Alle Formule 1-teams hielden zich in 2022 aan budgetplafond
PARIJS (ANP) - Alle Formule 1-teams hebben zich in 2022 aan het budgetplafond gehouden. Dat maakte de internationale autosportfederatie FIA dinsdag bekend. De tien Formule 1-teams hebben allemaal een zogenoemd certificaat van overeenstemming ontvangen.
Volgens de FIA is er een intensief, maandenlang onderzoek aan vooraf gegaan. Er is niet alleen gekeken naar de documentatie die de teams hebben aangeleverd, ook heeft de FIA teamfaciliteiten bezocht en in laptops van medewerkers gekeken. In 2022 mocht elk team maximaal 140 miljoen dollar besteden.
Het budgetplafond werd in 2021 ingevoerd om de competitie in de koningsklasse van de autosport te vergroten en te zorgen voor financiële groei van de Formule 1.
Vorig jaar kreeg Red Bull Racing van wereldkampioen Max Verstappen een boete van 7 miljoen dollar en een reductie van 10 procent van de windtunneltijd na een relatief kleine overbesteding (minder dan 5 procent) in 2021. Ook Aston Martin kreeg destijds een boete; 450.000 dollar voor een procedurele overtreding.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
9 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
18 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geleden