Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon wil logistieke hulp bieden bij crisis Oekraïne

Amazon wil logistieke hulp bieden bij crisis Oekraïne

SEATTLE (ANP/RTR) - Webwinkel- en technologieconcern Amazon wil logistieke hulp bieden bij de humanitaire crisis in Oekraïne. Ook steunt het Amerikaanse bedrijf de Oekraïense overheid en ondernemingen op het gebied van cyberveiligheid, aldus topman Andy Jassy op Twitter. Het bedrijf heeft al gezegd 10 miljoen dollar te doneren voor humanitair werk in het land.

Jassy schrijft dat de situatie in Oekraïne zeer zorgwekkend is en elke dag verergert. Amazon staat volgens hem aan de zijde van de Oekraïense bevolking. Amazon heeft overigens geen directe activiteiten in Oekraïne, maar beschikt wel over een groot wereldwijd logistiek netwerk dat kan worden ingeschakeld om hulpgoederen naar het land te krijgen. De onderneming zegt al te helpen bij de opvang van Oekraïense vluchtelingen, bijvoorbeeld door werknemers in Polen vrij te geven om mensen te helpen.

Daarnaast heeft Amazon op de websites in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Duitsland speciale functies geplaatst waarmee klanten een donatie kunnen doen voor Oekraïne.

Meer uit Financieel

NS en vakbonden bereiken akkoord over nieuwe cao

UTRECHT (ANP) - De vakbonden en de NS hebben woensdagochtend een akkoord bereikt over een nieuwe CAO. Dat meldt FNV-bestuurder Henri Janssen. De partijen hebben onder meer afgesproken dat de lonen per 1 maart 2025 van dit jaar met 4 procent stijgen. Op 1 maart volgend jaar komt daar een salarisverhoging bij van 3 of 3,5 procent, afhankelijk van de functiegroep waarin een medewerker zit.

55 minuten geleden
Hypotheker: kloof tussen singles en koppels groeit op huizenmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De kloof tussen alleenstaande Nederlanders en tweeverdieners op de huizenmarkt wordt steeds groter, stelt hypotheekadviesketen De Hypotheker op basis van eigen onderzoek.

7 uur geleden
Grote techbedrijven sleuren graadmeters op Wall Street omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag lager gesloten, waarbij vooral de aandelen van grote technologiebedrijven zwaar op de beursgraadmeters drukten. Zwaargewichten zoals chipbedrijven Nvidia en Broadcom en internetconcerns als Amazon, Meta en Alphabet doken lager. Een opvallende uitzondering was Intel.

9 uur geleden
China en India staan directe vluchten tussen beide landen toe

NEW DELHI (ANP/RTR) - India en China staan weer directe vluchten tussen de twee landen toe. Sinds de coronapandemie in 2020 was het niet meer mogelijk om zonder tussenstop direct tussen Indiase en Chinese bestemmingen te vliegen. Het akkoord komt op een moment dat de twee Aziatische landen weer enige toenadering zoeken.

9 uur geleden
FNV-bestuurder noemt gesprekken met NS 'stroef'

UTRECHT (ANP) - De onderhandelingen tussen vakbonden en de NS over een nieuwe cao gaan "hartstikke stroef", zei FNV-bestuurder Henri Janssen in een videoboodschap op Bluesky. Hij zei nog niet te kunnen zeggen of de bonden en de spoorvervoerder eruit komen. Een woordvoerder van de NS liet dinsdagavond weten dat de gesprekken nog lopen.

10 uur geleden
Minister bevestigt interesse regering VS in belang Intel

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering bevestigt interesse te hebben in een aandelenbelang in chipfabrikant Intel. Zo'n belang zou Washington geen stemrechten of een zetel in het bestuur opleveren, zei minister van Handel Howard Lutnick in een interview met zakenzender CNBC. Eerder kwamen al mediaberichten naar buiten dat de regering een belang wil in Intel.

11 uur geleden
Metaalheffingen VS gelden voor ruim vierhonderd extra producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid heeft 407 extra producten toegevoegd aan de lijst met goederen waarvoor staal- of aluminiumheffingen gelden. Het gaat om uiteenlopende categorieën, waaronder windturbines, bulldozers en kinderzitjes. De maatregel moet ervoor zorgen dat importeurs de metaalheffingen niet kunnen omzeilen, meldt het ministerie van Handel van de Verenigde Staten.

12 uur geleden