Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle passagiers Westerdam testen negatief op virus

Alle passagiers Westerdam testen negatief op virus

PHNOM PENH (ANP/RTR/DPA) - De passagiers van het cruiseschip Westerdam die nog in Cambodja verblijven, zijn volgens testen niet besmet met het nieuwe coronavirus. Het gaat om 781 reizigers, meldt rederij Holland America Line (HAL). Die baseert zich op informatie van de autoriteiten in het land.

De uitkomst van de testen betekent volgens HAL dat de reizigers weer naar huis kunnen. "De laatste 233 passagiers hebben de MS Westerdam verlaten en worden in bussen naar Phnom Penh gebracht", zegt een woordvoerder van de provincie waar het schip zich bevindt.

Opvarenden reageerden opgetogen op het goede nieuws. Aan boord klonk gejuich en de scheepshoorn toeterde meerdere keren toen passagiers van boord gingen. Zij kregen ook traditionele Cambodjaanse sjaals mee als souvenirs.

De autoriteiten zeggen dat de toeristen de nacht nog doorbrengen in de hoofdstad en daarna verder reizen. De Westerdam blijft nog enkele dagen in de haven van Sihanoukville, totdat ook alle 747 bemanningsleden aan boord zijn getest op het virus.

Het schip met ook ruim negentig Nederlanders aan boord was eerder geweigerd door meerdere Aziatische landen. Toen waren aan boord nog geen besmettingen gemeld. Cambodja kreeg veel lof omdat het vaartuig daar wel mocht aanleggen. De autocratische leider Hun Sen verwelkomde de passagiers zelf met bloemen.

Later bleek dat één van de passagiers die het schip had verlaten wel was besmet met het nieuwe virus. Daarop kregen passagiers die zich nog op schip bevonden opdracht daar te blijven. Anderen waren toen al van boord gegaan.

Meer uit Buitenland

Libanese premier veroordeelt 'gevaarlijke escalatie' door Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.

1 uur geleden
Libanees leger meldt gerichte Israëlische aanval op militairen

EBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.

4 uur geleden
WHO-topman Tedros aangekomen in Congolese regio ebola-uitbraak

BUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.

5 uur geleden
Iraanse topadviseur hekelt Amerikaanse eisen voor akkoord

TEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.

7 uur geleden
VS, VK en Australië gaan samen zeedrones ontwikkelen

SINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.

7 uur geleden
Vier goudzoekers gered uit grot in Laos

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.

9 uur geleden
Rusland haalt ambassadeur Armenië terug om banden van land met EU

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.

9 uur geleden