Alle 75 aangehouden voetbalsupporters Rotterdam vrijgelaten
ROTTERDAM (ANP) - Alle 75 voetbalsupporters die donderdag werden aangehouden voor, tijdens en na de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen 1. FC Union Berlin zijn weer vrijgelaten, zegt de Rotterdamse politie.
Bij ongeregeldheden rondom de voetbalwedstrijd raakten donderdag vier mensen gewond. Dit gebeurde nadat de Mobiele Eenheid (ME) een diensthond inzette toen Duitse supporters de ME aanvielen, aldus een woordvoerster van de politie. Deze hond beet drie Union Berlin-supporters en onbedoeld een ME'er. Alle vier werden nagekeken en behandeld door ambulancepersoneel en hoefden niet naar het ziekenhuis.
De Berlijnse voetbalclub reageerde kritisch op het politieoptreden. Woordvoerder Christian Arbeit van de club uit Duitsland zei beelden te hebben gezien van fans die volgens hem het slachtoffer werden van het ingrijpen van de politie. Hij noemde dat "onaanvaardbaar". Volgens een woordvoerster van de politie past die term eerder "bij de hooligans die het gevecht met de ME aangingen".
In de Rotterdamse wijk Lombardijen werden 59 Duitse fans opgepakt. Zij waren volgens de politiewoordvoerster uit op een confrontatie met supporters van Feyenoord. Ze hadden boksbeugels, pepperspray, verzwaarde handschoenen en bivakmutsen bij zich, aldus de politie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De tien telers die meedoen aan het wietexperiment en daarom hennep of hasj mogen produceren, gaan regelmatig de fout in. De Inspectie Justitie en Veiligheid heeft het afgelopen jaar 46 inspecties uitgevoerd bij deze wiettelers, stelde daarbij 42 overtredingen vast en legde 32 sancties op. In vier gevallen moesten telers een boete betalen.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de uitspraak in een zaak over de moord op een Haagse garagehouder in 1992. Verdachte Ruben B. (71) werd eind maart vrijgesproken. De rechtbank zag ondanks "sterke aanwijzingen" voor zijn betrokkenheid te weinig bewijs voor een veroordeling.
2 uur geledenKLAZIENAVEEN (ANP) - De politie heeft dinsdag een 50-jarige vrouw uit Emmen aangehouden in een onderzoek naar de dood van Ralf Meinema uit Klazienaveen. Dat meldt de politie. Meinema werd in maart 2017 dood in de kofferbak van zijn auto gevonden met hersenletsel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks een verbod op plastic wegwerpbekers en verpakkingen gebruikt minder dan een kwart van de festivals herbruikbaar materiaal. Dat concludeert de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) na onderzoek. De ILT noemt de resultaten "teleurstellend".
5 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel sliepen in de nacht van maandag op dinsdag 2211 asielzoekers. Dat is ruim meer dan het maximumaantal van 2000.
5 uur geledenRITTHEM (ANP) - Bij de crash van een sportvliegtuig in Zeeland is één persoon om het leven gekomen. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuig stortte neer tussen het dorp Ritthem en Middelburg.
6 uur geledenRITTHEM (ANP) - Bij het Zeeuwse dorp Ritthem is dinsdagmorgen een sportvliegtuig neergestort. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuigje zou naast de snelweg A58 zijn gecrasht.
7 uur geleden