'Algerijnse olympisch kampioen verdacht van dopingpraktijken'
PARIJS (ANP) - De Algerijnse atleet Taoufik Makhloufi wordt verdacht van dopingpraktijken. De Franse justitie is een onderzoek begonnen naar de olympisch kampioen op de 1500 meter van Londen 2012, meldde het Franse tv-programma Stade 2.
Het programma bracht naar buiten dat bij een huiszoeking in september in het nationale sportinstituut INSEP een tas is gevonden met daarin injectiespuiten en producten om in te spuiten. De tas zou ook documenten hebben bevat met daarop de naam van Makhloufi, die regelmatig traint in het centrum.
Volgens Stade 2 is het Franse Openbaar Ministerie een onderzoek gestart om na te gaan of de producten toebehoren aan de 32-jarige atleet en of hij de dopingregels heeft overtreden. Makhloufi is een drievoudig olympisch medaillewinnaar. Naast zijn gouden plak op de Olympische Spelen van 2012 in Londen won hij zilver op de 800 en 1500 meter op de Olympische Spelen van Rio in 2016.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
1 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
1 dag geleden