Alle Formule 1-teams hielden zich in 2022 aan budgetplafond
PARIJS (ANP) - Alle Formule 1-teams hebben zich in 2022 aan het budgetplafond gehouden. Dat maakte de internationale autosportfederatie FIA dinsdag bekend. De tien Formule 1-teams hebben allemaal een zogenoemd certificaat van overeenstemming ontvangen.
Volgens de FIA is er een intensief, maandenlang onderzoek aan vooraf gegaan. Er is niet alleen gekeken naar de documentatie die de teams hebben aangeleverd, ook heeft de FIA teamfaciliteiten bezocht en in laptops van medewerkers gekeken. In 2022 mocht elk team maximaal 140 miljoen dollar besteden.
Het budgetplafond werd in 2021 ingevoerd om de competitie in de koningsklasse van de autosport te vergroten en te zorgen voor financiële groei van de Formule 1.
Vorig jaar kreeg Red Bull Racing van wereldkampioen Max Verstappen een boete van 7 miljoen dollar en een reductie van 10 procent van de windtunneltijd na een relatief kleine overbesteding (minder dan 5 procent) in 2021. Ook Aston Martin kreeg destijds een boete; 450.000 dollar voor een procedurele overtreding.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
1 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
4 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
10 uur geledenMONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.
10 uur geleden