Algerijns hof bevestigt verkiezingszege Tebboune
ALGIERS (ANP/DPA) - Het constitutioneel hof van Algerije heeft de verkiezingszege van de zittende president Abdelmadjid Tebboune zaterdag bevestigd. De officiële uitslag werd voor hem wel naar beneden bijgesteld. Volgens het staatspersbureau APS heeft Tebboune 84,3 procent van de stemmen gekregen. Dat is nog steeds een overweldigende meerderheid, maar 10 procentpunt minder dan na sluiting van de stembureaus werd bekendgemaakt. Volgens de nationale kiesraad kreeg de 78-jarige president, die de steun heeft van het leger, vorige week een nieuwe termijn met 94,6 procent van de uitgebrachte stemmen.
De vooraf als kansloos beschouwde tegenkandidaten Abdelaali Hassani Cherif, een gematigde islamist, en de seculiere Youcef Aouchiche kwamen volgens het hof in werkelijkheid hoger uit, maar lang niet voldoende om te voorkomen dat Tebboune voor nog eens vijf jaar aan de macht zou blijven. Cherif sprak voordat hij de officieuze uitslag had gehoord van grootschalige stembusfraude.
De opkomst was met 46 procent iets beter dan in 2019, toen amper 40 procent van de kiesgerechtigden kwam opdagen, historisch laag. Voor Tebboune is dat een tegenvaller omdat het kan worden uitgelegd als uiting van frustratie en onvrede onder de Algerijnen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland van een poging de Verenigde Staten te chanteren tijdens de oorlog met Iran. De Russen zouden hebben aangeboden geen militaire inlichtingen met Iran meer te delen als de VS hun inlichtingensteun aan Oekraïne stopzetten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is bereid om "de hel te ontketenen" als Iran geen deal sluit, heeft zijn woordvoerder Karoline Leavitt gezegd. Volgens haar moet Iran accepteren dat het de strijd verloren heeft. Vooralsnog gaan de Iraanse aanvallen door.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz ziet geen reden meer om Oekraïne te voorzien van Taurus-langeafstandsraketten. Hij zei tegen parlementsleden dat Oekraïne inmiddels zelf langeafstandswapens produceert. Die zijn volgens Merz ook "aanzienlijk effectiever dan het relatief kleine aantal Taurus-kruisraketten dat we hadden kunnen leveren".
5 uur geleden