
Amber de Vrieze ziet rol van Anna van Gelder als grote uitdaging
GOES - Muziektheater Zeeland bestaat 75 jaar en viert dat met een bijzondere musical. Het Zeeuwse gezelschap staat in maart en april op de planken van de Zeeuwse theaters met ‘Michiel de Ruyter’, voor het eerst een eigen productie. In aanloop naar de uitvoeringen volgt Weekblad de Bode de acteurs, de crew en de mensen achter de musical en het gezelschap. Als derde ‘de vrouw van Michiel’: Amber de Vrieze.
De uit Kloetinge afkomstige Amber de Vrieze is pas 21 jaar, maar een oudgediende binnen Muziektheater Zeeland. Ze heeft al in zes producties meegespeeld. Waar ze vorig jaar nog schitterde als tante Jans in ‘Ciske de Rat’ speelt ze nu Anna van Gelder, de derde vrouw van Michiel de Ruyter. “Een hele eer als je zo’n rol mag spelen.”
Karakter
Het is wel anders, zegt ze. “Als je een rol uit een bestaande musical hebt, kun je nog eens kijken hoe een ander het deed. Dat is nu niet het geval. We zijn nu echt vanaf nul begonnen. Je moet het hele karakter zelf invullen.” Ze heeft veel met schrijver Rini de Koster gesproken, die zich als geen ander in alle karakters rondom de Vlissingse zeeheld heeft verdiept, en is zelf veel gaan lezen over Anna. “Zo krijg je steeds een beter beeld van haar. Ze was een vrouw die veel alleen was, goed zorgde voor haar gezin, verlangde naar haar man als hij weer op zee was, maar alleen ook haar mannetje stond. Ze was sterk en niet bang om tegen de stroom in te gaan. Dat maakt het heel leuk om haar te spelen. Toen ik na de auditie hoorde dat ik deze rol had, leek het me een enorme uitdaging.”
Interessant
Amber denkt dat het een musical waarin voor iedereen wat wils zit. “Het verhaal is interessant, de muziek is prachtig en ik denk dat Michiel de Ruyter veel mensen aanspreekt. Het is belangrijk dat we de geschiedenis blijven vertellen.” De rol van haar man in de musical wordt gespeeld door Peter Reinders. “Hij is voor de tweede keer bij, maar we voelen elkaar goed aan”, zegt Amber. “Als we scènes samen spelen voelt het echt alsof we familie zijn.”
Afgunst
Volgens Amber telt Muziektheater Zeeland veel goede acteurs. Meerdere kandidaten hadden bijvoorbeeld de rol van Anna kunnen spelen.
Van afgunst onder elkaar is echter geen sprake. “Muziektheater Zeeland is een echte groep, niemand is alleen met zichzelf bezig. De gunfactor is hoog. Het voelt voor mij als een grote familie, met jonge en oude mensen. We staan allemaal voor elkaar klaar. In de jaren dat ik nu lid ben, heb ik heel veel vrienden gemaakt.“
Combinatie
‘Michiel de Ruyter’ is dan ook zeker niet haar laatste musical waarin ze meespeelt. “Mijn hart ligt bij de vereniging en bij het genre musical. Ik houd van zingen, dansen en acteren. In een musical komt dat allemaal samen. Die combinatie maakt het ontzettend leuk.”
Meer informatie en kaarten voor de musical 'Michiel de Ruyter' op de website www.muziektheaterzeeland.nl.
Meer uit Beveland
KLOETINGE - Met een feestelijke aftrap hebben VV Kloetinge en de gemeente Goes zaterdag 13 september de vernieuwde sportvelden op sportpark Wesselopark officieel in gebruik genomen. Daarmee werd een traject afgesloten dat al in 2021 begon met de voorbereidingen.
6 uur geledenWISSENKERKE - Het kleine dijkhuisje aan de Oosterschelde bij Wissenkerke bestaat dit jaar precies 100 jaar. Ooit was het een onmisbare werkplek voor de dijkbaas, die vanaf hier de veiligheid van de dijken bewaakte. "Het was vaak penibel, maar ook een mooie tijd," vertelt voormalig dijkbaas Bas van Liere. In 1970 begon Van Liere bij het waterschap Noord-Beveland. Het werk als dijkbaas betekende lange nachten en barre omstandigheden. "We hadden niet die goede jassen van tegenwoordig. Je stond daar maar in de kou en nattigheid. Als het stormde, vloog het water soms over de kruin en werd het gras zwart van het zout."
10 uur geledenGOES - De gemeente Goes wil de komende jaren drie plekken in de binnenstad flink vergroenen: de Zusterstraat, het Bastion en de omgeving van het stadskantoor. Het plan maakt deel uit van het Europese project Cool Neighbourhoods, waarbij Goes samenwerkt met andere steden.
12 uur geleden's-GRAVENPOLDER - Elektromonteur John Eggebeen (21) uit 's Gravenpolder heeft goud veroverd op EuroSkills 2025, het Europees kampioenschap beroepen. In het Deense Herning streden ruim 580 jongeren uit 32 landen om de Europese titels in 38 vakrichtingen.
13 uur geledenBORSSELE - Op het traject van de Westerscheldetunnel is vanmorgen een vrachtwagen met een kraan in een sloot beland. De chauffeur is naar een ziekenhuis vervoerd.
15 uur geledenOVEZANDE - Mannenzangkoor PIUS X vierde zaterdag 13 september zijn 70-jarig jubileum met een speciale viering in Ovezande. Tijdens de feestavond werd Kees Boonman, die al vanaf de oprichting lid is, geëerd met een uniek erediploma van de Gregoriusvereniging en benoemd tot Mister PIUS X.
16 uur geledenGOES - Twee jaar geleden arriveerde de Turkse vluchteling Kamil Özdemir in Nederland. Sinds tien maanden woont hij met zijn vrouw en drie kinderen in het asielzoekerscentrum (AZC) in Goes. Samen bouwen ze stap voor stap aan een nieuw leven. Daarbij krijgen ze hulp van taalcoach Bert Braamse uit Nisse, die hen wegwijs maakt in de Nederlandse taal en cultuur.
18 uur geleden