Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amac verkocht meer iPhones, Macs en iPads leverden minder op

Amac verkocht meer iPhones, Macs en iPads leverden minder op

UTRECHT (ANP) - De verkoper van Apple-producten Amac heeft het afgelopen gebroken boekjaar geprofiteerd van de verkoop van iPhones. Daarvan werden bijna 15 procent meer verkocht dan een jaar eerder. De Mac-computers en iPad-tablets van Apple vonden daarentegen minder aftrek bij klanten.

Amac behaalde het afgelopen boekjaar een omzet van 233 miljoen euro, 5 procent meer dan een jaar eerder. Door de sterke verkopen van de iPhones, stegen de opbrengsten uit deze productgroep met ruim een kwart. Ook de Apple Watch liet een omzetstijging zien. De inkomsten uit de verkoop van iPads en Macs daalden juist, met respectievelijk 11 en 7 procent. Onder de streep bleef een winst over van 2,3 miljoen euro.

Verder meldt Amac dat klanten hun vijftig vestigingen in de Nederlandse winkelstraten weer weten te vinden, na de coronapandemie. Zo gaven klanten 17 miljoen euro meer uit in de fysieke winkel ten opzichte van vorig jaar. In de webshop daalden de uitgaven juist met 8 miljoen.

Apple meldde zelf vorige week nog dat de omzet voor het derde kwartaal op rij was gedaald. Vooral de verkoop van iPhones viel tegen, waarvan de omzet met dik 2 procent was gedaald. Het Amerikaanse techconcern heeft duidelijk veel last van een zwakkere vraag naar zijn producten nu het leven voor consumenten over de gehele linie flink duurder is geworden en er veel onzekerheid over de economie is. De winst liet dan wel weer een stijging zien.

Meer uit Financieel

Kenner Randstad: geen massaontslagen om stijgende energieprijzen

DIEMEN (ANP) - Als de oorlog in het Midden-Oosten en de daardoor stijgende energie- en brandstofprijzen lang blijven aanhouden, leidt dat niet tot massale ontslagen in Nederland. Dit verwacht de topman van de Nederlandse tak van uitzendconcern Randstad. "Met de huidige arbeidsmarktkrapte denk ik dat het misschien wat minder krap wordt", zei topman Jeroen Tiel van Randstad Nederland dinsdag tijdens een persbijeenkomst over de ontwikkelingen op de arbeidsmarkt.

3 minuten geleden
ANVR: aantal gestrande reizigers via Midden-Oosten onbekend

DEN HAAG (ANP) - Het is onbekend hoeveel Nederlanders gestrand zijn die via het Midden-Oosten naar Nederland zouden reizen. Volgens een woordvoerder van de ANVR gaat het zeker om "duizenden" reizigers die door de oorlog in Iran vastzitten op hun vakantiebestemming. Exacte cijfers zijn er niet en bovendien fluctueren die per dag. "Hoe langer de oorlog duurt, hoe groter de groep wordt."

18 minuten geleden
Topman Aramco waarschuwt voor 'catastrofale gevolgen' door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten kan "catastrofale gevolgen" hebben voor de wereldwijde oliemarkt en het is van "cruciaal belang" dat de Straat van Hormuz wordt heropend voor de scheepvaart. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco bij de bekendmaking van jaarcijfers. Door de oorlog heeft Saudi-Arabiƫ zijn olieproductie moeten beperken.

34 minuten geleden
Von der Leyen: Europa maakte 'strategische fout' met kernenergie

PARIJS (ANP) - Het is een "strategische fout" geweest van Europa om de afgelopen decennia niet meer te investeren in kernenergie, stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. Met name nu de oorlog in het Midden-Oosten aantoont hoe afhankelijk Europa is van anderen voor de invoer van olie en gas, zei ze dinsdag in een toespraak op een top over kernenergie in Parijs.

1 uur geleden
Kansspelautoriteit deelt hoogste boete ooit uit: bijna 25 miljoen

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft zijn hoogste boete ooit uitgedeeld. Het gokbedrijf Novatech, bekend van gokwebsites Qbet.com en 55Bet.com, heeft een boete van bijna 25 miljoen euro gekregen voor illegaal gokaanbod. Daarnaast heeft de toezichthouder een boete van bijna 2 miljoen euro opgelegd aan Fortaprime. Dat bedrijf zit achter websites als amonbet101.com, kaasino.com en hiddenjack.com.

1 uur geleden
Miljoenenboete voor brievenbusfirma Fleurette vanwege omkoping

AMSTERDAM (ANP) - De in Nederland gevestigde brievenbusfirma Fleurette Properties Limited heeft een boete betaald van 25,8 miljoen euro voor omkoping van een ambtenaar in de Democratische Republiek Congo. Dat heeft het Nederlandse Openbaar Ministerie bekendgemaakt na afronding van het langdurige onderzoek naar het bedrijf van de Israƫlische diamant- en grondstoffenhandelaar Dan Gertler.

1 uur geleden
Recordresultaten voor speelgoedbedrijf LEGO

BILLUND (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LEGO heeft vorig jaar recordresultaten behaald, waarmee het Deense bedrijf zijn positie als 's werelds grootste speelgoedfabrikant verder versterkte. Volgens het bedrijf werd het productaanbod uitgebreid naar een recordniveau en werden vooral goede zaken gedaan met de verkoop van bouwsets van LEGO City, LEGO Icon, LEGO Technic en LEGO Botanicals, net als met speelgoed van Star Wars. In alle markten was er groei te zien.

1 uur geleden