Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon in beroep tegen Franse boete om monitoren werknemers

Amazon in beroep tegen Franse boete om monitoren werknemers

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Amazon gaat in beroep tegen een miljoenenboete die het Amerikaanse bedrijf in januari in Frankrijk kreeg van de toezichthouder voor gegevensbescherming. Volgens die toezichthouder CNIL worden in de distributiecentra van het concern in Frankrijk enkele duizenden werknemers "overdreven indringend" in de gaten gehouden, zonder medewerkers hierover goed te informeren.

De boete bedraagt 32 miljoen euro. Amazon stelt het "zeer oneens" te zijn met de "feitelijk onjuiste" conclusies van de CNIL, aldus een verklaring van de grote webwinkel. Amazon had eerder al gezegd dat de monitoringssystemen nodig zijn "om veiligheid, kwaliteit en efficiëntie te garanderen".

De CNIL meldde in januari dat via de scanners waarmee werknemers pakketten verwerken, ook hun prestaties in de gaten worden gehouden. Die apparaten registreerden bijvoorbeeld momenten waarop werknemers tien minuten of langer de scanner niet gebruikten. Dat is volgens de toezichthouder illegaal. Met een ander systeem werd gemeten hoe snel medewerkers pakketten scanden en die vereiste snelheid is volgens de CNIL ook overdreven.

De Franse toezichthouder stelde verder dat werknemers onder constante druk staan en regelmatig moeten verantwoorden waarom ze even van hun plek waren. Daarnaast werd in de gaten gehouden wanneer een medewerker het magazijn binnen kwam en wanneer diegene daadwerkelijk aan de dienst begon.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Brussel buigt voor heffing VS, maar wil uitzonderingen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is bereid een handelsdeal met de Verenigde Staten te sluiten waarin een importheffing van 10 procent geldt voor veel van haar exportproducten. In ruil daarvoor wil de EU dat de VS lagere tarieven hanteren voor belangrijke producten zoals geneesmiddelen, alcohol, halfgeleiders en vliegtuigen, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg.

20 minuten geleden
AEX sluit lager ondanks recordstanden op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak gingen maandag over tot winstnemingen na de stevige koerswinsten van afgelopen vrijdag. Nieuwe recordstanden op Wall Street boden geen soelaas; de koersen in Amsterdam gingen over een breed front omlaag.

3 uur geleden
Heinen stelt besluit over TenneT Duitsland uit tot na de zomer

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) neemt langer de tijd om te beslissen over de toekomst van TenneT Duitsland. Hij wilde oorspronkelijk rond deze tijd de keuze maken tussen een beursgang en een onderhandse verkoop, maar dat wordt september. Aan mogelijke kopers is geen gebrek, verzekert hij in een Kamerbrief. "Veel investeerders" hebben interesse getoond.

4 uur geleden
VS hervatten handelsgesprekken met Canada, zegt Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan de handelsbesprekingen met Canada onmiddellijk hervatten, nu Canada een belasting op digitale diensten heeft ingetrokken. Dat heeft Kevin Hassett maandag gezegd, de economisch adviseur van het Witte Huis.

4 uur geleden
EU en Oekraïne sluiten nieuwe handelsovereenkomst over landbouw

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie en Oekraïne hebben een nieuwe, meerjarige handelsovereenkomst gesloten voor landbouwproducten. Daarbij is rekening gehouden met de gevoeligheid van bepaalde landbouwsectoren die door EU-lidstaten en landbouwers aan de orde is gesteld, verzekert de Europese Commissie. De overeenkomst "beschermt de belangen van EU-landbouwers en biedt de stabiliteit en voorspelbaarheid die Oekraïne in deze onzekere tijden nodig heeft", zei Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) maandag op een persconferentie.

4 uur geleden
Wall Street verder omhoog na nieuwe slotrecords

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag verder omhoog. Beleggers bleven optimistisch op de laatste dag van de sterke beursmaand juni. De beurshandel stond in juni vooral in het teken van de luchtoorlog tussen Israël en Iran en de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en de belangrijkste handelspartners. Mede dankzij de wapenstilstand tussen Israël en Iran en de voorlopige handelsdeal tussen China en de VS wisten de Amerikaanse beurzen deze maand flinke winsten te boeken.

6 uur geleden
Europese Commissie 'klaar' voor handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is "klaar om een deal te sluiten" met de Verenigde Staten, zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. "Er wordt goede vooruitgang geboekt en de gesprekken gaan de goede kant op", voegde hij daaraan toe. De Europese Commissie wil op 9 juli een handelsdeal met de VS sluiten. Dat is de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gesteld.

7 uur geleden