Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle personenauto's Ford in Europa in 2030 elektrisch

Alle personenauto's Ford in Europa in 2030 elektrisch

KEULEN (ANP) - Automaker Ford wil in 2030 alleen nog maar volledig elektrische personenauto's verkopen in Europa. Vier jaar eerder willen de Amerikanen al geen personenauto's meer verkopen die volledig op fossiele brandstoffen rijden. Dan moet het hele assortiment uit plug-in hybrides en elektrische auto's bestaan.

De aankondiging betekent niet dat alle Ford-modellen in Europa in 2030 elektrisch zullen zijn. De automaker denkt dat van de bedrijfswagens ongeveer twee derde geheel of gedeeltelijk elektrisch aangedreven is in dat jaar.

Om de toekomstplannen te verwezenlijken steekt Ford 1 miljard dollar in een nieuwe fabriek in Keulen waar elektrische auto's worden gebouwd. Het eerste massamodel moet daar in 2023 van de band rollen.

Een volledig elektrisch model

Twee jaar gelden kondigde Ford aan met Volkswagen te gaan samenwerken op onder meer het gebied van elektrische auto's. Toen kondigde Ford al aan in 2023 een nieuwe auto op de markt te brengen gebaseerd op het elektrische platform van VW.

Ford heeft momenteel één volledig elektrisch model, de vooral voor de Amerikaanse markt ontworpen Mustang Mach-E. Vijf andere modellen zijn als plug-in hybride of traditionele hybride beschikbaar.

Meer uit Financieel

Bedrijfsinvesteringen stijgen weer na twee maanden van krimp

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in september weer toegenomen na twee maanden van krimp. Ondernemingen investeerden 2,7 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De stijging volgt op afnames van de investeringen van 1,3 procent in augustus en 3,1 procent in juli.

10 minuten geleden
Vervoerders: infrastructuur Nederland vraagt meer investeringen

DEN HAAG (ANP) - De kwaliteit van de Nederlandse infrastructuur is in gevaar als gevolg van het jarenlang achterblijven van investeringen en achterstallig onderhoud. Daarvoor waarschuwt de Mobiliteitsalliantie, een belangenvereniging waarbij onder meer de ANWB, RAI Vereniging, Schiphol, NS en andere vervoerders zijn aangesloten. Voor deze problematiek is vaker gewaarschuwd door organisaties.

27 minuten geleden
Bestaande koopwoningen 6,6 procent duurder in oktober

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in oktober met gemiddeld 6,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. Volgens het CBS vlakt daarmee de prijsstijging voor de zevende maand op rij af.

57 minuten geleden
Trump schrapt tarieven op Braziliaans rundvlees en koffie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de tarieven van 40 procent op Braziliaanse voedingsproducten, waaronder rundvlees, koffie, cacao en fruit, opgeheven. Deze tarieven waren in juli ingesteld als strafmaatregel tegen Brazilië vanwege de vervolging van voormalig president en Trump-bondgenoot Jair Bolsonaro.

1 uur geleden
PME verhoogt pensioenen volgend jaar met 2,8 procent

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metaal- en technologische industrie, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. Daardoor krijgen ongeveer 170.000 gepensioneerden vanaf begin volgend jaar een hoger bedrag op hun bankrekening.

7 uur geleden
Bloomberg: Duitsland overweegt verkoop genationaliseerd Uniper

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland bereidt zich voor op een mogelijke verkoop van het genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dit zou een van de grootste privatiseringen van Duitsland ooit kunnen worden, nu de regering in Berlijn afstapt van het idee om het nutsbedrijf te fuseren met de door de staat gesteunde gasreus SEFE. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

8 uur geleden
Twijfels over AI toch niet weg op Wall Street na cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - Het sentiment onder beleggers op Wall Street heeft donderdag in de loop van de handelsdag een ommezwaai gemaakt. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden aanvankelijk voor opluchting bij beleggers. Maar Wall Street sloot uiteindelijk met verliezen, mede ingegeven door twijfels over de vraag of de Federal Reserve de rente in december zal verlagen.

8 uur geleden