Ambitieuze Pochettino wil WK met Amerikanen winnen
NEW YORK (ANP/AFP) - Mauricio Pochettino gaat vol ambitie aan de slag bij de Amerikaanse voetballers. De nieuwe bondscoach zei vrijdag bij zijn presentatie dat zijn team zichzelf het hoogst mogelijke doel moet stellen: het WK winnen.
"We moeten geloven dat we kunnen winnen. Niet alleen een wedstrijd winnen, maar het WK winnen. We willen dat spelers op dag één groot denken", aldus Pochettino, die eerder trainer was bij onder meer Tottenham Hotspur, Paris Saint-Germain en Chelsea.
De Amerikaanse bond ontsloeg bondscoach Gregg Berhalter na een teleurstellende Copa América. Pochettino heeft minder dan twee jaar om zijn elftal voor te bereiden op het WK, dat in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsvindt. "Ik geloof dat er genoeg tijd is. We kunnen dat niet als excuus gebruiken", zei Pochettino.
De beste prestatie van de Amerikanen op een WK sinds 1990 was het bereiken van de kwartfinales op het WK van 2002 in Japan en Zuid-Korea.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
4 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
22 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
22 uur geleden