Alle in Den Haag aangehouden voetbalsupporters op vrije voeten
DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalsupporters die donderdagavond werden aangehouden bij het Cars Jeans Stadion in Den Haag zijn inmiddels heengezonden, laat de politie vrijdag weten. Ruim tachtig mensen werden aangehouden omdat zij geen gehoor gaven aan de vorderingen om het gebied te verlaten, of vanwege dreigende wanordelijkheden. De politie heeft tegen alle arrestanten een proces-verbaal opgemaakt.
De supporters hadden zich bij het stadion verzameld voor de wedstrijd tussen ADO Den Haag en Willem II, ondanks een noodbevel van burgemeester Jan van Zanen. Supporters werden opgeroepen om de wedstrijd thuis te volgen, omdat er door de coronamaatregelen geen publiek mocht zijn.
Toen agenten de supporters tegenhielden sloeg de sfeer om. Agenten te paard werden bekogeld met fakkels en vuurwerk. Langs de Westvlietweg werden twee groepen aangehouden die op weg waren naar het stadion. Kort na deze aanhoudingen zou de rust zijn teruggekeerd in de omgeving.
ADO Den Haag verloor de wedstrijd met 4-1 en is gedegradeerd uit de Eredivisie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.
1 uur geledenGENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliënten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.
8 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.
8 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Door een of meerdere steekpartijen in Den Helder zijn maandagavond twee mensen gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft drie verdachten aangehouden. Een van de gewonden is tevens verdachte, zei een woordvoerster. De politie zoekt nog uit wat er precies is gebeurd in de Noord-Hollandse havenstad.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.
12 uur geleden