Alle schaatsers Jumbo-Visma uit voorzorg in quarantaine
HEERENVEEN (ANP) - Alle schaatsers van Team Jumbo-Visma zijn uit voorzorg in quarantaine gegaan. De atleten uit het team van coach Jac Orie werden donderdag in Duitsland allemaal getest, nadat Kjeld Nuis (Team Reggeborgh) en twee andere schaatsers van andere ploegen in Inzell besmet bleken te zijn met het coronavirus. Uit de tests bij Jumbo-Visma kwam één twijfelachtige testuitslag.
De Nederlandse schaatsploeg benadrukt dat niemand klachten heeft die passen bij het coronavirus, ook niet degene waarbij de test geen duidelijke uitslag gaf. Uit voorzorg heeft Jumbo-Visma wel besloten dat het hele team voor minimaal 72 uur in quarantaine gaat. De schaatser waar het om gaat, wordt nogmaals getest.
Jumbo-Visma besloot donderdag het trainingskamp in Inzell af te breken en terug te gaan naar Nederland. De ploeg van Orie zet de trainingen binnenkort voort in Heerenveen.
Meer uit Sport
LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
30 minuten geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
8 uur geleden