Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon verplicht werknemers drie dagen naar kantoor te komen

Amazon verplicht werknemers drie dagen naar kantoor te komen

SEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon verplicht werknemers vanaf mei om minstens drie dagen per week naar het kantoor te komen. Daarmee scherpt de top van het techbedrijf zijn regels voor de aanwezigheid op de werkvloer aan. Eerder mochten lagere managers bepalen hoe vaak hun teamleden op kantoor moesten verschijnen of thuis mochten werken.

Volgens topman Andy Jassy is het voor werknemers gemakkelijker samenwerken en onderzoek doen als ze samen in een ruimte zijn. Vooral voor het opdoen van nieuwe ideeën zou het beter zijn om fysiek bij elkaar te komen. Ook zijn collega's dan beter in staat contact te onderhouden, voert hij als reden aan.

Tijdens de coronapandemie werd thuiswerken in grote delen van de wereld de norm, om besmettingen met Covid-19 op de werkvloer te voorkomen. Maar nu de pandemie grotendeels ten einde is, keren veel werknemers weer terug naar kantoor.

Naast Amazon hebben ook andere grote techconcerns de regels voor thuiswerken aangescherpt. Zo eisen onder andere Apple, Google-moeder Alphabet en Microsoft dat werknemers een minimaal aantal dagen op de werkvloer zijn.

Meer uit Financieel

Inflatie eurozone stijgt naar 3 procent door energieprijzen

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in april gestegen naar 3 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie liep daarmee verder op ten opzichte van maart. In die maand stegen de consumentenprijzen al met 2,6 procent. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.

13 minuten geleden
Econoom CBS: grootste impact Iranoorlog zit nu nog tussen de oren

DEN HAAG (ANP) - De grootste economische impact van de Iranoorlog zit nu nog vooral "tussen de oren" bij Nederlanders, zegt hoofdeconoom Peter Hein van Mulligen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hij wijst daarbij op het Nederlandse consumentenvertrouwen, dat in twee maanden tijd is gekelderd, terwijl de echte economische gevolgen van het conflict volgens hem vooralsnog beperkt zijn.

23 minuten geleden
Activisten bestormen aandeelhoudersvergadering vleesbedrijf JBS

AMSTERDAM (ANP) - Activisten van Greenpeace zijn de aandeelhoudersvergadering van JBS, het grootste vleesverwerkingsbedrijf ter wereld, binnengevallen. De aanwezige aandeelhouders in het Sheraton Hotel bij Schiphol zijn de vergaderzaal uit gevlucht, meldt een ANP-verslaggever ter plaatse.

42 minuten geleden
Consumentenbond ziet nog steeds misleidende reisaanbiedingen

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisaties proberen nog steeds klanten te lokken met misleidende "lokaanbiedingen". Volgens onderzoek van de Consumentenbond is er nauwelijks verbetering ten opzichte van 2025, ondanks uitspraken van de Reclame Code Commissie (RCC) en beloftes vanuit de reisbranche.

57 minuten geleden
Overheid laat nullijn los in nieuw cao-bod aan rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Na maanden van acties en stakingen ligt er een nieuw cao-bod voor rijksambtenaren op tafel. De rijksoverheid laat in het nieuwe bod de nullijn los. Die hield in dat ambtenaren dit jaar geen salarisverhoging en inflatiecorrectie zouden krijgen en was de reden voor de vakbonden om in actie te komen.

1 uur geleden
Kwartaalgroei Nederlandse economie afgezakt tot 0,1 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het eerste kwartaal met 0,1 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag op basis van een eerste berekening. De Nederlandse economie groeide daarmee aanzienlijk minder sterk dan in voorgaande kwartalen, vooral door een daling van de export. De impact van de Iranoorlog lijkt vooralsnog beperkt.

2 uur geleden
Magnum verkoopt meer ijsjes, maar heeft last van wisselkoers

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company heeft in het eerste kwartaal iets meer ijsjes verkocht. Daarmee kende de van Unilever afgesplitste ijstak volgens topman Peter Ter Kulve "een bemoedigende start van 2026".

2 uur geleden