Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alleen bestand kan Iraanse wraakactie voorkomen, zeggen bronnen

Alleen bestand kan Iraanse wraakactie voorkomen, zeggen bronnen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran zal alleen afzien van een vergeldingsaanval op Israël als er een staakt-het-vuren voor de Gazastrook ligt. Dat hebben drie hooggeplaatste Iraanse functionarissen gezegd tegen persbureau Reuters. Iran heeft gezegd wraak te nemen voor de dood van de voormalige Hamasleider Ismail Haniyeh, die vorige maand werd gedood op Iraanse bodem.

Hoeveel tijd Iran de onderhandelingen wil geven, is niet duidelijk. Een van de bronnen zegt tegen het persbureau dat het land zal aanvallen als de onderhandelingen mislukken, of als Iran de indruk krijgt dat Israël ze nodeloos lang rekt. Diezelfde bron zegt ook dat de aanval uitgevoerd zal worden samen met bondgenoten als Hezbollah. De hoogste militaire leider van die organisatie Fuad Shukr is onlangs ook gedood.

Vermoedelijk vinden donderdag vredesonderhandelingen plaats in Egypte of Qatar. Intussen wordt achter de schermen geprobeerd te voorkomen dat de oorlog in het Midden-Oosten verder verergert door de aanvallen en vergeldingen over en weer. De VS proberen met hulp van andere landen Iran te overtuigen dat een vergeldingsaanval niet te veel schade mag berokkenen. Intussen overweegt Iran volgens bronnen om voor het eerst een vertegenwoordiger naar de besprekingen over een staakt-het-vuren in Gaza te sturen.

Meer uit Buitenland

Leiders Congo en Rwanda ondertekenen vredesakkoord

WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.

8 uur geleden
Europese leiders wantrouwen Oekraïne-vredesgezant VS diep

DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.

10 uur geleden
Rusland blokkeert nu ook Snapchat om terrorisme

MOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.

11 uur geleden
Britse sancties na rapport over vergiftigingen uit 2018

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.

15 uur geleden
Ex-buitenlandchef EU treedt af als rector om fraudeonderzoek

BRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.

15 uur geleden
Irak noemt vroegtijdige publicatie terrorismelijst een 'fout'

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.

16 uur geleden
Ingelast gesprek Merz met EU-chef en premier België

BERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.

16 uur geleden