Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amazon en Alphabet dalen op Wall Street na resultaten

Amazon en Alphabet dalen op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - De grote Amerikaanse techbedrijven Amazon en Google-moeder Alphabet gingen vrijdag omlaag na tegenvallende kwartaalberichten. Een dag eerder lieten de techbedrijven juist nog stevige koerswinsten zien dankzij beter dan verwachte resultaten van Facebook-moederbedrijf Meta Platforms. Ook buiten de techsector was er sprake van teleurstellend nieuws. Zo vielen de resultaten van autofabrikant Ford en koffieketen Starbucks tegen.

Webwinkel en techbedrijf Amazon wist vorig jaar zijn omzet verder op te voeren, maar leed desondanks een stevig verlies. Dat kwam grotendeels door een waardedaling van een belang dat het bedrijf heeft in de fabrikant van elektrische auto's Rivian. Het aandeel werd 4,6 procent lager gezet.

Alphabet verloor 3,2 procent, nadat de omzetgroei van het bedrijf in het afgelopen kwartaal bijna tot stilstand is gekomen. Over heel het jaar was er nog wel een stevige verkoopplus. Maar de winst daalde aanzienlijk.

Apple

Apple steeg wel licht, met 0,7 procent. De iPhone-maker had in het laatste kwartaal van 2022 niettemin flink last van productieproblemen bij een grote fabriek in China en kon daardoor minder smartphones leveren. Ook de afzwakkende economie zat het bedrijf dwars. Daardoor voldeed het techconcern voor het eerst sinds 2016 niet aan de verwachtingen van analisten.

Daarnaast reageerden beleggers nog op het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Werkgevers in de Verenigde Staten hebben in januari veel meer mensen aangenomen dan was verwacht. De werkloosheid in de VS daalde dan ook naar 3,4 procent. Zo laag is de werkloosheid daar sinds mei 1969 niet meer geweest.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent lager op 33.985 punten. De brede S&P 500 daalde 0,7 procent tot 4150 punten. De Nasdaq ging met 1,2 procent omlaag, naar 12048 punten. De techgraadmeter won een dag eerder nog dik 3 procent en koerst af op de vijfde weekwinst op rij.

Starbucks

Starbucks daalde 2,9 procent. De koffieketen trok afgelopen kwartaal minder bezoekers. De omzet nam wel toe maar dat kwam volledig door prijsverhogingen. Starbucks had vooral last van aanhoudende moeilijke marktomstandigheden in China. Ford zakte verder 10 procent. De automaker kende een teleurstellend vierde kwartaal en leed over het gehele jaar een verlies van 2 miljard dollar.

De euro was 1,0860 dollar waard, tegen 1,0913 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 1 procent in prijs tot 76,65 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent meer op 82,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Rusland verlengt exportverbod op benzine tot eind 2026

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.

2 uur geleden
VodafoneZiggo: niet actief gejaagd op Odido-klanten na hack

AMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.

5 uur geleden
Kleine bedrijven stappen naar rechter VS om nieuwe importtarieven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump wordt geconfronteerd met nieuwe juridische procedures tegen de recentste reeks wereldwijde Amerikaanse importheffingen die deze week zijn ingegaan. Kleine bedrijven hebben twee rechtszaken aangespannen bij de Amerikaanse handelsrechtbank in New York.

7 uur geleden
Nvidia investeert fors in AI-datacenters in Zuid-Korea

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.

8 uur geleden
Verenigde Staten gaan verbod op import Mexicaans vee opheffen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heft binnenkort een verbod op de import van Mexicaans vee op. Het verbod dreef de Amerikaanse rundvleesprijzen afgelopen jaar op tot recordhoogtes, wat de portemonnee van Amerikaanse consumenten raakte en druk zette op de regering-Trump om de kosten te verlagen.

9 uur geleden
Reisplatform Trip.com krijgt Chinese miljoenenboete

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Chinese toezichthouders hebben reisboekingsplatform Trip.com een boete opgelegd van bijna 5,2 miljard yuan, omgerekend ruim 672 miljoen euro. De grootste onlinereisorganisatie van China heeft misbruik gemaakt van zijn dominante marktpositie, stelt markttoezichthouder SAMR na maandenlang onderzoek.

10 uur geleden
Nvidia investeert fors in AI-datacenters in Zuid-Korea

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.

17 uur geleden