Nexperia is een dochterbedrijf van Wingtech, maar de ondernemingen zijn sinds vorig jaar verwikkeld in een felle ruzie over de controle over de chipmaker. Wingtech houdt de Nijmeegse chipmaker verantwoordelijk voor 8 miljard yuan schade, ongeveer 1 miljard euro.

3 uur geleden
Onlinewoonwinkel fonQ maakt doorstart onder Etrias

BOXTEL (ANP) - De failliete onlinewoonwinkel fonQ is weer actief onder de vleugels van de onlinegroep Etrias. Het platform, met een variƫteit aan onlinespeciaalzaken onder zich, heeft zowel de handelsnaam als de webshop overgenomen.

5 uur geleden
Bedrijven positief over loonkloofwet, zorgen over uitvoerbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven zijn positief over het doel van het wetsvoorstel dat voor meer loontransparantie moet zorgen, maar waken tegelijkertijd voor de administratieve lasten daarvan. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.

6 uur geleden
Impact Iran-oorlog op wereldhandel vooralsnog beperkt, zegt CPB

DEN HAAG (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de wereldhandel is vooralsnog beperkt gebleven, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens het instituut is de wereldhandel in maart, de eerste maand van de oorlog, met 2,1 procent afgenomen ten opzichte van de maand daarvoor.

6 uur geleden