Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Almeida wint Ronde van Romandië, Evenepoel beste in tijdrit

Almeida wint Ronde van Romandië, Evenepoel beste in tijdrit

GENÈVE (ANP) - Wielrenner João Almeida heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De Portugees van UAE Team Emirates nam met een goede afsluitende tijdrit de leiderstrui over van de Fransman Lenny Martinez. Wereldkampioen Remco Evenepoel uit België won de tijdrit in Genève voor Almeida en de Italiaan Alberto Bettiol.

Almeida won het klassement met een voorsprong van 26 seconden op Martinez. Almeida's ploeggenoot Jay Vine eindigde door de vierde plaats in de tijdrit als derde. Evenepoel klom naar de vijfde plaats.

De Portugees won dit jaar ook al de Ronde van het Baskenland met twee ritten en een etappe in Parijs-Nice. Voor Evenepoel is het na de Brabantse Pijl zijn tweede zege van 2025.

Evenepoel: bijna perfecte tijdrit

Evenepoel maakte zijn status als regerend olympisch en wereldkampioen tijdrijden waar door de 17,1 kilometer met start en finish in Genève als snelste af te leggen in 20.33 minuten. Almeida was 12 seconden langzamer en Bettiol 18 seconden. Vine gaf 24 seconden toe.

Evenepoel zei zich voor deze etappekoers vooral op de tijdritten te hebben geconcentreerd en was daarover tevreden. "Ik heb bijna een perfecte tijdrit gereden. Ik ben ook blij dat mijn schouder goed reageerde. Ik moet tevreden zijn met de week die ik heb gehad, wetende dat ik nog zoek naar de goede vorm. Ik ben blij met de progressie."

'De laatste dag telt'

Almeida zei dat hij met veel vertrouwen aan de tijdrit begon. "Ik win hier geen etappe, maar ik zat er altijd vooraan bij. Ik ben heel blij met de eindzege. De laatste dag telt."

Meer uit Sport

Tennisser De Jong ondergaat operatie en mist begin seizoen 2027

AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.

3 uur geleden
International Palacios houdt met Rays hoop op MLB-titel levend

TAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.

8 uur geleden
Alcaraz ten koste van Chatsjanov naar tweede ronde in Wenen

WENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).

20 uur geleden
Handballer Smits mist door rugblessure duels in EK-kwalificatie

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.

22 uur geleden
Venus Williams verliest voor zestiende keer op rij in enkelspel

GUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.

1 dag geleden
Milwaukee Brewers één zege verwijderd van World Series-titel

ST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.

1 dag geleden
Martín werkt met gebroken pols aan snelle rentree in MotoGP

PHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.

2 dagen geleden