Ambassadeur VS in Duitsland tijdelijke baas inlichtingendiensten
WASHINGTON (ANP) - Richard Grenell is door de Amerikaanse president Donald Trump benoemd tot de nieuwe plaatsvervangende baas van de inlichtingendiensten. Trump meldt op Twitter dat hij blij is met de aanstelling van Grenell, die de Amerikaanse ambassadeur in Duitsland was.
Grenell volgt Joseph Maguire op. Zijn periode als plaatsvervangend chef zat erop. Dan Coats stapte in juli 2019 op. Hij was de laatste vaste baas van de inlichtingendiensten.
"Rick heeft ons land ongelooflijk goed vertegenwoordigd en ik kijk ernaar uit om met hem samen te werken", aldus Trump. "Ik wil Maguire bedanken voor het geweldige werk dat hij heeft verricht en wij kijken ernaar uit om nauwer met hem samen te werken. Mogelijk in een andere rol binnen de regering!"
Trump onderhoudt geen goede band met de inlichtingendiensten. Grenell wordt gezien als naaste bondgenoot van de president. Hij laat vaak zijn mening horen op Twitter over beleidszaken.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR) - De politie in de Australische deelstaat New South Wales heeft de man aangeklaagd die samen met zijn vader het vuur opende op een joods evenement op Bondi Beach in Sydney. De vader werd bij de aanslag doodgeschoten, de zoon raakte zwaargewond. De zoon wordt beschuldigd van 59 misdrijven, waaronder een terroristische daad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De voorgestelde balzaal in het Witte Huis zal naar schatting 400 miljoen dollar (zo'n 340 miljoen euro) kosten en volgens president Donald Trump zal de zaal ook geschikt zijn om inauguraties te huisvesten. Trump voorspelde tegelijkertijd dat het project uiteindelijk minder zal kosten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "totale en volledige" blokkade bevolen van alle gesanctioneerde olietankers die Venezuela binnenvaren of verlaten. Dat heeft hij op Truth Social bekendgemaakt.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Het parlement van Curaçao wil militaire bijstand van Nederland die kan bijdragen aan de veiligheid van het vliegverkeer van Curaçao en heeft daarover twee moties aangenomen. Dit is gebeurd naar aanleiding van de 'bijna-botsingen' onlangs in het Curaçaose luchtruim.
4 uur geledenAMMAN (ANP) - Israël heeft zes Canadese parlementsleden die vanuit Jordanië de Westelijke Jordaanoever wilden bezoeken de toegang tot het Palestijnse gebied geweigerd. Israëlische autoriteiten gaven als reden voor de weigering dat de Canadese delegatie wordt "gesponsord door een terroristische organisatie".
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben volledige inreisverboden ingesteld voor burgers van nog eens zeven landen. Het gaat om Burkina Faso, Mali, Niger, Zuid-Soedan en Syrië, en ook Laos en Sierra Leone, waar voorheen slechts gedeeltelijke beperkingen voor golden. Ook voor personen met door de Palestijnse Autoriteit afgegeven reisdocumenten gelden volledige beperkingen, meldt het Witte Huis.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump blijft achter Witte Huis-stafchef Susie Wiles staan, na de publicatie van een artikel in het tijdschrift Vanity Fair. Daarin stelde ze dat Trump, hoewel hij niet drinkt, een "alcoholische persoonlijkheid heeft".
11 uur geleden