'Algerijnse olympisch kampioen verdacht van dopingpraktijken'
PARIJS (ANP) - De Algerijnse atleet Taoufik Makhloufi wordt verdacht van dopingpraktijken. De Franse justitie is een onderzoek begonnen naar de olympisch kampioen op de 1500 meter van Londen 2012, meldde het Franse tv-programma Stade 2.
Het programma bracht naar buiten dat bij een huiszoeking in september in het nationale sportinstituut INSEP een tas is gevonden met daarin injectiespuiten en producten om in te spuiten. De tas zou ook documenten hebben bevat met daarop de naam van Makhloufi, die regelmatig traint in het centrum.
Volgens Stade 2 is het Franse Openbaar Ministerie een onderzoek gestart om na te gaan of de producten toebehoren aan de 32-jarige atleet en of hij de dopingregels heeft overtreden. Makhloufi is een drievoudig olympisch medaillewinnaar. Naast zijn gouden plak op de Olympische Spelen van 2012 in Londen won hij zilver op de 800 en 1500 meter op de Olympische Spelen van Rio in 2016.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Femke Bol is een van de twee genomineerden voor de mondiale titel van beste atlete van het jaar in de categorie baanatletiek. Atletiekfederatie World Athletics maakte bekend dat de Amersfoortse wereldkampioene op de 400 meter horden het opneemt tegen Sydney McLaughlin-Levrone. De Amerikaanse rivale van Bol maakte afgelopen seizoen een succesvolle overstap naar de 400 meter.
13 uur geledenRIYAD (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in Riyad haar eerste overwinning geboekt tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse titelverdedigster was dinsdag in haar tweede duel in twee sets te sterk voor de Italiaanse Jasmine Paolini: 6-3 6-2.
18 uur geledenBERLIJN (ANP) - Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone twijfelt er niet aan dat Max Verstappen dit jaar nog wereldkampioen wordt. "Ik denk dat Max het weer gaat doen. Hij heeft iets speciaals, een uitzonderlijke kwaliteit", zei de 95-jarige Brit bij het Duitse RTL.
23 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een meerderheid van de inwoners van Duitsland ziet graag de Olympische Spelen voor de derde keer naar hun land komen. München geniet de voorkeur als organiserende stad. Dat blijkt uit een onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van het tijdschrift Stern.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Jake Paul, de youtuber die zich heeft omgeschoold tot bokser, zal op 14 november niet vechten tegen Gervonta Davis. Zijn promotor MVP en streamingdienst Netflix hebben het boksduel afgelast, omdat Davis wordt aangeklaagd voor mishandeling van zijn vriendin.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geniet nog steeds van zijn memorabele zege vorig jaar in de Grote Prijs van São Paulo. De coureur van Red Bull reed in de regen vanuit de achterhoede naar de zege. "Dat was een emotionele overwinning en een belangrijk moment in het kampioenschap. Ik zal een speciale Braziliaanse helm dragen tijdens de race", zegt hij in een vooruitblik van zijn team op de komende race op het circuit van Interlagos.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft maandag ook haar tweede groepswedstrijd bij de WTA Finals in Riyad gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de Poolse Iga Swiatek in drie sets met 3-6 6-1 6-0. Rybakina zette daarmee een grote stap richting de halve finales.
1 dag geleden