
Amazon in beroep tegen Franse boete om monitoren werknemers
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Amazon gaat in beroep tegen een miljoenenboete die het Amerikaanse bedrijf in januari in Frankrijk kreeg van de toezichthouder voor gegevensbescherming. Volgens die toezichthouder CNIL worden in de distributiecentra van het concern in Frankrijk enkele duizenden werknemers "overdreven indringend" in de gaten gehouden, zonder medewerkers hierover goed te informeren.
De boete bedraagt 32 miljoen euro. Amazon stelt het "zeer oneens" te zijn met de "feitelijk onjuiste" conclusies van de CNIL, aldus een verklaring van de grote webwinkel. Amazon had eerder al gezegd dat de monitoringssystemen nodig zijn "om veiligheid, kwaliteit en efficiëntie te garanderen".
De CNIL meldde in januari dat via de scanners waarmee werknemers pakketten verwerken, ook hun prestaties in de gaten worden gehouden. Die apparaten registreerden bijvoorbeeld momenten waarop werknemers tien minuten of langer de scanner niet gebruikten. Dat is volgens de toezichthouder illegaal. Met een ander systeem werd gemeten hoe snel medewerkers pakketten scanden en die vereiste snelheid is volgens de CNIL ook overdreven.
De Franse toezichthouder stelde verder dat werknemers onder constante druk staan en regelmatig moeten verantwoorden waarom ze even van hun plek waren. Daarnaast werd in de gaten gehouden wanneer een medewerker het magazijn binnen kwam en wanneer diegene daadwerkelijk aan de dienst begon.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De stemming zat er maandag goed in op Wall Street, waar de beursgraadmeters nieuwe records bereikten. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gemeld dat de handelsgesprekken met China voorspoedig verliepen. Autofabrikant Tesla (plus 3,6 procent) ging verder omhoog na de bekendmaking dat topman Elon Musk voor ongeveer 1 miljard dollar aan aandelen van zijn eigen bedrijf heeft gekocht. Vrijdag boekte het aandeel Tesla al een verrassende koerswinst van ruim 7 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs heeft maandag een nieuw recordniveau bereikt, na vier weken op rij te zijn gestegen. De prijs van goud is dit jaar met ongeveer 40 procent opgelopen en behoort daarmee tot de best presterende grondstoffen.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zegt nog altijd niet te weten wat de staking woensdag bij het grondpersoneel van de luchtvaartmaatschappij op Schiphol betekent voor de vluchten en passagiers. Eerder maandag was op de website van Schiphol al te zien dat KLM voor die dag vele tientallen vluchten heeft geschrapt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is de eerste handelsdag van de week positief geëindigd, geholpen door groen gekleurde koersenborden op Wall Street. Vooral de chipbedrijven ASML, ASMI en Besi deden goede zaken, met koerswinsten tot 6 procent.
8 uur geledenDELFZIJL (ANP) - De Nederlandse rederij van een vrachtschip dat onlangs vast kwam te zitten ten noorden van Canada werkt momenteel aan een plan om het schip los te maken. Dit bevestigt een woordvoerder van de rederij, Wagenborg uit het Groningse Delfzijl, na berichtgeving door onder andere RTV Noord.
9 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en de Chinese eigenaren van socialmediaplatform TikTok hebben een 'raamwerkakkoord' bereikt om een deel van het socialmediaplatform over te nemen, heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag gezegd.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla ging maandag verder omhoog op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's werd ruim 6 procent meer waard na de bekendmaking dat topman Elon Musk voor ongeveer 1 miljard dollar aan aandelen van zijn eigen bedrijf heeft gekocht. Vrijdag boekte het aandeel Tesla ook al een verrassende koerswinst van ruim 7 procent. Mede door die koerssprong sloot de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq vrijdag op een nieuw recordniveau.
11 uur geleden