Alleen spits Füllkrug onzeker bij Duitsland voor duel met Oranje
AMSTERDAM (ANP/DPA) - Het is onzeker of aanvaller Niclas Füllkrug in actie komt in het duel met het Nederlands elftal dinsdag in de Nations League. De 31-jarige spits is nog niet helemaal hersteld na de 5-0-overwinning op Hongarije van afgelopen zaterdag, zo meldde bondscoach Julian Nagelsmann op de persconferentie voorafgaand aan de laatste training in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam. Füllkrug heeft last van de aanhechting van een achillespees en een kuit.
De bondscoach gaf verder aan niet veel te willen veranderen, zowel tactisch als qua spelers. "Het werkte goed tegen Hongarije", zei Nagelsmann, die sprak over de goede chemie binnen de spelersgroep. "Dit team heeft de wil om wedstrijden te winnen. De fans kunnen dat zien. De chemie van deze groep maakt het verschil. Zo hebben we de kans om sportief beter te presteren."
Duitsland begon tegen Hongarije met Füllkrug als diepste spits met daarachter Kai Havertz, Jamal Musiala en Florian Wirtz. De vier aanvallers waren allemaal trefzeker tegen Hongarije. Invaller Aleksandar Pavlovic maakte het andere doelpunt.
Andere tegenstander
Nagelsmann wees er ook op dat Nederland een andere tegenstander is dan Hongarije. "Ze hebben extreem veel talent en het team heeft een betere selectie dan Hongarije."
De Duitse bondscoach verwacht "een geweldige sfeer met alles in het oranje". "Het zijn altijd leuke duels en het is indrukwekkend hoeveel goede spelers ze steeds weer kunnen brengen."
Zijn Nederlandse collega Ronald Koeman had eerder het jonge aanvalsduo Musiala en Wirtz geprezen. Nagelsmann vond ook dat de twee voetballers enorme vooruitgang hebben geboekt en 0,0 procent egoïstisch zijn. "Ik heb ook niet het gevoel dat ze de band met de realiteit dreigen te verliezen. Ze staan met beide benen op de grond."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
7 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
8 uur geleden