Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alibaba stijgt in Hongkong na optreden 'vermiste' topman Jack Ma

Alibaba stijgt in Hongkong na optreden 'vermiste' topman Jack Ma

TOKIO (ANP) - Het aandeel van het Chinese webwinkelconcern Alibaba schoot woensdag ruim 8 procent omhoog op de beurs in Hongkong. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat oprichter en topman Jack Ma na weken van afwezigheid weer van zich liet horen. In een video op social media sprak hij leraren toe als onderdeel van een zijn liefdadigheidsinitiatieven.

Ma verscheen voor het laatst eind oktober in het openbaar. De miljardair liet zich toen kritisch uit over de Chinese financiële waakhond. Dat leidde ertoe dat de beursgang van zijn betaalbedrijf Ant Group werd uitgesteld.

De Aziatische beurzen lieten kleine koersuitslagen zien. Beleggers namen wat gas terug na de recente sterke koerswinsten en keken uit naar de beëdiging van president Joe Biden in de Verenigde Staten. De politieke spanningen tussen China en de VS liepen daarbij verder op. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo beschuldigde China, op zijn laatste volle dag in functie, van genocide tegen de moslimminderheid Oeigoeren. Daarnaast verklaarde de beoogde nieuwe minister van Financiën, Janet Yellen, dat Washington hard moet optreden tegen oneerlijke handelspraktijken van Peking.

Beursstanden

De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,6 procent en de beurs in Shanghai won een fractie. De Chinese centrale bank hield zijn belangrijkste rentetarieven ongewijzigd op respectievelijk 3,85 procent en 4,65 procent.

De Nikkei in Tokio eindigde 0,4 procent lager op 28.523,26 punten. Het verlies bleef beperkt dankzij koerswinsten onder de Japanse technologiebedrijven, die profiteerden van de stevige opmars van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq. ANA Holdings zakte dik 3 procent. Volgens lokale media heeft de Japanse luchtvaartmaatschappij in de afgelopen negen maanden zijn slechtste resultaten ooit geboekt vanwege de coronapandemie.

In Seoul steeg de Kospi 0,4 procent. Kia Motors dikte bijna 8 procent aan. De Zuid-Koreaanse automaker liet weten met verschillende bedrijven naar projecten op het gebied van elektrische auto's te kijken. De aankondiging volgde op mediaberichten dat moederbedrijf Hyundai (min 0,6 procent) zou hebben besloten om dochteronderneming Kia de leiding te geven over de mogelijke samenwerking met het Amerikaanse technologieconcern Apple op het gebied van elektrische voertuigen.

Meer uit Financieel

Bedrijvigheid in eurozone stijgt door groei Duitse industrie

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in februari sterker toegenomen dan verwacht. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral door een versnelling van de groei in Duitsland, de grootste economie van het eurogebied. Zo liet de omvangrijke Duitse industrie voor het eerst in meer dan 3,5 jaar weer groei zien door de hogere overheidsuitgaven aan defensie en infrastructuur.

1 uur geleden
Nederlandse gebruikers kunnen niet meer gokken op Polymarket

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse gebruikers kunnen niet meer gokken op het Amerikaanse platform Polymarket. Daarmee lijkt de goksite gehoor te geven aan de oproep van de Kansspelautoriteit (Ksa), die had geëist dat het bedrijf de "illegale activiteit" zou staken.

2 uur geleden
Aston Martin waarschuwt voor slecht resultaat door heffingen VS

LONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Aston Martin waarschuwt dat het verlies over vorig jaar groter uitvalt dan verwacht. Het Britse bedrijf heeft veel last van importheffingen die de Verenigde Staten onder Donald Trump hebben ingevoerd op buitenlandse auto's.

2 uur geleden
AEX-index krabbelt licht op, focus op ontwikkelingen rond Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak krabbelde vrijdag wat op na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig en hielden vooral de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran in de gaten. De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwde dat Iran de komende dagen een "betekenisvolle deal" over zijn nucleaire programma moet sluiten, want "anders gaan er slechte dingen gebeuren". Ook wordt gewacht op een belangrijk Amerikaans inflatiecijfer, dat later op de dag verschijnt.

3 uur geleden
Terugroepactie babyvoeding doet Danone financieel weinig pijn

PARIJS (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone ziet op dit moment geen grote financiële gevolgen van een terugroepactie van babyvoeding. Het bedrijf riep in verschillende landen batches producten terug, omdat ze mogelijk besmet waren met een giftige stof. De "huidige geïdentificeerde financiële gevolgen" zijn "niet materieel", schrijft het bedrijf in een toelichting bij de jaarcijfers. "De impactbeoordeling zal worden afgerond zodra de terugroepacties zijn voltooid."

3 uur geleden
VS en Indonesië sluiten handelsakkoord

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en Indonesië hebben een handelsakkoord gesloten. Het akkoord voorziet onder meer in een tarief van 19 procent voor Indonesische goederen die de VS binnenkomen.

4 uur geleden
FT: Nvidia steekt geen 100 miljard, maar 30 miljard in OpenAI

SAN FRANCISCO (ANP) - Nvidia staat op het punt een investering van 30 miljard dollar in ChatGPT-maker OpenAI af te ronden, schrijft de Financial Times. In september sloten de twee grote Amerikaanse AI-bedrijven nog een megadeal, waarbij Nvidia tot 100 miljard zou investeren in OpenAI. Maar daar gaan ze volgens de zakenkrant niet meer mee door.

4 uur geleden