Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aline Steijn, de Barbiedokter uit Sint-Philipsland

Aline Steijn, de Barbiedokter uit Sint-Philipsland

Aline Steijn (35) uit Sint-Philipsland noemt zich gekscherend de Barbiedokter. Het is haar hobby om oude Barbies weer schoon en mooi te maken. Daarna naait, haakt of breidt ze nieuwe kleertjes, al dan niet met een tasje of hoedje. Barbie-liefhebbers roemen haar creaties en zouden graag bij Aline bestellen. “Maar daar begin ik niet aan, het is een hobby.”

Barbies vormen de rode draad door haar leven. Ze spaart de echte collector-items en Barbies uit onder andere de jaren ‘60. “Barbie hoort gewoon bij onze familie. Mijn oma was er altijd mee bezig en mijn moeder kreeg het met de paplepel ingegoten. Dus zo breidde ik op mijn zevende mijn allereerste Barbie-kleertjes. Ik vind het onbeschrijflijk leuk om Barbies die door de jaren heen helemaal vies zijn geworden en al lange tijd op zolder liggen weer mooi te maken. Vaak krijg ik ze van mijn vriend die ze voor een prikkie op rommelmarkten of in een kringloopwinkel vindt. De grootste uitdaging vormen de haartjes. Shampoo en conditioner gevolgd door wasverzachter doet wonderen. Als dat niet werkt zet ik de stijltang er op en anders voorzie ik ze met een naald haartjes voor haartje van een nieuw kapsel”, vertelt Aline die vrijwel iedere avond en ieder weekend met de Barbies in de weer is. “Het mooiste wat ik gemaakt heb? De jaren ‘60-jurkjes aan de hand van patronen die ik van mijn oma heb gekregen. Oja en een bruidsjurk. Van mede-liefhebbers op fansites heb ik vaak de vraag gehad om er nog meer te maken. Maar dat doe ik niet, deze jurk is uniek en dat wil zo houden.” 

Meer uit Tholen

‘Dezelfde plek, andere tijd’: Rico Verhoeven eert overleden moeder in Egypte

OUD-VOSSEMEER - Kickbokser Rico Verhoeven heeft tijdens een reis door Egypte een emotioneel eerbetoon gebracht aan zijn moeder, die begin februari overleed. De sporter bezocht plekken waar zijn moeder ruim 33 jaar geleden ook foto's maakte en recreëerde die beelden nu zelf. Verhoeven groeide de eerste zes jaar van zijn leven op bij zijn moeder in Oud-Vossemeer, voordat hij bij zijn vader Jos in Tholen ging wonen.

4 uur geleden
Drie dagen feest in Sint-Annaland: WHS blikt terug én vooruit bij 95-jarig jubileum

SINT-ANNALAND - Al 95 jaar vormt het groen-wit van WHS de vertrouwde basis voor voetbalminnend Stalland. Een feestje wat dan ook niet onopgemerkt voorbij kon gaan. Met een internationaal U11-toernooi, walking football en een afsluitende feestavond was het drie dagen één groot feest op sportpark De Waaije. "Niet enkel een terugblik op het verleden, maar vooral vooruitkijken en ruimte bieden voor de jongere generatie", zo vertelt penningmeester Peter Wielaard.

7 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Lage avondzon vanaf de Kadijk bij Poortvliet’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden
Avondvierdaagse start komende week in meerdere dorpen, keuze uit drie afstanden

SCHERPENISSE/SINT-MAARTENSDIJK/SINT PHILIPSLAND - In drie dorpen van de gemeente Tholen start op maandag 18 mei de avondvierdaagse. Wandelaars kunnen in al deze dorpen kiezen uit drie verschillende afstanden.

2 dagen geleden
Prinses Beatrix Spierfonds zoekt extra collectanten in Tholen

THOLEN - Van 6 tot en met 12 september is de landelijke collecteweek van het Prinses Beatrix Spierfonds. In deze week zetten mensen in heel Nederland zich in voor de strijd tegen spierziekten. Ook in Tholen zoekt het Spierfonds extra hulp. Wil jij een paar uurtjes iets betekenen voor een ander? Meld je dan aan als collectant. 

3 dagen geleden
Tholen komt met vaste regeling voor jubileumsubsidies vrijwilligersorganisaties

THOLEN - De gemeente Tholen voert nieuw beleid in voor bijdragen aan jubilea van vrijwilligersorganisaties. Het college van burgemeester en wethouders wil daarmee voor meer duidelijkheid en een vaste werkwijze zorgen.

3 dagen geleden
Auto aangetroffen in sloot bij Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - Donderdagochtend zijn de hulpdiensten opgeroepen voor een melding van een voertuig te water langs de Stavenisseweg (N286). Ter plaatse troffen zij een auto aan die op de kop in een droge sloot lag.

4 dagen geleden