Amazon in beroep tegen Franse boete om monitoren werknemers
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Amazon gaat in beroep tegen een miljoenenboete die het Amerikaanse bedrijf in januari in Frankrijk kreeg van de toezichthouder voor gegevensbescherming. Volgens die toezichthouder CNIL worden in de distributiecentra van het concern in Frankrijk enkele duizenden werknemers "overdreven indringend" in de gaten gehouden, zonder medewerkers hierover goed te informeren.
De boete bedraagt 32 miljoen euro. Amazon stelt het "zeer oneens" te zijn met de "feitelijk onjuiste" conclusies van de CNIL, aldus een verklaring van de grote webwinkel. Amazon had eerder al gezegd dat de monitoringssystemen nodig zijn "om veiligheid, kwaliteit en efficiëntie te garanderen".
De CNIL meldde in januari dat via de scanners waarmee werknemers pakketten verwerken, ook hun prestaties in de gaten worden gehouden. Die apparaten registreerden bijvoorbeeld momenten waarop werknemers tien minuten of langer de scanner niet gebruikten. Dat is volgens de toezichthouder illegaal. Met een ander systeem werd gemeten hoe snel medewerkers pakketten scanden en die vereiste snelheid is volgens de CNIL ook overdreven.
De Franse toezichthouder stelde verder dat werknemers onder constante druk staan en regelmatig moeten verantwoorden waarom ze even van hun plek waren. Daarnaast werd in de gaten gehouden wanneer een medewerker het magazijn binnen kwam en wanneer diegene daadwerkelijk aan de dienst begon.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe adviesraad voor technologie opgericht met prominente leden als Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en Nvidia-topman Jensen Huang. Trumps voormalige nauwe bondgenoot Elon Musk is een opvallende afwezige.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - Meta en Google zijn aansprakelijk voor een verslaving die een Amerikaanse vrouw zegt te hebben ontwikkeld voor socialemedia-apps zoals Instagram en YouTube, zo heeft een jury in Los Angeles geoordeeld. De bedrijven moeten wat de juryleden betreft een schadevergoeding van 3 miljoen dollar betalen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Ook op andere Europese beurzen had het optimisme de overhand, terwijl de olieprijzen licht zakten. Beleggers verwerken signalen vanuit de Verenigde Staten en Iran over gesprekken die moeten leiden tot een einde aan de gevechten in de Golfregio. Daarbij lijken ze rekening te houden met vooruitgang in onderhandelingen over vrede of een staakt-het-vuren.
2 uur geledenGRÜNHEIDE (ANP/AFP) - Een vakbond in Duitsland sleept Tesla voor de rechter vanwege een verkiezing voor de ondernemingsraad van een grote fabriek in Grünheide. Volgens de bond IG Metall moet de uitslag van die verkiezing nietig worden verklaard, omdat er aanwijzingen zijn dat Tesla zich tijdens de verkiezingscampagne schuldig maakte aan intimidatie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Belangenorganisaties voor consumenten hebben kritisch gereageerd op het voorstel van het kabinet om banken onder strenge voorwaarden toegang te geven tot de Basisregistratie Personen (BRP). De maatregel moet het banken makkelijker maken gegevens van hun klanten te controleren om witwassen en het financieren van terrorisme tegen te gaan. Maar de stichting Privacy First en de Consumentenbond zijn bezorgd dat dit ten koste gaat van de privacy.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/RTR) - Duitsland heeft nieuwe plannen gepresenteerd om de CO2-uitstoot in te dammen, waarbij de regering in Berlijn 8 miljard euro extra uittrekt. Het geld is onder andere bedoeld voor de bouw van extra windmolens en subsidies voor de aanschaf van elektrische auto's. Experts zijn echter kritisch en betwijfelen dat het voldoende zal zijn.
3 uur geleden