Álvarez en Martínez starten voor Ajax tegen Heracles Almelo
AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint om 16.45 uur met Edson Álvarez en Lisandro Martínez in de ploeg aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo. Beide spelers zijn op tijd fit bevonden.
Álvarez viel afgelopen maandag geblesseerd uit tijdens een duel van Mexico met Costa Rica. Martínez had vrijdag nog last van een lichte blessure aan een bovenbeen. Davy Klaassen keert terug in de basisformatie van Ajax. Hij vervangt de zieke Ryan Gravenberch.
Sébastien Haller is de spits van Ajax in de Johan Cruijff ArenA, waar zo'n 18.000 toeschouwers welkom zijn. Hij werd anderhalve week geleden met Ivoorkust uitgeschakeld op de Afrika Cup.
Koppositie
Ajax kan de leidende positie van de Eredivisie verstevigen, na de nederlaag van PSV zaterdag tegen AZ (1-2). Ajax heeft 5 punten meer dan de concurrent uit Eindhoven als Heracles wordt verslagen.
Opstelling Ajax: Pasveer; Mazraoui, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Berghuis en Klaassen; Antony, Haller en Tadic.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
2 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
5 uur geleden