Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alleen bestand kan Iraanse wraakactie voorkomen, zeggen bronnen

Alleen bestand kan Iraanse wraakactie voorkomen, zeggen bronnen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran zal alleen afzien van een vergeldingsaanval op Israël als er een staakt-het-vuren voor de Gazastrook ligt. Dat hebben drie hooggeplaatste Iraanse functionarissen gezegd tegen persbureau Reuters. Iran heeft gezegd wraak te nemen voor de dood van de voormalige Hamasleider Ismail Haniyeh, die vorige maand werd gedood op Iraanse bodem.

Hoeveel tijd Iran de onderhandelingen wil geven, is niet duidelijk. Een van de bronnen zegt tegen het persbureau dat het land zal aanvallen als de onderhandelingen mislukken, of als Iran de indruk krijgt dat Israël ze nodeloos lang rekt. Diezelfde bron zegt ook dat de aanval uitgevoerd zal worden samen met bondgenoten als Hezbollah. De hoogste militaire leider van die organisatie Fuad Shukr is onlangs ook gedood.

Vermoedelijk vinden donderdag vredesonderhandelingen plaats in Egypte of Qatar. Intussen wordt achter de schermen geprobeerd te voorkomen dat de oorlog in het Midden-Oosten verder verergert door de aanvallen en vergeldingen over en weer. De VS proberen met hulp van andere landen Iran te overtuigen dat een vergeldingsaanval niet te veel schade mag berokkenen. Intussen overweegt Iran volgens bronnen om voor het eerst een vertegenwoordiger naar de besprekingen over een staakt-het-vuren in Gaza te sturen.

Meer uit Buitenland

Brussel lanceert actieplan om EU tegen drones te beschermen

BRUSSEL (ANP) - De EU gaat de strijd opvoeren tegen vijandige drones in de lucht, op land, op zee en onder water. Het belangrijkste doel is bescherming van het luchtruim, de kritieke infrastructuur, de buitengrenzen en openbare ruimten. Daartoe heeft de Europese Commissie woensdag een EU-actieplan gepresenteerd om de toenemende dreiging van drones tegen te gaan. Dat omvat maatregelen om aanvallen met drones te voorkomen, te detecteren en uit te schakelen.

7 minuten geleden
Europol meldt inbeslagname van 1,2 miljard euro aan nepgeld

DEN HAAG (ANP) - Bij een internationale actie tegen valsemunters is zo'n 1,2 miljard euro aan nepgeld gevonden. Dat meldt politiedienst Europol in een persbericht. Meer dan 90 procent van het in beslag genomen nepgeld viel te koppelen aan zendingen uit China.

11 minuten geleden
Iran bereid tot inspecties van nucleaire installaties

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid inspecties toe te laten om te bewijzen dat zijn atoomprogramma er niet op gericht is om een kernwapen te ontwikkelen. Volgens president Masoud Pezeshkian is Iran klaar voor "iedere verificatie" van het programma.

33 minuten geleden
Verdachte zaak-Guthrie weer vrijgelaten, zegt haar niet te kennen

TUCSON (ANP) - De aangehouden verdachte in het onderzoek naar de verdwijning van Nancy Guthrie is weer vrijgelaten. Dat meldt onder meer CNN. De man werd dinsdag een uur rijden ten zuiden van Tucson opgepakt voor verhoor, de woonplaats van de moeder van NBC News-presentatrice Savannah Guthrie.

46 minuten geleden
Franse buitenlandminister geschokt om mogelijk Epstein-lek

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot, is geschokt dat een van zijn adviseurs informatie lijkt te hebben gelekt aan Jeffrey Epstein. Dat schrijven Franse media, waaronder Le Parisien en Le Monde. Volgens Barrot is het denkbaar dat meer namen opduiken in de Epstein-documenten of dat aanwijzingen worden aangetroffen voor politieke inmenging, "zelfs in Frankrijk".

1 uur geleden
VK verdubbelt aantal militairen in Noorwegen

LONDEN (ANP) - Het aantal Britse militairen dat in Noorwegen is gelegerd, wordt verdubbeld. Binnen drie jaar moeten het er niet langer 1000, maar 2000 zijn, kondigt defensieminister John Healey deze woensdag nog aan.

2 uur geleden
FT: Zelensky plant verkiezingen in voorjaar onder druk VS

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is van plan om op 24 februari voorbereidingen op presidentsverkiezingen en een referendum aan te kondigen. Een mogelijke datum daarvoor zou in mei kunnen zijn. Dat schrijft de Financial Times op basis van Oekraïense en Europese functionarissen die bij de planning betrokken zijn.

3 uur geleden