Alle schaatsers Jumbo-Visma uit voorzorg in quarantaine
HEERENVEEN (ANP) - Alle schaatsers van Team Jumbo-Visma zijn uit voorzorg in quarantaine gegaan. De atleten uit het team van coach Jac Orie werden donderdag in Duitsland allemaal getest, nadat Kjeld Nuis (Team Reggeborgh) en twee andere schaatsers van andere ploegen in Inzell besmet bleken te zijn met het coronavirus. Uit de tests bij Jumbo-Visma kwam één twijfelachtige testuitslag.
De Nederlandse schaatsploeg benadrukt dat niemand klachten heeft die passen bij het coronavirus, ook niet degene waarbij de test geen duidelijke uitslag gaf. Uit voorzorg heeft Jumbo-Visma wel besloten dat het hele team voor minimaal 72 uur in quarantaine gaat. De schaatser waar het om gaat, wordt nogmaals getest.
Jumbo-Visma besloot donderdag het trainingskamp in Inzell af te breken en terug te gaan naar Nederland. De ploeg van Orie zet de trainingen binnenkort voort in Heerenveen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - De Britse wielrenner Chris Froome heeft zijn carrière definitief beëindigd. De viervoudig winnaar van de Tour de France zat sinds eind vorig jaar zonder ploeg.
4 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft zich met een overtuigende zege op Oostenrijk geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in Los Angeles Stadium met 3-0, dankzij twee doelpunten van Mikel Oyarzabal en een van Pedro Porro. De score had veel hoger uit kunnen vallen voor het oppermachtig spelende Spanje. Het was de vijfde wedstrijd op rij op een WK dat Spanje geen tegentreffer incasseerde.
8 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Gianni Infantino heeft gezegd dat de halftime-show bij de finale van het WK voetbal "de meest onvergetelijke show ooit" zal worden. Dat zei de FIFA-voorzitter tegen televisiezender Fox na afloop van de zestiende finale tussen Spanje en Oostenrijk in Inglewood. Volgens Infantino wordt er in de komende dagen nog een speciaal iemand aangekondigd die in de pauze van de eindstrijd op 19 juli in East Rutherford ook in actie zal komen.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - De deelnemers aan de Tour de France zijn voor de Sagrada Família in Barcelona gepresenteerd aan duizenden wielerfans. Tijdens de anderhalf uur durende presentatie kwamen alle renners langs, met de ploeg UAE Team Emirates van viervoudig winnaar en titelverdediger Tadej Pogačar als laatste.
16 uur geledenFRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Duitse media stellen dat Julian Nagelsmann alsnog wordt ontslagen als bondscoach van het Duitse voetbalelftal. Bild meldt dat hem al is geadviseerd om de eer aan zichzelf te houden en op te stappen.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Tadej Pogačar denkt niet alleen aan tweevoudig winnaar Jonas Vingegaard als concurrent in de jacht op zijn vijfde eindzege in de Tour de France. "Er zijn er nog wel wat meer die voor de overwinning kunnen gaan. Maar de concurrentie met Jonas is de afgelopen jaren inderdaad boeiend geweest. Ik hoop dat dat nog lang zo doorgaat, want we stuwen elkaar steeds weer naar een hoger niveau", zei de 27-jarige Sloveen van UAE Team Emirates tijdens een persconferentie in Barcelona.
17 uur geleden