
Alle elf in Praag aangehouden Nederlanders weer vrij
PRAAG (ANP) - De elf Nederlanders die in de Tsjechische hoofdstad Praag de afgelopen dagen rond de Europese voetbalwedstrijd van Feyenoord werden aangehouden zijn vrijdag weer vrijgelaten. Zij konden gaan na het betalen van een geldboete, meldt de politie.
Negen Nederlanders werden aangehouden voor het afsteken van vuurwerk, één voor openlijke geweldpleging en één wegens het niet opvolgen van een bevel.
Sinds woensdag waren ruim 3000 Feyenoordsupporters in Praag. De politie was in de stad en rond het stadion zeer zichtbaar aanwezig met honderden mensen en veel materieel. Supporters werden met een geluidswagen voortdurend gewaarschuwd om geen vuurwerk af te steken. Het plein in het centrum van Praag waar zij samenschoolden wordt ook veel bezocht door toeristen.
Mars
De meeste aanhoudingen waren donderdagmiddag in het centrum van Praag toen de Feyenoordsupporters een mars naar het stadion wilden houden. Toen enkele deelnemers aan de optocht rookbommen afstaken werd de menigte van zo'n 2000 mensen door de ME naar een metrostation geleid. Daarvandaan werden de supporters naar het stadion vervoerd. Na de wedstrijd bleef het rustig in de stad, de politie was tot vrijdagochtend vroeg aanwezig in het centrum van de stad.
Het aantal aanhoudingen is aanzienlijk lager dan dat in Berlijn drie weken geleden. Daar bevonden zich vele vele tientallen Nederlanders onder de meer dan 300 opgepakte mensen rond de wedstrijd van Feyenoord tegen 1. Union Berlin. Naar Berlijn waren ruim 5000 supporters gereisd.
Feyenoord plaatste zich door een 2-2-gelijkspel tegen Slavia Praag voor de achtste finales van de Conference League.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag heeft een grote brand gewoed in een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. De brand is inmiddels onder controle. Volgens een woordvoerder van de brandweer is het nog steeds niet duidelijk of er mensen aanwezig waren in het pand op landgoed Burgst.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Limburg zijn hagelstenen zo groot als knikkers naar beneden gekomen, zegt Buienradar. Het KNMI waarschuwde eerder al voor onweer en mogelijk wateroverlast in het zuiden van de provincie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet mede-aandeelhouder worden van 'strategisch relevante' defensiebedrijven, bepleit Frans Timmermans zaterdagavond in de talkshow Dit is Tijs. "Die bedrijven hebben maar één klant, en dat is de belastingbetaler", aldus de leider van de grootste oppositiepartij GroenLinks-PvdA. Daarom vindt hij dat de overheid er ook wat over te zeggen moet hebben.
12 uur geledenWEERT (ANP) - Een 42-jarige Poolse man is zaterdag overleden tijdens het zwemmen in een meer bij het Limburgse Weert. Het gaat volgens de politie om een noodlottig ongeval.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen over verwaarloosde huisdieren is vorig jaar verder toegenomen, meldt de Landelijke Inspectie Dierenwelzijn (LID). Vooral het aantal verwaarloosde katten is gestegen.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het protest van enkele tientallen activisten van Extinction Rebellion (XR) op het Media Park in Hilversum, bij het gebouw van de NOS, is zonder incidenten verlopen. De actie, die rond het middaguur begon, is omstreeks 14.30 uur beëindigd.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De zorg aan kinderen in de asielnoodopvang loopt achter, onder meer doordat artsen hen uit het oog verliezen als ze worden overgeplaatst. Dat constateert het Expertisecentrum Kinderen en Adolescenten Nieuwkomers in Nederland (EKANN), waar zorgverleners zich kunnen melden voor advies over de zorg aan vluchtelingenkinderen.
16 uur geleden