Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ali G. bekent twee aanslagen in afpersingszaak Hedel

Ali G. bekent twee aanslagen in afpersingszaak Hedel

ARNHEM (ANP) - De hoofdverdachte in de afpersingszaak rond fruitimporteur De Groot Fresh Group uit Hedel heeft op de eerste dag van het hoger beroep bekend dat hij de opdrachtgever was van twee aanslagen in een lange reeks van explosies en woningbeschietingen. De afpersing van het fruitbedrijf en de rest van de aanslagen blijft hij ontkennen.

De 39-jarige G. wordt ervan verdacht dat hij het bedrijf probeerde af te persen na de vondst van 400 kilo cocaïne tussen de bananen. De fruitimporteur ontving vele bedreigende sms-berichten, waarin uiteindelijk 2,5 miljoen euro aan bitcoins werd geëist. G. ontkent de berichten te hebben verstuurd.

"Ik heb wel mensen met elkaar in contact gebracht, dus ik voel me moreel verantwoordelijk", zei G. maandag op de eerste zittingsdag bij het gerechtshof in Arnhem. Daarbij doelde hij op twee opdrachten voor aanslagen die hij vanuit de cel gaf. Een daarvan betrof een aanslag op een woning in mei 2021 in Kerkdriel, waarbij een steen tegen een ruit gegooid werd. "Ik ben daar verantwoordelijk voor", zei G. Hij vertelde een medegedetineerde in de gevangenis De Schie te hebben gevraagd op de woning te laten schieten. "De uitvoerder is verstandiger geweest", zei G. over de keuze van de dader om te kiezen voor het gooien van een steen.

Uit boosheid

De tweede aanslag die G. heeft bekend betreft een beschieting van een woning in Hedel bij een manager van De Groot, in mei 2021. Daarbij werd een kogel op een ruit in de woonkamer afgevuurd. G. zegt de opdrachten te hebben gegeven "uit boosheid" over zijn aanhouding in de afpersingszaak.

G. werd in september 2022 veroordeeld tot een gevangenisstraf van negentien jaar en tien maanden, veel lager dan de ruim 26,5 jaar die het Openbaar Ministerie had geëist. Dinsdagmiddag hoort G. de strafeis in hoger beroep.

Meer uit Binnenland

Honderden betogers bij pro-Koerdische demonstratie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.

7 uur geleden
Kaarsen en stilte bij pro-Koerdische demo Amsterdam Centraal

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.

8 uur geleden
Foodwatch neemt juridische stappen tegen Nestlé om babyvoeding

AMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.

9 uur geleden
Veiligheidsrisicogebied in centrum Amsterdam om meerdere demo's

AMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.

10 uur geleden
Hoger beroep opruiingszaak Gideon van Meijeren duurt twee dagen

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag trekt volgende week twee dagen uit voor de behandeling van het hoger beroep in de strafzaak tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie. Het hof kondigt aan dat belangstellenden de zittingen woensdag en donderdag kunnen volgen via een livestream.

11 uur geleden
Bezoekersaantal Nationaal Archief omhoog door oorlogsarchief

DEN HAAG (ANP) - De bezoekersaantallen van het Nationaal Archief in Den Haag zijn vorig jaar flink gestegen ten opzichte van de jaren ervoor. Volgens de organisatie komt dat "door alle aandacht" voor het oorlogsarchief, ofwel het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR). Daarin staan dossiers van zo'n 425.000 mensen die na de oorlog zijn onderzocht wegens mogelijke collaboratie met de nazi's.

11 uur geleden
Van Weel: uitspraak Trump over NAVO-troepen Afghanistan niet waar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump sprak niet de waarheid en was "niet respectvol" toen hij beweerde dat troepen uit andere NAVO-landen in Afghanistan wegbleven van de frontlinie. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gezegd na afloop van de ministerraad.

12 uur geleden