Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AMD stijgt op afwachtend Wall Street na nieuwe AI-chip

AMD stijgt op afwachtend Wall Street na nieuwe AI-chip

NEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) behoorde woensdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De chipproducent presenteerde zijn chips op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), waarmee het bedrijf de dominantie van concurrent Nvidia in deze snelgroeiende markt wil bestrijden. Volgens persbureau Reuters heeft de cloudtak van Amazon al interesse in de nieuwe chips van AMD. Het aandeel won 1,3 procent.

Nvidia, dat dit jaar al fors in waarde is gestegen door het optimisme rond AI, zakte 0,5 procent. Het Europees Parlement heeft ondertussen wetgeving over AI goedgekeurd. De beoogde Europese verordening reguleert het ontwerpen van AI, het gebruik ervan en de verkoop van AI-systemen. Gezichtsherkenning met slimme camera's in de publieke ruimte wordt verboden en er komen bindende regels voor grote chatbotmodellen als ChatGPT.

Beleggers wachten verder vooral op het rentebesluit van de Federal Reserve, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. Na het meevallende Amerikaanse inflatiecijfer, dat dinsdag naar buiten werd gebracht, is het vrijwel zeker dat de Fed de rente dit keer niet verder zal verhogen en voor het eerst een pauze zal houden na tien renteverhogingen op rij.

Toekomstig rentebeleid

De aandacht zal dan ook met name uitgaan naar wat Fed-voorzitter Jerome Powell zal zeggen over het toekomstige rentebeleid. De kans is namelijk groot dat de pauze slechts van korte duur zal zijn en de rente in juli weer wordt verhoogd.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent lager op 34.057 punten. De brede S&P 500 was vrijwel vlak op 4367 punten en techbeurs Nasdaq daalde 0,2 procent tot 13.548 punten. De S&P en de Nasdaq bereikten dinsdag al de hoogste standen sinds april vorig jaar.

Onlinereclame

Google-moederbedrijf Alphabet verloor 1,8 procent. De Europese Commissie verdenkt Google van het misbruiken van zijn greep op onlinereclame. Google verdient zijn geld met het verkopen van onlinereclame, maar daarbij heeft het bedrijf volgens de commissie concurrenten weggedrukt. Het Amerikaanse internetbedrijf moet daardoor vrezen voor een boete van vele miljarden euro's.

Tesla ging 1 procent omlaag. De fabrikant van elektrische auto's heeft de verkoopprijzen van zijn Model Y in de Verenigde Staten licht verhoogd.

United Health zakte bijna 8 procent. De zorgverzekeraar waarschuwde voor hogere medische kosten in het huidige kwartaal. Dat komt doordat met name meer oudere klanten medische procedures ondergaan die tijdens de coronapandemie werden uitgesteld.

Meer uit Financieel

Olieprijzen omhoog door oplaaiend geweld in Midden-Oosten

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdagochtend omhoog door het oplaaiende geweld in het Midden-Oosten. Iran heeft raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein en de Verenigde Staten vielen een Iraans commandocentrum aan. Daarmee zetten de olieprijzen de opmars van deze week voort door onzekerheid over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten.

9 minuten geleden
Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

9 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

9 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

11 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

12 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

12 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

13 uur geleden