Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Algerijns hof bevestigt verkiezingszege Tebboune

Algerijns hof bevestigt verkiezingszege Tebboune

ALGIERS (ANP/DPA) - Het constitutioneel hof van Algerije heeft de verkiezingszege van de zittende president Abdelmadjid Tebboune zaterdag bevestigd. De officiële uitslag werd voor hem wel naar beneden bijgesteld. Volgens het staatspersbureau APS heeft Tebboune 84,3 procent van de stemmen gekregen. Dat is nog steeds een overweldigende meerderheid, maar 10 procentpunt minder dan na sluiting van de stembureaus werd bekendgemaakt. Volgens de nationale kiesraad kreeg de 78-jarige president, die de steun heeft van het leger, vorige week een nieuwe termijn met 94,6 procent van de uitgebrachte stemmen.

De vooraf als kansloos beschouwde tegenkandidaten Abdelaali Hassani Cherif, een gematigde islamist, en de seculiere Youcef Aouchiche kwamen volgens het hof in werkelijkheid hoger uit, maar lang niet voldoende om te voorkomen dat Tebboune voor nog eens vijf jaar aan de macht zou blijven. Cherif sprak voordat hij de officieuze uitslag had gehoord van grootschalige stembusfraude.

De opkomst was met 46 procent iets beter dan in 2019, toen amper 40 procent van de kiesgerechtigden kwam opdagen, historisch laag. Voor Tebboune is dat een tegenvaller omdat het kan worden uitgelegd als uiting van frustratie en onvrede onder de Algerijnen.

Meer uit Buitenland

Polen: defensiekosten verbleken bij biljoen na aanval Russen

WARSCHAU (ANP/RTR) - De verdediging van de oostflank van de NAVO tegen een Russische aanval zou vele honderden miljarden euro's kosten, waarschuwt de Poolse buitenlandminister Radek Sikorski. Veel meer, volgens hem, dan wat NAVO-landen nu moeten uitgeven om zich te herbewapenen en Rusland af te schrikken.

22 minuten geleden
Aantal geboortes in Japan voor tiende jaar op rij afgenomen

TOKIO (ANP/AFP) - Het aantal geboortes is in Japan voor het tiende jaar op rij afgenomen. Het Oost-Aziatische land heeft een van de laagste geboortecijfers ter wereld en kampt ook met een krimpende en vergrijzende bevolking.

1 uur geleden
Hongarije beschuldigt Oekraïne van anti-Hongaars beleid

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".

3 uur geleden
Premier De Wever kondigt luchtafweer bij Antwerpse haven aan

ANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.

3 uur geleden
Bronnen tegen Politico: Beter als Israël Iran eerst aanvalt

WASHINGTON (ANP/AFP) - Senioradviseurs van de Amerikaanse president Donald Trump hebben liever dat Israël Iran eerst aanvalt, voordat de Amerikanen toeslaan. Dat zeggen twee ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwssite Politico.

4 uur geleden
Hof van beroep vernietigt een van de veroordelingen Jimmy Lai

HONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.

5 uur geleden
Rubio: VS doen eigen evaluatie van beschieting speedboot bij Cuba

BASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.

11 uur geleden