Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Algerijns hof bevestigt verkiezingszege Tebboune

Algerijns hof bevestigt verkiezingszege Tebboune

ALGIERS (ANP/DPA) - Het constitutioneel hof van Algerije heeft de verkiezingszege van de zittende president Abdelmadjid Tebboune zaterdag bevestigd. De officiële uitslag werd voor hem wel naar beneden bijgesteld. Volgens het staatspersbureau APS heeft Tebboune 84,3 procent van de stemmen gekregen. Dat is nog steeds een overweldigende meerderheid, maar 10 procentpunt minder dan na sluiting van de stembureaus werd bekendgemaakt. Volgens de nationale kiesraad kreeg de 78-jarige president, die de steun heeft van het leger, vorige week een nieuwe termijn met 94,6 procent van de uitgebrachte stemmen.

De vooraf als kansloos beschouwde tegenkandidaten Abdelaali Hassani Cherif, een gematigde islamist, en de seculiere Youcef Aouchiche kwamen volgens het hof in werkelijkheid hoger uit, maar lang niet voldoende om te voorkomen dat Tebboune voor nog eens vijf jaar aan de macht zou blijven. Cherif sprak voordat hij de officieuze uitslag had gehoord van grootschalige stembusfraude.

De opkomst was met 46 procent iets beter dan in 2019, toen amper 40 procent van de kiesgerechtigden kwam opdagen, historisch laag. Voor Tebboune is dat een tegenvaller omdat het kan worden uitgelegd als uiting van frustratie en onvrede onder de Algerijnen.

Meer uit Buitenland

Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

26 minuten geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

5 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

5 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

6 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

6 uur geleden