Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amateursportclubs zien controle aan kantinedeur niet zitten

Amateursportclubs zien controle aan kantinedeur niet zitten

ZEIST (ANP) - De nieuwe coronamaatregelen zorgen bij verenigingen in de amateursport voor praktische en principiële bezwaren. Vanaf volgende week zaterdag moeten alle sporters van 13 jaar en ouder hun CoronaCheck-app laten zien als ze de kantine van hun vereniging in willen. Diverse clubs uit het amateurvoetbal laten weten daar niet aan te kunnen en willen beginnen.

"Als in de rust vijfhonderd mensen de kantine in willen voor een koffie en een biertje, hoe moeten we dat dan doen?", zegt voorzitter Bart van Kruistum van voetbalclub Quick Boys. "Daarnaast willen wij binnen onze vereniging niemand uitsluiten. Je gaat op deze manier een tweedeling creëren en dat vinden we een zeer kwalijke ontwikkeling." VV Katwijk, uitkomend in de Tweede Divisie, zegt dat de handhaving van de nieuwe regelgeving "ondoenlijk" is.

Op dit moment geldt de 1,5 meterregel, ook langs de sportvelden en in de kantines. Vanaf 25 september moeten bezoekers van de horeca, waaronder sportkantines vallen, aan de deur hun CoronaCheck-app laten controleren. Dat betekent dat alleen mensen die gevaccineerd zijn, over een negatief testbewijs beschikken of onlangs een coronabesmetting hebben doorgemaakt, naar binnen mogen.

Vrijwilligers

Het leidt tot veel vragen en zorgen bij amateursportverenigingen, zo merkt bijvoorbeeld voetbalbond KNVB. "We zien dat trouwens ook bij de horeca en bij de evenementen, met het verschil dat het hier om vrijwilligers gaat", aldus een woordvoerder. "Wij wachten nu het Kamerdebat af en trekken samen met NOC*NSF op. Er komt een protocol of handleiding voor de verenigingen waarmee ze kunnen werken."

De amateurclubs, die grotendeels afhankelijk zijn van vrijwilligers, zien dat lang niet allemaal zitten. "We hebben daar de mensen niet voor", aldus Dick Hellinga, voorzitter van hoofdklasser SV Urk. "Vrijwilligers zijn een groot goed binnen amateurverenigingen, die zetten we liever in op andere plekken dan hiervoor. Je krijgt met controles aan de deur zoveel discussies, ook omdat er binnen de club verschillend over wordt gedacht. Dat werkt hier niet. Men voelt dat in Urk als een inbreuk op de privacy, dat ligt heel gevoelig. Wij zien controles daarom niet zitten, maar blijven een beroep doen op de eigen verantwoordelijkheid en het nuchtere verstand van mensen. Van de gemeente horen we ook dat handhaving een heel lastig punt is", aldus Hellinga.

Volgens zijn collega Van Kruistum van Quick Boys ontstaat "tweespalt binnen de vereniging" als vrijwilligers aan de deur hun eigen clubgenoten moeten controleren en mogelijk tegenhouden. "En dus moet je extra beveiligers inhuren, dat kost klauwen met geld." Hij hoopt daarom op een 'pragmatische' oplossing, iets waar sportkoepel NOC*NSF ook al voor pleitte bij het kabinet.

0 reacties

Om te reageren moet je eerst even inloggen.

Meer uit Voetbal

Trainer Ten Cate weg bij Al-Wahda uit Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Trainer Henk ten Cate werkt niet langer bij Al-Wahda uit de Verenigde Arabische Emiraten. Volgens de club uit Abu Dhabi is het contract "met wederzijds goedvinden" ontbonden.

1 uur geleden
Ook Van Bommels assistent Hofland weg bij Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Een dag na het ontslag van hoofdtrainer Mark Bommel is ook zijn assistent Kevin Hofland vertrokken bij VfL Wolfsburg. Dat maakte de club, de nummer 9 van de Bundesliga, bekend.

2 uur geleden
Ronaldo wil leveren 'want de fans verdienen veel beter'

MANCHESTER (ANP) - Volgens Cristiano Ronaldo is het tijd dat Manchester United gaat 'leveren'. Dat schreef de Portugese ster op sociale media, kort na de pijnlijke 5-0-nederlaag in Manchester tegen rivaal Liverpool.

5 uur geleden
Tadic wil beter met Ajax na een week om niet snel te vergeten

AMSTERDAM (ANP) - Met zijn honderdste treffer in de Eredivisie maakte Dusan Tadic de afgang compleet voor PSV (5-0). "En weet je wat nu het mooie van onze club is?", lachte de aanvoerder van Ajax. "We zijn niet eens heel blij nu. We willen vooral beter, ook na ruime overwinningen van deze week op Dortmund en PSV."

6 uur geleden
Suárez redt Atlético in thuisduel met Real Sociedad: 2-2

MADRID (ANP) - Koploper Real Sociedad heeft in de uitwedstrijd tegen landskampioen Atlético Madrid de zege laten glippen. De ploeg van trainer Imanol Alguacil leidde na een uur nog met 2-0 in Wanda Metropolitano. Dankzij Luis Suárez ontsnapte de thuisclub aan een nederlaag. De spits scoorde twee keer: 2-2.

14 uur geleden
Inter verspeelt zege op Juventus na overtreding Dumfries

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Serie A genoegen moeten nemen met een gelijkspel tegen Juventus. De Italiaanse kampioen koesterde in eigen stadion lang een voorsprong na een doelpunt van Edin Dzeko, maar moest vlak voor tijd de gelijkmaker incasseren. Paulo Dybala benutte een strafschop na een lichte overtreding van Denzel Dumfries (1-1).

14 uur geleden
Paris SG speelt met tien man gelijk tegen Marseille: 0-0

MARSEILLE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Franse competitie. De uitwedstrijd tegen Olympique Marseille eindigde in 0-0. Begin deze maand verloor het sterrenensemble van trainer Mauricio Pochettino met 2-0 bij Stade Rennes.

14 uur geleden