Alle elf in Praag aangehouden Nederlanders weer vrij
PRAAG (ANP) - De elf Nederlanders die in de Tsjechische hoofdstad Praag de afgelopen dagen rond de Europese voetbalwedstrijd van Feyenoord werden aangehouden zijn vrijdag weer vrijgelaten. Zij konden gaan na het betalen van een geldboete, meldt de politie.
Negen Nederlanders werden aangehouden voor het afsteken van vuurwerk, één voor openlijke geweldpleging en één wegens het niet opvolgen van een bevel.
Sinds woensdag waren ruim 3000 Feyenoordsupporters in Praag. De politie was in de stad en rond het stadion zeer zichtbaar aanwezig met honderden mensen en veel materieel. Supporters werden met een geluidswagen voortdurend gewaarschuwd om geen vuurwerk af te steken. Het plein in het centrum van Praag waar zij samenschoolden wordt ook veel bezocht door toeristen.
Mars
De meeste aanhoudingen waren donderdagmiddag in het centrum van Praag toen de Feyenoordsupporters een mars naar het stadion wilden houden. Toen enkele deelnemers aan de optocht rookbommen afstaken werd de menigte van zo'n 2000 mensen door de ME naar een metrostation geleid. Daarvandaan werden de supporters naar het stadion vervoerd. Na de wedstrijd bleef het rustig in de stad, de politie was tot vrijdagochtend vroeg aanwezig in het centrum van de stad.
Het aantal aanhoudingen is aanzienlijk lager dan dat in Berlijn drie weken geleden. Daar bevonden zich vele vele tientallen Nederlanders onder de meer dan 300 opgepakte mensen rond de wedstrijd van Feyenoord tegen 1. Union Berlin. Naar Berlijn waren ruim 5000 supporters gereisd.
Feyenoord plaatste zich door een 2-2-gelijkspel tegen Slavia Praag voor de achtste finales van de Conference League.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De 35-jarige Jon T. uit Helmond is maandag veroordeeld tot zeven jaar cel door de rechtbank in Den Bosch omdat hij verantwoordelijk is voor de dood van zijn zes weken oude zoon. Het kind overleed in 2021 aan ernstig hersenletsel. Dat ontstond door hevig geweld door de vader, concludeert de rechtbank.
59 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Patricia Reichman, die is verkozen als wijkraadslid voor Leefbaar Rotterdam in Blijdorp-Bergpolder-Liskwartier, mag haar zetel niet namens Leefbaar Rotterdam innemen. Dat meldt een woordvoerder van de partij. "Er is gebleken dat zij niet de waarheid heeft gesproken over meerdere zaken, waardoor wat ons betreft een samenwerking onmogelijk is geworden", aldus de woordvoerder.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ingelaste getuigenverhoren in het hoger beroep in de zedenzaak tegen Ali B zijn afgelopen. De zaak is tot 13.30 uur geschorst en gaat daarna verder.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Op een bouwplaats aan de Thorbeckeweg in Zaandam is maandag net na 08.00 uur een man (48) overleden. Hij is onder een betonplaat gekomen, meldt een woordvoerder van de Arbeidsinspectie. Op de bouwplaats werkte de man aan een tijdelijke brug.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is dit weekend verder gedaald, maar blijft hoger dan het maximum van 2000. Maandag verblijven er 2053 asielzoekers, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam heeft besloten een tweede getuigenverhoor toe te staan in de strafzaak tegen Ali B. Naast de ex-partner en toenmalig manager van Ellen ten Damme wordt een productieleider van het AVROTROS-programma Ali B en de Muziekkaravaan opgeroepen als getuige, meldt het hof in een persbericht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam heeft besloten op de derde en laatste zittingsdag in de zedenzaak tegen Ali B nog een getuige te horen. Dat werd maandag duidelijk bij aanvang van de zitting.
4 uur geleden