Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aline Steijn, de Barbiedokter uit Sint-Philipsland

Aline Steijn, de Barbiedokter uit Sint-Philipsland

Aline Steijn (35) uit Sint-Philipsland noemt zich gekscherend de Barbiedokter. Het is haar hobby om oude Barbies weer schoon en mooi te maken. Daarna naait, haakt of breidt ze nieuwe kleertjes, al dan niet met een tasje of hoedje. Barbie-liefhebbers roemen haar creaties en zouden graag bij Aline bestellen. “Maar daar begin ik niet aan, het is een hobby.”

Barbies vormen de rode draad door haar leven. Ze spaart de echte collector-items en Barbies uit onder andere de jaren ‘60. “Barbie hoort gewoon bij onze familie. Mijn oma was er altijd mee bezig en mijn moeder kreeg het met de paplepel ingegoten. Dus zo breidde ik op mijn zevende mijn allereerste Barbie-kleertjes. Ik vind het onbeschrijflijk leuk om Barbies die door de jaren heen helemaal vies zijn geworden en al lange tijd op zolder liggen weer mooi te maken. Vaak krijg ik ze van mijn vriend die ze voor een prikkie op rommelmarkten of in een kringloopwinkel vindt. De grootste uitdaging vormen de haartjes. Shampoo en conditioner gevolgd door wasverzachter doet wonderen. Als dat niet werkt zet ik de stijltang er op en anders voorzie ik ze met een naald haartjes voor haartje van een nieuw kapsel”, vertelt Aline die vrijwel iedere avond en ieder weekend met de Barbies in de weer is. “Het mooiste wat ik gemaakt heb? De jaren ‘60-jurkjes aan de hand van patronen die ik van mijn oma heb gekregen. Oja en een bruidsjurk. Van mede-liefhebbers op fansites heb ik vaak de vraag gehad om er nog meer te maken. Maar dat doe ik niet, deze jurk is uniek en dat wil zo houden.” 

Meer uit Tholen

Burgemeester Sijbers: ‘Elke oorlog eist levens met verdriet dat blijft’

THOLEN - In het wandelpark bij de Vossemeersepoort is zondagavond de Dodenherdenking gehouden. Tijdens de plechtigheid stonden inwoners, jongeren, veteranen en internationale gasten in stilte stil bij de slachtoffers van oorlog en geweld. Burgemeester Marleen Sijbers hield een toespraak.

14 uur geleden
Vanmiddag eerste duik van het jaar bij zwembaden De Spetter en Haestinge

SINT-MAARTENSDIJK/THOLEN - De buitenzwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk gaan vanmiddag eindelijk open. Bezoekers kunnen vanaf 13.00 uur terecht voor een frisse duik op Bevrijdingsdag.

19 uur geleden
Monument onthuld bij Grote Nol voor drie gesneuvelde Engelse militairen

SINT-ANNALAND - Aan de Grote Nol bij Sint-Annaland is zaterdag een nieuw oorlogsmonument onthuld ter nagedachtenis aan drie Britse militairen die tachtig jaar geleden omkwamen tijdens een Duitse overval. Zestien familieleden van de omgekomen soldaten waren aanwezig bij de plechtigheid.

1 dag geleden
Concordia Tholen viert 140-jarig jubileum verder met bijzondere muziekmarathon

THOLEN - Concordia Tholen viert haar 140-jarig bestaan met meerdere optredens in het kader van dit jubileum. Van vrijdag 16 tot zaterdag 17 mei vindt er een muziekmarathon plaats waarbij er geprobeerd wordt om 24 uur lang aan één stuk door muziek wordt gespeeld.

2 dagen geleden
Gitarist Cordas sluit Thoolse concertreeks af met Zuid-Amerikaanse klanken

THOLEN - De Stichting Anthonie Keldermans Concerten sluit op zaterdag 10 mei haar concertseizoen af met een bijzonder optreden van gitarist Fernando Riscado Cordas. Het laatste avondconcert vindt plaats in het Oude Stadhuis van Tholen en in het teken van Zuid-Amerikaanse muziek. 

2 dagen geleden
Carolien opent vakantiewoning voor mensen met een intensieve zorgvraag

THOLEN - Precies honderd jaar na de geboorte van Marus Klippel werd afgelopen donderdag 't Huysje van Klippel geboren. Deze vakantiewoning aan de Kettingdijk in Tholen biedt een onderkomen aan mensen met een intensieve zorgvraag. De feestelijke opening werd verricht door Carolien Bierens en Hugo de Jonge.

3 dagen geleden
Dodenherdenking in Tholen met Pools bezoek en plechtigheid in wandelpark

THOLEN - Het 4 mei Comité organiseert samen met de gemeente Tholen zondagavond de officiële herdenking in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Tijdens de plechtigheid houdt burgemeester Sijbers een toespraak en is er een kranslegging. Ook is er een Poolse delegatie aanwezig uit zusterstad Ilawa. 

3 dagen geleden