Ambassade in Teheran en consulaat in Erbil gaan dinsdag weer open
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ambassade in Teheran (Iran) en het consulaat in Erbil (Irak) gaan dinsdag weer open voor publiek. Zondag en maandag waren de vertegenwoordigingen uit voorzorg gesloten om de oplopende spanningen tussen Iran en Israël.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken meldt dat de veiligheid van de ambassade en het consulaat onverminderd nauwgezet wordt gemonitord, "waardoor een nieuwe sluiting in de nabije toekomst tot de mogelijkheden behoort". Het departement doet verder geen mededelingen over veiligheidsmaatregelen.
Er wordt contact gezocht met mensen van wie de afspraak door de tijdelijke sluiting de afgelopen dagen niet door kon gaan.
Meer uit Binnenland
DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kleurt maandag oranje voor Koningsdag. Op veel plaatsen waren mensen al vroeg in de weer om een plaats te bemachtigen op de vrijmarkt. Ook zijn er in het hele land diverse evenementen.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Harry Slinger (76), zanger van nederpopgroep Drukwerk, heeft darmkanker. De band meldt op Facebook en Instagram dat de kanker operatief kan worden verwijderd en dat de ingreep op korte termijn gepland staat.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - Rond de route die de koninklijke familie aflegde in Dokkum is op drie plekken gedemonstreerd, laat een woordvoerder van de gemeente Noardeast-Fryslân weten. Van tevoren was dat aantal protesten ook bij de gemeente aangemeld.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De politie heeft een 31-jarige vrouw uit Enschede aangehouden, omdat zij betrokken zou zijn geweest bij een schietincident in het centrum op maandagochtend. Er werd een persoon naar het ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenARNHEM/UTRECHT (ANP) - In Arnhem heeft de politie tijdens koningsnacht 17 mensen aangehouden. Mensen werden bijvoorbeeld gearresteerd voor mishandeling, verstoring van de openbare orde en belediging. "Handhavers van de gemeente hadden hun handen vooral vol aan wildplassers", meldt de gemeente. Er waren minder mensen in de stad dan vorig jaar.
2 uur geleden