Alleen spits Füllkrug onzeker bij Duitsland voor duel met Oranje
AMSTERDAM (ANP/DPA) - Het is onzeker of aanvaller Niclas Füllkrug in actie komt in het duel met het Nederlands elftal dinsdag in de Nations League. De 31-jarige spits is nog niet helemaal hersteld na de 5-0-overwinning op Hongarije van afgelopen zaterdag, zo meldde bondscoach Julian Nagelsmann op de persconferentie voorafgaand aan de laatste training in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam. Füllkrug heeft last van de aanhechting van een achillespees en een kuit.
De bondscoach gaf verder aan niet veel te willen veranderen, zowel tactisch als qua spelers. "Het werkte goed tegen Hongarije", zei Nagelsmann, die sprak over de goede chemie binnen de spelersgroep. "Dit team heeft de wil om wedstrijden te winnen. De fans kunnen dat zien. De chemie van deze groep maakt het verschil. Zo hebben we de kans om sportief beter te presteren."
Duitsland begon tegen Hongarije met Füllkrug als diepste spits met daarachter Kai Havertz, Jamal Musiala en Florian Wirtz. De vier aanvallers waren allemaal trefzeker tegen Hongarije. Invaller Aleksandar Pavlovic maakte het andere doelpunt.
Andere tegenstander
Nagelsmann wees er ook op dat Nederland een andere tegenstander is dan Hongarije. "Ze hebben extreem veel talent en het team heeft een betere selectie dan Hongarije."
De Duitse bondscoach verwacht "een geweldige sfeer met alles in het oranje". "Het zijn altijd leuke duels en het is indrukwekkend hoeveel goede spelers ze steeds weer kunnen brengen."
Zijn Nederlandse collega Ronald Koeman had eerder het jonge aanvalsduo Musiala en Wirtz geprezen. Nagelsmann vond ook dat de twee voetballers enorme vooruitgang hebben geboekt en 0,0 procent egoïstisch zijn. "Ik heb ook niet het gevoel dat ze de band met de realiteit dreigen te verliezen. Ze staan met beide benen op de grond."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
3 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
22 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
23 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
1 dag geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
1 dag geleden