Amazon verplicht werknemers drie dagen naar kantoor te komen
SEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon verplicht werknemers vanaf mei om minstens drie dagen per week naar het kantoor te komen. Daarmee scherpt de top van het techbedrijf zijn regels voor de aanwezigheid op de werkvloer aan. Eerder mochten lagere managers bepalen hoe vaak hun teamleden op kantoor moesten verschijnen of thuis mochten werken.
Volgens topman Andy Jassy is het voor werknemers gemakkelijker samenwerken en onderzoek doen als ze samen in een ruimte zijn. Vooral voor het opdoen van nieuwe ideeën zou het beter zijn om fysiek bij elkaar te komen. Ook zijn collega's dan beter in staat contact te onderhouden, voert hij als reden aan.
Tijdens de coronapandemie werd thuiswerken in grote delen van de wereld de norm, om besmettingen met Covid-19 op de werkvloer te voorkomen. Maar nu de pandemie grotendeels ten einde is, keren veel werknemers weer terug naar kantoor.
Naast Amazon hebben ook andere grote techconcerns de regels voor thuiswerken aangescherpt. Zo eisen onder andere Apple, Google-moeder Alphabet en Microsoft dat werknemers een minimaal aantal dagen op de werkvloer zijn.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
8 uur geleden