Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alphabet haalt nieuwe financieel directeur bij farmaceut Eli Lilly

Alphabet haalt nieuwe financieel directeur bij farmaceut Eli Lilly

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet heeft Anat Ashkenazi benoemd tot nieuwe financieel directeur. Zij komt over van farmaceut Eli Lilly waar zij ook die functie vervulde. Ashkenazi treedt per 31 juli in dienst bij Alphabet.

Ashkenazi werkte meer dan 23 jaar voor Eli Lilly. Zij volgt de 66-jarige Ruth Porat op die bij Alphabet is benoemd tot president en 'chief investment officer', ofwel hoofd investeringen. In juli vorig jaar werd al bekend dat Porat zou aftreden als financieel directeur, maar dat ze zou aanblijven in die functie totdat een opvolger was gevonden. Porat was sinds 2015 financieel topvrouw bij Alphabet.

Eli Lilly maakte eerder op de dag nog bekend dat de 51-jarige Ashkenazi "ontslag heeft ontslag genomen om haar loopbaan verder te vervolgen buiten de farmaceutische industrie". Een "interne en externe zoektocht naar haar opvolger is aan de gang", aldus de farmaceut.

Meer uit Financieel

Bonden: gevolgen staking bij KLM niet ernstig genoeg voor verbod

HAARLEM (ANP) - Vakbonden FNV en CNV vinden dat de voorziene problemen door de staking van grondpersoneel van KLM op zaterdag niet groot genoeg zijn om de actie te verbieden. Actievoeren voor betere arbeidsvoorwaarden is een sociaal grondrecht en mag alleen verboden worden met heel zwaarwegende redenen, bijvoorbeeld als de veiligheid in gevaar komt. Maar dat is volgens advocaten van de bonden aankomend weekend niet het geval, zeiden ze in de rechtbank in Haarlem. Daar probeert KLM de staking van 24 uur in een kort geding te laten verbieden.

8 minuten geleden
FedEx zakt op terughoudend Wall Street na kwartaalupdate

NEW YORK (ANP) - FedEx behoorde woensdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De grote internationale pakketvervoerder boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal stelden echter teleur. Ook gaf het bedrijf geen winstverwachting af voor het hele jaar vanwege de onzekerheid over de wereldwijde economische omstandigheden. Het aandeel werd daarop ruim 5 procent lager gezet. Concurrent UPS daalde bijna 2 procent.

16 minuten geleden
Deloitte, PwC en EY krijgen miljoenenboetes om examenfraude

AMSTERDAM (ANP) - Accountantskantoren Deloitte, PwC en EY hebben miljoenenboetes gekregen om examenfraude in Nederland. De Amerikaanse toezichthouder PCAOB (Public Company Accounting Oversight Board) legde Deloitte en PwC boetes op van 3 miljoen dollar en EY een boete van 2,5 miljoen dollar.

45 minuten geleden
KLM vindt schade en overlast door staking buiten proportie

HAARLEM (ANP) - KLM vindt een staking van grondpersoneel die de vakbonden FNV en CNV willen houden te ver gaan. In de rechtbank in Haarlem noemde een advocaat van de luchtvaartmaatschappij de actie disproportioneel, onder andere omdat die 161.000 passagiers in de problemen dreigt te brengen en voor 87 miljoen euro schade zorgt. Met een kort geding hoopt KLM de actie tegen te houden.

1 uur geleden
CPB: invoer VS kelderde in april door handelstarieven Trump

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten hebben in april veel minder goederen ingevoerd, meldt het Centraal Planbureau (CPB) in zijn Wereldhandelsmonitor. Een sterke daling van de Amerikaanse import werd volgens het CPB al verwacht door de importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump begin april aankondigde.

2 uur geleden
AH: geen impact staking bij distributiecentra op bevoorrading

ZAANDAM (ANP) - De staking door uitzendkrachten bij twee distributiecentra van Albert Heijn heeft geen impact op de bevoorrading van winkels en de onlinebestellingen. Dat meldt een woordvoerster van het supermarktconcern. Volgens haar loopt alles normaal.

4 uur geleden
Gemeente Amsterdam mag darkstores weren in groot deel van de stad

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam is door de Raad van State in het gelijk gesteld om zogeheten darkstores van flitsbezorgers te weren in een groot gedeelte van de stad. Flitsbezorger Flink stapte eerder naar de rechter om daar het bestemmingsplan van de gemeente hierover aan te vechten.

5 uur geleden