Alle gasten mogen hotel in quarantaine op Tenerife snel verlaten
MADRID (ANP) - Op de Canarische Eilanden mogen 130 gasten in een hotel dat in quarantaine is geplaatst snel vertrekken. Het gaat om het Hotel H10 Costa Adeje Palace op Tenerife waar vier Italianen het coronavirus bleken te hebben.
Onder de zevenhonderd gasten in het hotel zijn ook 23 Nederlanders. Het is niet duidelijk wanneer zij vertrekken. Volgens een regeringswoordvoerder in Madrid wordt met consulaten overlegd over de terugreis van alle buitenlandse gasten. Die kunnen als ze geen ziekteverschijnselen hebben naar huis, zodra daar controle op hun gezondheidstoestand is geregeld.
Volgens de autoriteiten zijn er op dit moment geen hotelgasten die symptomen vertonen. Het personeel, circa 270 mensen, mag het hotel al in en uit.
Meer uit Buitenland
JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Europese leiders hebben boos gereageerd op berichten dat Rusland bij aanvallen op Oekraïne een Oresjnik-raket zou hebben gebruikt. De Duitse bondskanselier Friedrich Merz sprak van een escalatie en ook de Franse president Emmanuel Macron veroordeelde de aanval scherp.
8 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De Turkse autoriteiten hebben opdracht gegeven tot een ontruiming van het hoofdkwartier van oppositiepartij CHP. Dat bevel volgde op een rechterlijke uitspraak waarin partijleider Özgür Özel wordt afgezet.
9 uur geleden