Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alliantie: jaarlijks 3 miljard euro extra voor mobiliteit nodig

Alliantie: jaarlijks 3 miljard euro extra voor mobiliteit nodig

DEN HAAG (ANP) - Om de vervoersproblemen in Nederland op te lossen is structureel meer geld nodig. Het gevaar dreigt op dit moment dat de onderhandelaars voor een nieuw kabinet aan de formatietafel alleen met eenmalige potjes komen, in plaats van met structurele investeringen. Daarvoor waarschuwt de Mobiliteitsalliantie. "De investeringen in de infrastructuur van de toekomst vragen nog eens 3 miljard per jaar tot 2040", aldus de organisatie maandag.

In de alliantie zitten 26 organisaties waaronder de ANWB, Transport en Logistiek Nederland, de Fietsersbond en organisaties uit het openbaar vervoer en het goederenvervoer. De deelnemende organisaties noemen mobiliteit van mensen en goederen "een van de pijlers van onze brede welvaart".

"Het infrastructuurbudget is het afgelopen decennium afgeknepen en bij allerlei opgaven een sluitpost geweest, terwijl de vraag enorm toenam", aldus de Mobiliteitsalliantie. Donderdag riep voorzitter Steven van Eijck op om werk, school en recreatie meer over de dag te verspreiden met als doel files te voorkomen.

Meer uit Binnenland

Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

40 minuten geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

2 uur geleden
Pro-Iraanse beweging zet video over ontploffing Nijkerk online

NIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.

12 uur geleden
Burgemeester Nijkerk na explosie: vreselijk en onacceptabel

NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."

1 dag geleden
Politie onderzoekt explosie Nijkerk en zoekt in zwart geklede man

NIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.

1 dag geleden
Zesde en laatste nominatie voor Woutertje Pieterse Prijs bekend

HILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.

1 dag geleden
Israëlcentrum Nijkerk na explosie: schade beperkt, impact groot

NIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.

1 dag geleden