Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ambitieuze Pochettino wil WK met Amerikanen winnen

Ambitieuze Pochettino wil WK met Amerikanen winnen

NEW YORK (ANP/AFP) - Mauricio Pochettino gaat vol ambitie aan de slag bij de Amerikaanse voetballers. De nieuwe bondscoach zei vrijdag bij zijn presentatie dat zijn team zichzelf het hoogst mogelijke doel moet stellen: het WK winnen.

"We moeten geloven dat we kunnen winnen. Niet alleen een wedstrijd winnen, maar het WK winnen. We willen dat spelers op dag één groot denken", aldus Pochettino, die eerder trainer was bij onder meer Tottenham Hotspur, Paris Saint-Germain en Chelsea.

De Amerikaanse bond ontsloeg bondscoach Gregg Berhalter na een teleurstellende Copa América. Pochettino heeft minder dan twee jaar om zijn elftal voor te bereiden op het WK, dat in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsvindt. "Ik geloof dat er genoeg tijd is. We kunnen dat niet als excuus gebruiken", zei Pochettino.

De beste prestatie van de Amerikanen op een WK sinds 1990 was het bereiken van de kwartfinales op het WK van 2002 in Japan en Zuid-Korea.

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal wint topper tegen Aston Villa ruim: 4-1

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.

4 uur geleden
Kluivert scoort en speelt gelijk met Bournemouth bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.

5 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië bereikt achtste finales Afrika Cup

RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.

7 uur geleden
Espanyol verbiedt bij derby shirts van FC Barcelona in stadion

BARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.

7 uur geleden
PSV-spits Boadu na knieoperatie zes tot acht weken aan de kant

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.

10 uur geleden
FIFA overweegt aanpassing buitenspelregel

DUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.

11 uur geleden
NAC Breda laat oud-international Kongolo buiten selectie

BREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.

11 uur geleden