Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alleen spits Füllkrug onzeker bij Duitsland voor duel met Oranje

Alleen spits Füllkrug onzeker bij Duitsland voor duel met Oranje

AMSTERDAM (ANP/DPA) - Het is onzeker of aanvaller Niclas Füllkrug in actie komt in het duel met het Nederlands elftal dinsdag in de Nations League. De 31-jarige spits is nog niet helemaal hersteld na de 5-0-overwinning op Hongarije van afgelopen zaterdag, zo meldde bondscoach Julian Nagelsmann op de persconferentie voorafgaand aan de laatste training in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam. Füllkrug heeft last van de aanhechting van een achillespees en een kuit.

De bondscoach gaf verder aan niet veel te willen veranderen, zowel tactisch als qua spelers. "Het werkte goed tegen Hongarije", zei Nagelsmann, die sprak over de goede chemie binnen de spelersgroep. "Dit team heeft de wil om wedstrijden te winnen. De fans kunnen dat zien. De chemie van deze groep maakt het verschil. Zo hebben we de kans om sportief beter te presteren."

Duitsland begon tegen Hongarije met Füllkrug als diepste spits met daarachter Kai Havertz, Jamal Musiala en Florian Wirtz. De vier aanvallers waren allemaal trefzeker tegen Hongarije. Invaller Aleksandar Pavlovic maakte het andere doelpunt.

Andere tegenstander

Nagelsmann wees er ook op dat Nederland een andere tegenstander is dan Hongarije. "Ze hebben extreem veel talent en het team heeft een betere selectie dan Hongarije."

De Duitse bondscoach verwacht "een geweldige sfeer met alles in het oranje". "Het zijn altijd leuke duels en het is indrukwekkend hoeveel goede spelers ze steeds weer kunnen brengen."

Zijn Nederlandse collega Ronald Koeman had eerder het jonge aanvalsduo Musiala en Wirtz geprezen. Nagelsmann vond ook dat de twee voetballers enorme vooruitgang hebben geboekt en 0,0 procent egoïstisch zijn. "Ik heb ook niet het gevoel dat ze de band met de realiteit dreigen te verliezen. Ze staan met beide benen op de grond."

Meer uit Voetbal

Reserves van Oranje verliezen van tweede keus Oezbekistan

NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.

2 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt eerste duel van de VS op het WK

LOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.

3 uur geleden
Koeman: basisplaats tegen Japan wordt kort dag voor Depay

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."

3 uur geleden
Koeman: we krijgen veel kansen, maar scoren te weinig

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.

3 uur geleden
Koeman moet ernst van heupblessure doelman Verbruggen afwachten

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.

3 uur geleden
Aanvalster Miedema heeft knieoperatie ondergaan

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.

3 uur geleden
Van Dijk blij dat Oranje duel met Oezbekistan heeft gewonnen

NEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.

3 uur geleden