Alleen spits Füllkrug onzeker bij Duitsland voor duel met Oranje
AMSTERDAM (ANP/DPA) - Het is onzeker of aanvaller Niclas Füllkrug in actie komt in het duel met het Nederlands elftal dinsdag in de Nations League. De 31-jarige spits is nog niet helemaal hersteld na de 5-0-overwinning op Hongarije van afgelopen zaterdag, zo meldde bondscoach Julian Nagelsmann op de persconferentie voorafgaand aan de laatste training in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam. Füllkrug heeft last van de aanhechting van een achillespees en een kuit.
De bondscoach gaf verder aan niet veel te willen veranderen, zowel tactisch als qua spelers. "Het werkte goed tegen Hongarije", zei Nagelsmann, die sprak over de goede chemie binnen de spelersgroep. "Dit team heeft de wil om wedstrijden te winnen. De fans kunnen dat zien. De chemie van deze groep maakt het verschil. Zo hebben we de kans om sportief beter te presteren."
Duitsland begon tegen Hongarije met Füllkrug als diepste spits met daarachter Kai Havertz, Jamal Musiala en Florian Wirtz. De vier aanvallers waren allemaal trefzeker tegen Hongarije. Invaller Aleksandar Pavlovic maakte het andere doelpunt.
Andere tegenstander
Nagelsmann wees er ook op dat Nederland een andere tegenstander is dan Hongarije. "Ze hebben extreem veel talent en het team heeft een betere selectie dan Hongarije."
De Duitse bondscoach verwacht "een geweldige sfeer met alles in het oranje". "Het zijn altijd leuke duels en het is indrukwekkend hoeveel goede spelers ze steeds weer kunnen brengen."
Zijn Nederlandse collega Ronald Koeman had eerder het jonge aanvalsduo Musiala en Wirtz geprezen. Nagelsmann vond ook dat de twee voetballers enorme vooruitgang hebben geboekt en 0,0 procent egoïstisch zijn. "Ik heb ook niet het gevoel dat ze de band met de realiteit dreigen te verliezen. Ze staan met beide benen op de grond."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
12 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
14 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
15 uur geleden