Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aline Steijn, de Barbiedokter uit Sint-Philipsland

Aline Steijn, de Barbiedokter uit Sint-Philipsland

Aline Steijn (35) uit Sint-Philipsland noemt zich gekscherend de Barbiedokter. Het is haar hobby om oude Barbies weer schoon en mooi te maken. Daarna naait, haakt of breidt ze nieuwe kleertjes, al dan niet met een tasje of hoedje. Barbie-liefhebbers roemen haar creaties en zouden graag bij Aline bestellen. “Maar daar begin ik niet aan, het is een hobby.”

Barbies vormen de rode draad door haar leven. Ze spaart de echte collector-items en Barbies uit onder andere de jaren ‘60. “Barbie hoort gewoon bij onze familie. Mijn oma was er altijd mee bezig en mijn moeder kreeg het met de paplepel ingegoten. Dus zo breidde ik op mijn zevende mijn allereerste Barbie-kleertjes. Ik vind het onbeschrijflijk leuk om Barbies die door de jaren heen helemaal vies zijn geworden en al lange tijd op zolder liggen weer mooi te maken. Vaak krijg ik ze van mijn vriend die ze voor een prikkie op rommelmarkten of in een kringloopwinkel vindt. De grootste uitdaging vormen de haartjes. Shampoo en conditioner gevolgd door wasverzachter doet wonderen. Als dat niet werkt zet ik de stijltang er op en anders voorzie ik ze met een naald haartjes voor haartje van een nieuw kapsel”, vertelt Aline die vrijwel iedere avond en ieder weekend met de Barbies in de weer is. “Het mooiste wat ik gemaakt heb? De jaren ‘60-jurkjes aan de hand van patronen die ik van mijn oma heb gekregen. Oja en een bruidsjurk. Van mede-liefhebbers op fansites heb ik vaak de vraag gehad om er nog meer te maken. Maar dat doe ik niet, deze jurk is uniek en dat wil zo houden.” 

Meer uit Tholen

Vrijwilligers gezocht voor klusdag bij zwembaden De Spetter en Haestinge

THOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Op 5 mei openen de gemeentelijke zwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk weer hun deuren. Om de zwembaden klaar te maken voor het nieuwe seizoen is er op zaterdag 11 april een klusdag.

3 uur geleden
Bravis haalt uit voorzorg systemen offline na hack met gijzelsoftware

WEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis Ziekenhuis ondervindt ook hinder van het data-incident bij ChipSoft. Woensdagochtend werd bekend dat meerdere Brabantse ziekenhuizen hiermee te kampen hebben. Uit voorzorg heeft Bravis diverse systemen offline gehaald, zoals MijnBravis en de HiX Patiënt App. "De zorgverlening kan gewoon doorgang vinden. Voor zover bekend zijn er geen persoonsgegevens buitgemaakt", laat het ziekenhuis weten.

9 uur geleden
Deze oud-Tholenaar is vanavond te zien in de finaleweek van De Slimste Mens

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen is vanavond te zien in de finaleweek van De Slimste Mens. Hij neemt het op tegen Bibi Roos en Maaike Schoon. Aan het eind van de week weten we of hij de winnaar van dit seizoen is.

11 uur geleden
Wel of niet goed geplaatst: VVD Tholen stelt vragen over locaties HUB-borden

THOLEN - De spreiding van de HUB-borden binnen de gemeente Tholen roept vragen op bij de VVD. De fractie vindt dat de borden niet altijd op logische plekken zijn geplaatst. Volgens hen is dat een gemiste kans. "Zeker in deze tijd van hoge brandstofprijzen, waardoor alternatieve vervoersmogelijkheden relevanter zijn dan ooit."

1 dag geleden
Setallandse broers blijven met 38 ton witte aardappelen zitten: ‘Ze willen alleen oranje’

SINT-ANNALAND - De broers Wout en Aart van Oostrum zitten met de handen in het haar. 38.000 kilo witte zoete aardappelen en geen afnemers in zicht. De Bonita's waren geteeld voor de chipsindustrie, maar die wil ze niet. Zonder nieuwe bestemming dreigen de aardappelen te worden vernietigd. Daarom doen Wout en Aart mee aan de Nationale Aardappelweek, een landelijke actie van voedselcollectief No Waste Army om samen met een groeiend aantal partners 500 miljoen kilo aardappelen te redden van verspilling.

1 dag geleden
Naasten vaker betrokken bij zorg in Bravis: proef moet patiënten meer rust geven

WEST-BRABANT/THOLEN - Naasten kunnen in het Bravis ziekenhuis tijdens een opname actief meedoen in de zorg, als patiënten én naasten dat willen. Op verschillende verpleegafdelingen loopt sinds deze maand de proef Samen zorgen, waarin partners, familieleden of andere naasten ondersteunen bij dagelijkse handelingen zoals eten en drinken, bewegen of aanwezig zijn bij gesprekken met zorgverleners.

2 dagen geleden
PvdA Tholen gaat verder onder de naam PRO na landelijke fusie

THOLEN - De Partij van de Arbeid (PvdA) Tholen gaat verder als PRO. Het lokale fractiebestuur nam dit besluit naar aanleiding van de landelijke fusie met GroenLinks.

2 dagen geleden