American Airlines gokt op sterk herstel in zomer
FORT WORTH (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij American Airlines rekent al komende zomer op een sterk herstel in de vraag naar vliegreizen. De onderneming put onder meer vertrouwen uit de uitrol van vaccins tegen het coronavirus.
Het bedrijf ontvouwde plannen om de capaciteit van zijn binnenlands vluchten op te voeren tot 90 procent van het niveau van voor de crisis. Daarbij wil het 80 procent van zijn internationale vluchten vliegen. Net als rivalen wil de maatschappij vaker vliegen naar strand- en bergachtige bestemmingen. Daarbij zal het nieuwe routes uitvoeren naar Orlando in Florida vanuit acht andere steden in de Verenigde Staten. Ook worden meer vluchten naar het Caribisch gebied gepland.
Met het uitbreiden van zijn vluchtschema gokt American Airlines erop dat reizen deze zomer weer zo goed als normaal kan. De luchtvaartmaatschappij is in het lopende kwartaal al bezig met het terug in gebruik nemen van het grootste deel van haar vloot. Eerder moest het veel van zijn vliegtuigen noodgedwongen aan de grond houden vanwege de impact van de crisis.
De maatschappij is zich er wel bewust van dat er nog steeds veel onzekerheid is, vooral door de veranderende infectiecijfers en geldende reisbeperkingen. Zo zal de maatschappij deze zomer niet non-stop vliegen van de VS naar het Verenigd Koninkrijk, Ierland of Hong Kong.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israƫl en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.
6 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.
8 uur geleden