Ali G. bekent twee aanslagen in afpersingszaak Hedel
ARNHEM (ANP) - De hoofdverdachte in de afpersingszaak rond fruitimporteur De Groot Fresh Group uit Hedel heeft op de eerste dag van het hoger beroep bekend dat hij de opdrachtgever was van twee aanslagen in een lange reeks van explosies en woningbeschietingen. De afpersing van het fruitbedrijf en de rest van de aanslagen blijft hij ontkennen.
De 39-jarige G. wordt ervan verdacht dat hij het bedrijf probeerde af te persen na de vondst van 400 kilo cocaïne tussen de bananen. De fruitimporteur ontving vele bedreigende sms-berichten, waarin uiteindelijk 2,5 miljoen euro aan bitcoins werd geëist. G. ontkent de berichten te hebben verstuurd.
"Ik heb wel mensen met elkaar in contact gebracht, dus ik voel me moreel verantwoordelijk", zei G. maandag op de eerste zittingsdag bij het gerechtshof in Arnhem. Daarbij doelde hij op twee opdrachten voor aanslagen die hij vanuit de cel gaf. Een daarvan betrof een aanslag op een woning in mei 2021 in Kerkdriel, waarbij een steen tegen een ruit gegooid werd. "Ik ben daar verantwoordelijk voor", zei G. Hij vertelde een medegedetineerde in de gevangenis De Schie te hebben gevraagd op de woning te laten schieten. "De uitvoerder is verstandiger geweest", zei G. over de keuze van de dader om te kiezen voor het gooien van een steen.
Uit boosheid
De tweede aanslag die G. heeft bekend betreft een beschieting van een woning in Hedel bij een manager van De Groot, in mei 2021. Daarbij werd een kogel op een ruit in de woonkamer afgevuurd. G. zegt de opdrachten te hebben gegeven "uit boosheid" over zijn aanhouding in de afpersingszaak.
G. werd in september 2022 veroordeeld tot een gevangenisstraf van negentien jaar en tien maanden, veel lager dan de ruim 26,5 jaar die het Openbaar Ministerie had geëist. Dinsdagmiddag hoort G. de strafeis in hoger beroep.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Na afloop van een concert van de hiphopgroep Broederliefde in Ahoy in Rotterdam zijn vrijdagavond twee mensen gewond geraakt door een steekpartij, meldt de politie rond middernacht op X. De steekpartij vond plaats toen fans na het optreden de concertzaal verlieten. De twee slachtoffers zijn naar het ziekenhuis gebracht.
5 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.
13 uur geledenLICHTENVOORDE (ANP) - Vijftig huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn tweede kerstdag enkele uren ontruimd geweest na de vondst van explosief materiaal in een woning. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de explosieven buiten Lichtenvoorde tot ontploffing gebracht, meldde veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. De bewoners konden daarna weer terug naar huis.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.
16 uur geledenEDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.
17 uur geleden