Ambitieuze Pochettino wil WK met Amerikanen winnen
NEW YORK (ANP/AFP) - Mauricio Pochettino gaat vol ambitie aan de slag bij de Amerikaanse voetballers. De nieuwe bondscoach zei vrijdag bij zijn presentatie dat zijn team zichzelf het hoogst mogelijke doel moet stellen: het WK winnen.
"We moeten geloven dat we kunnen winnen. Niet alleen een wedstrijd winnen, maar het WK winnen. We willen dat spelers op dag één groot denken", aldus Pochettino, die eerder trainer was bij onder meer Tottenham Hotspur, Paris Saint-Germain en Chelsea.
De Amerikaanse bond ontsloeg bondscoach Gregg Berhalter na een teleurstellende Copa América. Pochettino heeft minder dan twee jaar om zijn elftal voor te bereiden op het WK, dat in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsvindt. "Ik geloof dat er genoeg tijd is. We kunnen dat niet als excuus gebruiken", zei Pochettino.
De beste prestatie van de Amerikanen op een WK sinds 1990 was het bereiken van de kwartfinales op het WK van 2002 in Japan en Zuid-Korea.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
4 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
9 uur geleden