Algerijns hof bevestigt verkiezingszege Tebboune
ALGIERS (ANP/DPA) - Het constitutioneel hof van Algerije heeft de verkiezingszege van de zittende president Abdelmadjid Tebboune zaterdag bevestigd. De officiële uitslag werd voor hem wel naar beneden bijgesteld. Volgens het staatspersbureau APS heeft Tebboune 84,3 procent van de stemmen gekregen. Dat is nog steeds een overweldigende meerderheid, maar 10 procentpunt minder dan na sluiting van de stembureaus werd bekendgemaakt. Volgens de nationale kiesraad kreeg de 78-jarige president, die de steun heeft van het leger, vorige week een nieuwe termijn met 94,6 procent van de uitgebrachte stemmen.
De vooraf als kansloos beschouwde tegenkandidaten Abdelaali Hassani Cherif, een gematigde islamist, en de seculiere Youcef Aouchiche kwamen volgens het hof in werkelijkheid hoger uit, maar lang niet voldoende om te voorkomen dat Tebboune voor nog eens vijf jaar aan de macht zou blijven. Cherif sprak voordat hij de officieuze uitslag had gehoord van grootschalige stembusfraude.
De opkomst was met 46 procent iets beter dan in 2019, toen amper 40 procent van de kiesgerechtigden kwam opdagen, historisch laag. Voor Tebboune is dat een tegenvaller omdat het kan worden uitgelegd als uiting van frustratie en onvrede onder de Algerijnen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.
33 minuten geledenVIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
12 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
17 uur geleden