Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Algerijns hof bevestigt verkiezingszege Tebboune

Algerijns hof bevestigt verkiezingszege Tebboune

ALGIERS (ANP/DPA) - Het constitutioneel hof van Algerije heeft de verkiezingszege van de zittende president Abdelmadjid Tebboune zaterdag bevestigd. De officiële uitslag werd voor hem wel naar beneden bijgesteld. Volgens het staatspersbureau APS heeft Tebboune 84,3 procent van de stemmen gekregen. Dat is nog steeds een overweldigende meerderheid, maar 10 procentpunt minder dan na sluiting van de stembureaus werd bekendgemaakt. Volgens de nationale kiesraad kreeg de 78-jarige president, die de steun heeft van het leger, vorige week een nieuwe termijn met 94,6 procent van de uitgebrachte stemmen.

De vooraf als kansloos beschouwde tegenkandidaten Abdelaali Hassani Cherif, een gematigde islamist, en de seculiere Youcef Aouchiche kwamen volgens het hof in werkelijkheid hoger uit, maar lang niet voldoende om te voorkomen dat Tebboune voor nog eens vijf jaar aan de macht zou blijven. Cherif sprak voordat hij de officieuze uitslag had gehoord van grootschalige stembusfraude.

De opkomst was met 46 procent iets beter dan in 2019, toen amper 40 procent van de kiesgerechtigden kwam opdagen, historisch laag. Voor Tebboune is dat een tegenvaller omdat het kan worden uitgelegd als uiting van frustratie en onvrede onder de Algerijnen.

Meer uit Buitenland

Analyse: fossiele brandstoflobbyisten overspoelen COP30

BELÉM (ANP) - Een op de 25 deelnemers van de COP30-klimaatgesprekken in Brazilië is een fossiele brandstoflobbyist, blijkt uit een nieuwe analyse van Kick Big Polluters Out (KBPO). 1600 lobbyisten hebben toegang gekregen tot de gesprekken, de grootste aanwezigheid ooit, aldus KBPO.

30 minuten geleden
Meerdere doden en vermisten bij aardverschuiving in Indonesië

CILACAP (ANP/AFP) - Bij een aardverschuiving op het Indonesische eiland Java, veroorzaakt door hevige regenval, zijn twee doden gevallen. Zeker 21 andere mensen zijn nog vermist.

50 minuten geleden
Dode en gewonden bij Russische aanval op Kyiv

KYIV (ANP/AFP) - Bij een Russische aanval op de Oekraïense hoofdstad Kyiv is één dode gevallen. Zeker 24 anderen raakten gewond, aldus de Oekraïense hulpdiensten.

1 uur geleden
Japan wil gepensioneerde agenten en soldaten inzetten tegen beren

TOKYO (ANP) - Japan wil gepensioneerde politieagenten en soldaten inzetten om beren te bestrijden, nu het land te maken heeft met een recordaantal dodelijke aanvallen dit jaar.

1 uur geleden
Amerikaanse kustwacht: Russisch marineschip gezien nabij Hawaï

HONOLULU (ANP) - De Amerikaanse kustwacht heeft op 29 oktober een Russisch marineschip gedetecteerd op ongeveer 24 kilometer ten zuiden van het eiland Oahu, nabij de territoriale wateren van de Verenigde Staten. Oahu maakt deel uit van de Hawaiiaanse eilandengroep.

5 uur geleden
Burgemeester Kyiv: massale aanval op de hoofdstad

KYIV (ANP) - Oekraïense luchtverdedigingssystemen zijn vrijdagochtend vroeg actief in Kyiv tijdens wat de burgemeester van de hoofdstad, Vitali Klitsjko, omschrijft als een "massale" Russische aanval op de hoofdstad. Daarbij zijn twee mensen gewond geraakt. De burgemeester draagt inwoners van de stad op in schuilkelders te blijven.

5 uur geleden
Families in beroep tegen seponering strafzaak tegen Boeing

WASHINGTON (ANP) - Families van enkele slachtoffers van twee dodelijke crashes met de Boeing 737 MAX, waarbij 346 mensen omkwamen, hebben een Amerikaans hof van beroep gevraagd een beslissing van een rechter terug te draaien. Deze rechter had een verzoek van het ministerie van Justitie goedgekeurd om een strafzaak tegen de vliegtuigbouwer te seponeren.

6 uur geleden