Alle verdachten rellen Roosendaal nog vast
DEN HAAG (ANP) - Bij rellen in Roosendaal zijn zondagavond in totaal veertien verdachten aangehouden. Twaalf komen uit Roosendaal en de andere twee uit Sprundel (gemeente Rucphen) en Oudenbosch. De meesten variëren in leeftijd van 15 tot 26 jaar, maar onder de verdachten is ook een 51-jarige vrouw.
Ze worden verdacht van zaken als openlijke geweldpleging en overtreding van de algemene plaatselijke verordening (APV). "De verdachten zitten nog vast en worden in de loop van de dag verhoord", aldus een politiewoordvoerder maandagmiddag. De relschoppers lijken de strengere coronamaatregelen aan te grijpen als excuus voor het geweld.
In Roosendaal was het zondagavond op meerdere plekken onrustig. Zo werd er brand gesticht bij een basisschool en zwaar vuurwerk afgestoken. De ME kwam eraan te pas om de rust te laten weerkeren. De wijk Langdonk werd enige tijd afgesloten om te voorkomen dat anderen zich bij de relschoppers konden aansluiten.
Plunderingen
Ook in tal van andere plaatsen in Nederland, waaronder Roermond, Enschede, Leeuwarden en Groningen kwam het zondag tot ongeregeldheden. In Groningen volgden de rellen op een vreedzaam verlopen protest tegen de coronamaatregelen. De ME trad een aantal keren op en de politie heeft vier verdachten opgepakt, twee jongens van 13 en 15 uit Groningen en mannen van 18 en 33 jaar uit Winschoten en Stadskanaal.
"Aan het begin van de avond trokken meerdere groepen en groepjes, voornamelijk jongeren, de binnenstad in. In het centrum zijn verschillende vernielingen gepleegd", aldus de politie maandag. "Meerdere winkelruiten en een bushokje zijn vernield en in een winkelpand aan de Grote Markt hebben plunderingen plaatsgevonden." De groep keerde zich volgens de woordvoerder op een gewelddadige manier tegen de politie, daarop werd de ME ingezet.
In Den Haag waren een etmaal eerder - zaterdagavond en -nacht - ook rellen. Toen zijn in de Schilderswijk negentien verdachten aangehouden. Volgens de politie zat maandag nog een verdachte vast voor openlijke geweldpleging. De anderen krijgen een boete, bij vijf personen kijkt het Openbaar Ministerie (OM) nog naar hun zaak. Een zaak, wegens belediging, is geseponeerd.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
4 uur geledenSIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de hack bij Booking.com zijn "geen financiële of betalingsgegevens en geen klantadressen ingezien". Dat meldt een woordvoerster van de boekingssite. Zondagavond liet Booking.com getroffen klanten weten dat er "onbevoegde derden" toegang hadden gekregen tot hun boekingsinformatie. Contactinformatie, specifiek e-mailadressen en telefoonnummers, en "bepaalde boekingsgegevens" zijn wel gestolen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nabestaanden vragen de rechtbank in Amsterdam de hoogst mogelijke straf op te leggen aan de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Datalekken waarmee recent onder meer Basic-Fit, Booking.com en Odido te maken hebben gekregen, zijn nooit helemaal te voorkomen. Zelfs als de beveiliging van gegevens op orde is, kan het volgens cyberdeskundige Gina Doekhie alsnog misgaan. "Cybercriminelen worden steeds slimmer en hebben steeds betere technieken."
6 uur geleden