Amazon verplicht werknemers drie dagen naar kantoor te komen
SEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon verplicht werknemers vanaf mei om minstens drie dagen per week naar het kantoor te komen. Daarmee scherpt de top van het techbedrijf zijn regels voor de aanwezigheid op de werkvloer aan. Eerder mochten lagere managers bepalen hoe vaak hun teamleden op kantoor moesten verschijnen of thuis mochten werken.
Volgens topman Andy Jassy is het voor werknemers gemakkelijker samenwerken en onderzoek doen als ze samen in een ruimte zijn. Vooral voor het opdoen van nieuwe ideeën zou het beter zijn om fysiek bij elkaar te komen. Ook zijn collega's dan beter in staat contact te onderhouden, voert hij als reden aan.
Tijdens de coronapandemie werd thuiswerken in grote delen van de wereld de norm, om besmettingen met Covid-19 op de werkvloer te voorkomen. Maar nu de pandemie grotendeels ten einde is, keren veel werknemers weer terug naar kantoor.
Naast Amazon hebben ook andere grote techconcerns de regels voor thuiswerken aangescherpt. Zo eisen onder andere Apple, Google-moeder Alphabet en Microsoft dat werknemers een minimaal aantal dagen op de werkvloer zijn.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.
20 minuten geledenCANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
16 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
18 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
19 uur geleden