Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alle elf in Praag aangehouden Nederlanders weer vrij

Alle elf in Praag aangehouden Nederlanders weer vrij

PRAAG (ANP) - De elf Nederlanders die in de Tsjechische hoofdstad Praag de afgelopen dagen rond de Europese voetbalwedstrijd van Feyenoord werden aangehouden zijn vrijdag weer vrijgelaten. Zij konden gaan na het betalen van een geldboete, meldt de politie.

Negen Nederlanders werden aangehouden voor het afsteken van vuurwerk, één voor openlijke geweldpleging en één wegens het niet opvolgen van een bevel.

Sinds woensdag waren ruim 3000 Feyenoordsupporters in Praag. De politie was in de stad en rond het stadion zeer zichtbaar aanwezig met honderden mensen en veel materieel. Supporters werden met een geluidswagen voortdurend gewaarschuwd om geen vuurwerk af te steken. Het plein in het centrum van Praag waar zij samenschoolden wordt ook veel bezocht door toeristen.

Mars

De meeste aanhoudingen waren donderdagmiddag in het centrum van Praag toen de Feyenoordsupporters een mars naar het stadion wilden houden. Toen enkele deelnemers aan de optocht rookbommen afstaken werd de menigte van zo'n 2000 mensen door de ME naar een metrostation geleid. Daarvandaan werden de supporters naar het stadion vervoerd. Na de wedstrijd bleef het rustig in de stad, de politie was tot vrijdagochtend vroeg aanwezig in het centrum van de stad.

Het aantal aanhoudingen is aanzienlijk lager dan dat in Berlijn drie weken geleden. Daar bevonden zich vele vele tientallen Nederlanders onder de meer dan 300 opgepakte mensen rond de wedstrijd van Feyenoord tegen 1. Union Berlin. Naar Berlijn waren ruim 5000 supporters gereisd.

Feyenoord plaatste zich door een 2-2-gelijkspel tegen Slavia Praag voor de achtste finales van de Conference League.

Meer uit Binnenland

Politie vermoedt 'onderling conflict' bij in brand steken man

UTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".

1 uur geleden
Dijksma spreekt na brandstichting van gruwelijke vorm van geweld

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.

2 uur geleden
Verdachte aangehouden voor in brand steken man in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op dinsdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.

3 uur geleden
OM eist levenslang tegen jeugdvriend Taghi voor oude moorden

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."

5 uur geleden
Man in elektrische rolstoel in Utrecht in brand gestoken

UTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.

5 uur geleden
Booking.com zegt nog niets over omvang datalek

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoeveel gegevens er zijn buitgemaakt bij de hack op Booking.com. Een woordvoerder van de hotelboekingssite verklaarde dinsdag dat de omvang nog in kaart wordt gebracht. "We kunnen daar op dit moment geen verdere details over delen, aangezien we hierover nog in contact zijn met de gegevensbeschermingsautoriteiten."

6 uur geleden
OM eist vier jaar cel tegen man voor financieren Hamas

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 58-jarige Amin A. voor het financieren van de terroristische organisatie Hamas. Het OM denkt dat A. tussen 2010 en 2023 ruim 8,4 miljoen euro aan fondsen heeft geworven die bij Hamas terechtkwamen. Hij was betrokken bij een stichting die geld inzamelde voor verschillende liefdadigheidsinstellingen in Gaza, maar volgens justitie ging het geld in veel gevallen direct of indirect naar Hamas.

7 uur geleden